reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

hej Dziewczyny. Ostatnio nie bywałam na forum. Asiiek gratulacje jeszcze raz-będzie dobrze, nahodowałaś się porządnie.
MADA72 odpoczywaj jak najwięcej bo to teraz bardzo ważne:)
U mnie nie specjalnie idzie.Odebrałam wyniki FSH w normie. Natomiast AMH mam tylko 0,2 a norma jest od 1,4. Lekarz powiedział że taki wynik wskazuje na ograniczenie tzw. rezerwy jajnikowej czyli możemy się spodziewać słabszej odpowiedzi mojego organizmu na leki so stymulacji:(:(:( dość że zdenerwował mnie ten wynik to teraz się podłamałam..:( W poniedziałek jade na wizyte.. natomiast powtarzaliśmy wyniki mojego M i nieznacznie się poprawiły, ale lekarz mówi że istnieją szanse na wykonanie inseminacji..i teraz nie wiem już co robić:( bo z tego co czytałam to inseminacja daje tylko od 5-20% szans..
 
reklama
Witam dziewczyny, ja już po transferze. Wczoraj o 12.30 miałam transfer 2 pięknych zarodków. Pani embriolog powiedziała ze jest zachwycona zarodkami i ich jakością, ze wszystkie 11-cie rozwinęło się super i jest to rzadkie jeśli chodzi o taki podział w 3ciej dobie. Tak wiec 2 poszły do transferu a pozostałe 9 zostały zamrożone. Od wczoraj staram się relaksować i wierze ze będzie dobrze.
asiiek - gratulacje, taka ilość jajeczek to wielki sukces możesz być z siebie dumna i na pewno wszystko będzie sukcesem.
Isia25 - jeśli tylko masz takie możliwości to nie trać czasu i pieniędzy na IUI tylko od razu IVF albo ICSI. Słabsza reakcja na leki to nie to samo co brak reakcji. Przy takich lekach jakie są teraz na rynku nie powinno być problemu. Trzymam kciuki i nie trać wiary.
 
transfer przełożony na kolejny miesiąc :(
dostałam luteinę i Femarę - ma może któraś z Was 5 sztuk do sprzedania?
5 sztuk Femarę czy luteiny ?

Asiiek - wspaniały wynik, kiedy będziesz wiedziała ile się zapłodniło, no i podadzą ci w pierwszej dobie czy w piątej?

gucia - przykro że się nie udało , może to niezbyt pocieszające zle ja miałam taka samą historię za pierwszym razem ... kiedyś musi się udać!

transfer przełożony na kolejny miesiąc :(

chol..ka a czemu przełożony? no i przepraszam że pytam ale ciotransfer ?

Witam dziewczyny, ja już po transferze. Wczoraj o 12.30 miałam transfer 2 pięknych zarodków. Pani embriolog powiedziała ze jest zachwycona zarodkami i ich jakością, ze wszystkie 11-cie rozwinęło się super i jest to rzadkie jeśli chodzi o taki podział w 3ciej dobie. Tak wiec 2 poszły do transferu a pozostałe 9 zostały zamrożone. Od wczoraj staram się relaksować i wierze ze będzie dobrze.


no i prawidłowo relaks to podstawa !!! a ilu dniowe te twoje zarodki bo nie rozumiałam 2czy 5-cio? czyli testujesz za 2 tygodnie?czy wcześniej

co tutaj tak cicho - pusto ... :cool2:pewno wszystkie się opalają
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
bzzzz - zarodki były 3 dniowe. Nie wiem jak to jest w Polsce ale w mojej klinice transfer jest w 3 dobie jeśli 2 zarodki albo w 5 dobie jeśli 1 zarodek. Prawo brytyjski zabrania transferu 3 zarodków kobietom po niżej 40lat. Ja mam 34 i bardzo dlugo przekonywali mnie do transferu 1 zarodka, ale ja się uparłam na 2 zarodki i 2 dostałam.

bzzzz - na bete jde 20 lipca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
tutaj z tymi zarodkami jest podobnie chociaż z tego co widzę moja klinika bardziej skłania się do podawania zarodków w trzeciej właśnie dobie ...
:-) do 20-tego szybko zleci....musisz tylko myśleć pozytywnie i się relaksować....będę sprawdzała co trochę jakie masz fisiowe objawy :) no i zaciskam kciuki oczywiście ;-)
ps -ja mam 33 lata i tez już długo czekam na ta moją fasolkę i wierze że w końcu się jej doczekam .....
 
bzzzz - Trzeba wierzyć nie ma innego wyjścia nie jest łatwo ale co nam innego pozostało.


Standardy na świecie sa rożne, w USA to i 5 zarodków dają i to w 5tej dobie, w indiach to juz wogole nie ma żadnych reguł.
 
https://www.babyboom.pl/forum/members/magdalena-markiewicz-90884.html Magdalena Markiewicz - dziękuję bardzo. Mam pytanko jakie miałaś objawy prze-stymulowania

Po punkcji bardzo, bardzo bolał mnie brzuch, czasem aż wyłam. Powiększył się tak że wyglądałam jak 7 mce ciąży. Brakowało mi też powietrza, zwłaszcza jak spałam, mogłam spać tylko na plecach. Miałam tez problem z chodzeniem, bo jak tylko się ruszałam bolał mnie brzuch. Ale wszystko przeszło jak tylko dostałam okres. Piłam dużo wody, leki przeciwbólowe i miałam robione usg 2x w tygodniu + badanie hormonów.
 
reklama
Pytam bo mnie tak strasznie od punkcji a nawet 2 dni przed boli brzuch, szczególnie gdy chodzę no i toaleta - siusianie to ból straszny. Powiedziałam lekarzowi przed transferem ale oznajmił ze to normalne i mam brać paracetamol żeby macica nie była napieta od bólu.
 
Do góry