reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Myślałam że dam radę i nie pęknę ale jednak .... nazbierało się przez te 3,5 roku :-( ....
Wyryczałam się i już mi trochę lepiej :zawstydzona/y:

Dzięki dziewczyny za wsparcie, zobaczymy co doktorek powie, dobrze że wizyta już w poniedziałek - mam nadzieję że będę miała konkretny plan - u mnie tylko tak mogę brnąć do przodu - najgorsze były te miesiące czekania (a do tego to ja mam szczęście - zawsze stało coś na przeszkodzie)....

Cóż, za wszystkie pozytywne bety trzymam kciuki aby dalej pięknie rosły :tak:

Lilia mam nadzieję że niedługo dołączymy do tej wspanialej gromady mamusiek :tak: oby los nie kazał nam czekać zbyt długo ...

Muszę trochę odpocząć i zebrać myśli ale na pewno będę Was podczytywać ...


ja zawsze pękam po weryfikacji, i po kilku godzinach wyje jak wół, a pózniej upijam się dobrym alkoholem ;-)
Ty tez tak zrób moja droga i pamiętaj, w końcu się uda. Masz jeszcze 3 cudne blastki, czekają na swoją Mamę :tak:
 
reklama
witam

Mialam crio 21.12, pierwsza proba sie nie odbyla gdyz bylam przestymulowana, pobrali 26 komorek. Musialam odpoczac i dojsc do siebie, ale wkoncu doczekalam sie transferu. Podali mi jeden zarodek odmrozony, podzielil sie na 7, nie wiem dokladnie co to oznacza:). Kazali mi zrobic test w 14 dniu po transferze, tak maja tutaj w uk, nie wykonuja bety. Mialam transfer na cyklu stymulowanym. Teraz biore 3* progynowa i 2* cyclogest.
Od 4 dnia boli mnie brzuch, codziennie raz bardziej , raz mniej i odczuwam klucie jajników. Wcześniej piersi mnie bolały ale teraz już mniej i wciaz biegam do toalety siku. Zaczynam sie martwic bo czasami brzuch mocno boli, jakby @ miała być.
Czy któraś z Was tak miala? Dzisiaj jest moj 8 dzien i odczuwam wciaz te bole.Bede wdzieczna za odpowiedz.
 
sabaw, spokojnie możesz wziąść nospę, ale sądząc po tym że jesteś nie z PL może być z tym problem. Objawami sie nie denerwuj, mogą świadczyć o zbliżającej się @ ale mogą też mieć inne podłoże, np.zagnieżdżanie się maluszka :tak: myślę, że z takim zarodeczkiem test możesz spokojnie zrobić w 11 dpt. Nie czekaj tak długo, większość z nas bada krew już w 8/9 dpt. Zależy to również od tego ilodniowy jest blastuś. Bądz dobrej myśli :)
 
witam

Mialam crio 21.12, pierwsza proba sie nie odbyla gdyz bylam przestymulowana, pobrali 26 komorek. Musialam odpoczac i dojsc do siebie, ale wkoncu doczekalam sie transferu. Podali mi jeden zarodek odmrozony, podzielil sie na 7, nie wiem dokladnie co to oznacza:). Kazali mi zrobic test w 14 dniu po transferze, tak maja tutaj w uk, nie wykonuja bety. Mialam transfer na cyklu stymulowanym. Teraz biore 3* progynowa i 2* cyclogest.
Od 4 dnia boli mnie brzuch, codziennie raz bardziej , raz mniej i odczuwam klucie jajników. Wcześniej piersi mnie bolały ale teraz już mniej i wciaz biegam do toalety siku. Zaczynam sie martwic bo czasami brzuch mocno boli, jakby @ miała być.
Czy któraś z Was tak miala? Dzisiaj jest moj 8 dzien i odczuwam wciaz te bole.Bede wdzieczna za odpowiedz.


a tak w ogóle to Twoj 7 dpt, skoro miałaś 21/12 :-)
 
witam

Mialam crio 21.12, pierwsza proba sie nie odbyla gdyz bylam przestymulowana, pobrali 26 komorek. Musialam odpoczac i dojsc do siebie, ale wkoncu doczekalam sie transferu. Podali mi jeden zarodek odmrozony, podzielil sie na 7, nie wiem dokladnie co to oznacza:). Kazali mi zrobic test w 14 dniu po transferze, tak maja tutaj w uk, nie wykonuja bety. Mialam transfer na cyklu stymulowanym. Teraz biore 3* progynowa i 2* cyclogest.
Od 4 dnia boli mnie brzuch, codziennie raz bardziej , raz mniej i odczuwam klucie jajników. Wcześniej piersi mnie bolały ale teraz już mniej i wciaz biegam do toalety siku. Zaczynam sie martwic bo czasami brzuch mocno boli, jakby @ miała być.
Czy któraś z Was tak miala? Dzisiaj jest moj 8 dzien i odczuwam wciaz te bole.Bede wdzieczna za odpowiedz.

