reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej dziewczyny, mam pytanie ,zrobilam dzis dla siebie progesteron, myslicie ze jest ok ? Wynik: 10,47 ng/ml
dzis mam 3 dpt.
normy: faza folikularna 0,2-1,5
faza owulacyjna 0,8-3,0
faza lutealna 1,7-27,0
co myslicie ? Dodam ze biore progesteronu 600 mg i crio mialam na cyklu bezowulacyjnym. Z gory dziekuje za odpowiedzi :)
 
Kasik, sprawdzę ci moje wyniki po weekendzie, bo nie mam teraz do nich dostępu. Ja nie dostałam żadnych papierów po badaniu, tylko tydzień później wyniki na trzech kartkach A4 i komentarz live oraz rekomendacje lekarza. Zapisali mnie też od razu na badania połowkowe na koniec listopada.

W wynikach było zapisane m.in. moje ryzyko podstawowe, wynikające z wieku, oraz skorelowane, biorące pod uwagę wyniki krwi, usg itp. Ogólnie lekarze przestrzegają przed stresowaniem się tymi wynikami surowymi, bo bez analizy lekarza, który ma dostęp do danych statystycznych, nie da rady ich dobrze zinterpretować i można sobie jedynie zepsuć tydzień życia ;) Znam to z autopsji koleżanki, która desperowala nad wynikami przez tydzień, uspokoiła się po analizie, po czym urodziła zdrowiutkiego chłopaka - na pół roku przed swoimi 40-tymi urodzinami.

Wiec w ogóle nie zaglądaj do tych wyników, nic to nie da, a tylko sobie weekend zepsujesz.

Dla referencji dodam tylko, że mi prawdopodobieństwa wyszły tak ogromnie niskie (jeden do wielu tysięcy) ze nie ma sensu robić amniopunkcji (ryzyko powikłań ok 1%) ani testu NIFTY.
A mam tyle lat co ty :)

Juhasek, gratulacje :) a śluz to chyba jakaś infekcja, rzeczywiście trzeba szybko do lekarza.
 
Liku jeżeli miałas crio na cyklu sztucznym to w tym dpt progesteron wychodzi bardzo niski , ja np miałam cos koło 6 , dolozylam w razie co podjezykowej lutki a tak normalnie miałam lutki 3x200mg i 3x1 dupka

A ja po wizycie , ja chudnę ale obcy przybiera na wadze :) dzisiaj 298 g :) ale jakis mało ruchliwy jest dlatego nie czuje ruchów jeszcze , Bulgotania ktore czułam jakość zaś temu ustały ale pojawiły sie kłaczki i obcy sie uspokoił . Ja dołączam do tych z
Kontrolą ciśnienia , 143/91 wiec mam
W domq sprawdzać 3 razy dziennie , myśle ze o po kłaczkach bo zanim weszłam do gabinetu to kilka razy byłam w WC ;/ na kłaczki znowu Torecan i jetem w ciągłym kontakcie z lekarzem w związku z moją niedogodnością ktora ssie przydało przedłuża :/
No i obcy nie chce byc niespodzianką, od zeszłej wizyty sie prezentuje i juz nie dało sie ukryć
Zobacz załącznik 645704
Myśle ze ciotki zauważą :)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Chwilę mnie nie było a tyle się dzieje...

Jo.M. przykro kochana, trzymaj się dzielnie a do stycznia szybko zleci!

Kasik, genna śliczne maleństwa!!!!!!!!!!!! Genna nie da się ukryć... Śmiały chłopak ;-)

Dorotka a Ty grzeczna bądź, bo maleństwa od początku zły przykład będą miały ;-)
 
reklama
Do góry