reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Napisałam na ciężarówkach, ale dziewczyny skierowały mnie do was, dlatego przekleje wpis :-)

Witam dziewczyny. Nie zaliczam się jeszcze do waszego grona, ale bardzo bym chciala. Po ponad dwóch latach starań pora na decyzje o in vitro. Ze wzgledu na PCo i słabą odpowiedz na clostibegyt rozważam IVM ale nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji, a zwłaszcza od kogoś kto to przeszedł z sukcesem. A znalazłam takie hasło tutaj. Wiem, ze wy jesteście juz krok, nawet kilka dalej, ale może podpowiecie mi na co zwrócić uwage, żeby to była procedura z sukcesem.
Lecze się w gamecie Gdynia, ale tam uslyszam, ze jest niska skuteczność tego zabiegu, nie robią tego w tej klinice, zatem nie wiem czy to prawdziwa informacja, czy tylko namawianie na In vitro klasyczne..
Wiem, ze diabeł tkwi w szczegółach, a pacjent czasem powinien sam być zorientowany w temacie, bo inaczej jest zbywany, albo procedura się przedłuża.. Wiem, bo lecze się juz u trzeciego lekarza (ten trzeci juz z kliniki).
IVM oferuje Invimed również z Gdyni, tam bym poszła.
Może chcialybyscie mi podpowiedziec na jakie leki ewentualnie stawiać do stymulacji i co koniecznie brac po transferze. W ogole za kazda podpowiedz odnośnie IVM będę wdzięczna, chciałam dokładnie przejrzec wątek, ale uczciwie powiem, ze liczba stron mnie przerosła..
 
Dorotka boshe jak sie ciesze ze psiunia sie znalazła :) aż łezka w oku sie zakręcila( kobity w ciąży tak mają hihihihi ) Dorotka ucaluj psiunke i przytul i moze sprezentuj jej tabliczkę na obroże z telefonem :)
Pochwale sie dzisiaj obcy zjadł kurczaka z różna i przyjął a na deser Shake banan ze snijersem na lodach śmietankowych i tez nadal się ostał , chyba lepszy dzien ma :)
Evita witaj , a powiedz dlaczego zalezy ci na IvM ? Napewno podpowiem ze nie polecam invimedu Gdynia, zostań w gamecie i daj sie poprowadzić tamtejszym lekarzom, teraz leki sa dofinansowane wiec koszt mniejszy a zastanawialas sie nad programem rządowym? Czy nie kwalifikujecie sie? No i do którego lekarza w gamecie chodzisz?

Kasik nie byłam w dolinie charlotty ale słyszałam ze jest tam ładnie , mam Kilka hoteli ktore uwielbiam ale niestety teraz graniczy z cudem o miejsce w nich , np hotel Royal Baltic w Ustce , piękny butikowy hotel, hotel Havet w dzwirzynie , niestety duzo dzieci tam bywa w wakacje bo maja specjalne pakiety, ale to nasz ulubiony jesienią lub przed majowym, ceny w wtedy bombastyczne, w Kołobrzegu godny polecenia to aquarius i Leda ale miejsc tez brak dlatego M znalazł Marine hotel, jak dla mnie nie zasługuje na 5 gwiazdek , ciasny, basen klasutrofobiczny i kilka szczegółów, za to pyszne śniadania , niestety ceny kosmiczne w tej chwili. Niestety z basenu i sauny ani jacuzzi nie możesz korzystać a w dolinie w weekend chyba jakaś noc kabaretowa bedzie :)
 
Ostatnia edycja:
Tola, co u Ciebie, sprawy zaczęły się układać po Twojej myśli ?
Ogromne dzięki za pamięć :-)
Ufffff sytuacja moja hmmmm... Dziecko znow miałam w szpitalu. Mama moja wylądowała na Intensywnej, później na Torakochirurgii we Wrocławiu. Z moimi braćmi miałam przekop... Bo stwierdzili że skoro mieszkam z mama to mam sie nią zająć. Zresztą to długa historia... Więc kursowałam mdzy domem-praca- a Wrocławiem. Na już ma skierowanie do endokrynologa, a z tym na juz trudno. Nawet prywatnie bo sezon urlopowy. Normalnie aż wypłakałam termin bo mi nerwy puściły. Więc termin cito po całkowitym usunięciu tarczycy (wypisana do domu na druga dobe po usunieciu- masakra) 25 dni!!! Ehhh. Do tego zadzwonili z Gyncentrum bo się do nich nie odzywałam kiedy zaczynam stymulacje. Więc ok wrzesnia/ pażdzierniku. Bo egzamin w połowie wrzesnia a to by na punkcje wypadało. Wszystko mi się sypie...
 
Olusia to mnie najbardziej u Pani dr denerwuje że nie można z nią porozmawiać powie jedno zdanie nic nie wytłumaczy i wstaje dając do zrozumienia że mam wyjść , nie można o nic zapytać.
Już po punkcji było 15 komórek szkoda że tylko 6 można zapłodnić , trzymajcie kciuki żeby wszystkie 6 przetrwało :)
evita007 dlaczego chcesz IVM skoro jest mniej skuteczne?
 
evita007 witaj wsrod nas, z nami razniej :happy2:

inka26 wlasnie pani doktor jest humorzasta ale ostatanio rozmawiala zemna duzo i to sama od siebie co dla mnie bylo wielkim zaskoczeniem :happy2: wlasnie szkoda ze 6 zapladniaja... mialas 15 komorek i wszystkie sa dobre? juz wiesz o tym? czy jak? kiedy maja do ciebie dzwonic czy wszystkie sie zaplodnily?

aaaaa teraz doczytalam ze dzis mialas punkcje... jutro sie dowiesz czy sie zaplodnily komorki.... do mnie dzwonili co dziennie oraz dzwonili powiedziec ze 3 zarodki przetrwaly do stadium blastocysty
 
reklama
chce podać blastocyst bo jestem trudnym przypadkiem, zarodki słabo się dzielą.
U nas problem jest po obu stronach, ja mam pcos i mutację A1298C w gnie MTHFR a u męża bardzo słaba armia (i cały czas spada). W pierwszej klinice do jakiej trafiliśmy novomediaca w Mysłowicach lekarz nasze szanse powodzenia określił na 5% przy IMSI z 23 zapłodnionych komórek powstały tylko 4 blastocysty.
 
Do góry