Sabaw - witaj ja tez podchodze w UK. Tez musialam czekac bo mnie przestymulowali - mialam 32 jajeczka. Test kazali zrobic w 14 dpt wiec rozumiem ze mialas podanego trzydniowego mrozaczka tak? Tak jak dziewczyny pisza dzis jest twoj 7dpt. Mi tez test kaza zrobic w 14 dpt tyle ze akurat u nas w klinice robia bete wiec ide w poniedzialek. Ja mialam podane dwa trzydniowe zarodni i pierwszy test zrobilam w 10dpt chociaz wiem ze troche wczesnie ale mozesz sprobowac zrobic w 11 dniu majac na uwadze ze moze jeszcze nie wyjsc.... co do twoich boli brzucha to tez takie mam, piersi nic mnie nie bola. Najlepiej zaopatrzyc sie w nospe na te bole - mozna brac max 3x1 a kupisz w kazdym polskim sklepie - bynajmniej tak jest u mnie. Powodzenia i koniecznie pisz co i jak
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny dzieki za odpowiedz, nie czuje sie teraz taka samotna z tym wszystkim. Nie wiedzialam ze to moj 7dpt. Czyli dnia transferu sie nie wlicza? Tak mialam podany 1 zarodek w 3 dobie, skoro podzielil sie na 7 to chyba nie byl najgorszy:):-) ...
Mam zrobic test 3.01 czyli teraz kiedy moge probowac ....w srode. Te bole nie sa az tak okropne i raczej nie uzyje nospy,
A wiecie moze w ktorym dniu moga zagniezdzac sie zarodki?

Zuzia 2011 trzymam kciuki, skoro test pokazal druga kreske to beta tez bedzie prawidlowa. Ciesze sie ze Ty rowniez podchodzilas do transferu w uk.
 
A wiecie moze w ktorym dniu moga zagniezdzac sie zarodki?.

Prosze:)

Co się dzieje z zarodkami po transferze:

2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany i zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodek jest juz zaimplantowany
8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic test

Sabaw - twoj 11 dpt bedzie zatem w srode, mysle ze twoj zarodeczek byl bardzo ladny i trzymam kciuki zeby zostal z toba:)
 
Ostatnia edycja:
Te bole nie sa az tak okropne i raczej nie uzyje nospy,..

A jeszcze odnosnie tej nospy - to nie chodzi o to ze masz czekac az bol brzucha bedzie nie do zniesienia ale o to zeby nie bylo skurczow macicy... ja od samego transferu biore dwie - trzy nospy dziennie - tak sobie rozkladam czasowo - zawsze biore na noc bo czesto budze sie z bolem brzucha wiec zapobiegawczo zeby skurczy nie bylo i jedna albo dwie w dzien zalezy jak moj brzuch.... nospe w ciazy mozna brac wiec nie ma obaw.... sama mam kumpele tu z UK ktorej sie nie udawalo twierdzila ze ona po transferze ma skurcze macicy i uwarza ze to przez to nie ma implatacji za ostatnim razem brala 3Xdziennie i skurczy nie bylo - dzis tuli swoja ksiezniczke... moze pomogla nospa moze tak mialo byc ale bynajmniej nie zaszkodzilo:) Takie moje zdanie...
 
zgadzam się z Zuzą, jeśli masz bóle bierz. To jedyny lek przeciwskurczowy i przeciwbólowy który nie stwarza zagrożenia ;-) a tak w ogóle to Wy w tej Angli nie macie tak zle, też byłam tam rok, pomimo ciężkiej charówki miło wspominam :-) no i w polskich sklepach już wszystko można dostać :-)
 
reklama
mi kazali w razie jakis boli brac paracetamol, twierdza ze nie zaszkodzi. Ale skoro piszecie o nospie to po co mam sie meczyc, wysle meza do sklepu:-) ...
 
Do góry