reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć Dziewczyny :) dziękuję za miłe przyjęcie i za cenne rady :-). M wyniki
1,5 ml ejakulatu
10 mln/ml
ph 7.7
ruchliwość 55% ( 25% w ruchu prawidłowym, 30% w ruchu chaotycznym i oscylującym)
1% martwych
Leukocyty -
Komórki okrągłe 0-2 w polu widzenia
HOS 81 %
Teratospermia pogrubiałe wstawki
Po tych wynikach pierwszy lekarz stwierdził ze tylko IVF. Mogłam skorzystać z jego rady zamiast tego zmieniłam lekarza, który ( jak i położna w Ośrodku Zdrowia) stwierdził że bywają gorsze wyniki i się udaje i trzeba próbować naturalnie (mniej więcej tak), w każdym bądź razie zrobiłam na początek hormony, które wyszły ok potem było trochę przerwy powiedziałam lekarzowi, że chce laparoskopię bo może i u mnie coś jest nie tak, trochę zeszło się zanim dał mi to skierowanie, tyle, że na początek na HSG, które niedawno zrobiłam, wyszło niby ok. Tylko tak od dłuższego czasu zastanawiam się nad IVF ze względu na program rządowy, który niestety w przyszłym roku się kończy. W sierpniu zapisałam się do Bociana do dr Mrugacza jednak musiałam odwołać- okres mi ześwirował i spóźnił się około 8 dni, a i sprawy losowe do tego doszły więc stwierdziliśmy, że może poźniej to ogarniemy.
Myślałam też o Wawie- bliżej dla nas, do Białego mamy około 250 km, jednak w tym roku to chyba jedyna Klinika, która ma jeszcze miejsca na program. Czytając wypowiedzi na forum, ma też bardzo dobrą opinię :). Myślę oczywiście o dalszych badaniach jak mi doradziłyście :-). Jednak chyba w pierwszej kolejności ze względu na kończący się czas programu zdecydujemy się na IVF, a potem czy coś z tego wyjdzie czy nie będzie rezultatu będziemy się badać dalej, bo po tym HSG to lekarz będzie mi kazał czekać kilka miesięcy na ciąże, której nie będzie... dopiero może następne badania będzie zlecał, a czas nam ucieka...
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :-) Wasze pozytywne wyniki i entuzjazm jest budujący. :-):-):-):-):-):-):-)
 
kropka pare poprawek, przy ciąży biochemicznej test może nie wyłapać ciąży, tak samo przy pozamacicznej. U Ciebie nie ma testu z krwi, wiec raczej nic się nie dowiesz. Ale fakt, do 14dpt nawet jeśli zarodki 3dniowe powinien już test wskazywać na ciąże. Nie wiem jak jest u Ciebie. Plamienia są do 10dpt, ale są brązowe te plamienia implantacyjne, a nie świeża krew. Może to być plamienie ciążowe, za niski prg albo po prostu rozchwianie hormonalne. Robiłaś już test? który dpt?


annemarie :-)

Dorota
babo ty moja, będzie dobrze, teraz będzie najtrudniej potem już będzie tylko dobrze:-p

pepcia HOS jest ładny, ruch jest postępowy ale to jest suma A+B mi chodzi o sam ruch A? bo te plemniki są najszybsze bo mogą być po prostu najlepiej zbudowane. Albo reszta leniwa:-D Jednak badania wskazują na to, że plemniki o ruchu A są najlepiej wykształcone. Nie widzę morfologii ile jest poprawnych form, wg pana Krugera?
Oto normy WHO: • Objętość ejakulatu ≥ 1,5 ml
• Całkowita liczba plemników w ejakulacie ≥ 39 mln
• Koncentracja plemników (liczba plemników w 1 ml nasienia) ≥ 15 mln
• Ogólny odsetek ruchliwych plemników (ruch postępowy i niepostępowy) ≥ 40%
• Odsetek plemników o ruchu postępowym ≥ 32%
• Żywotność plemników (odsetek plemników żywych) ≥ 58%
• pH ≥ 7,2
• Morfologia plemników (odsetek plemników o całkowicie prawidłowej budowie) ≥ 4%
czyli u was jest oligoteratozoospermia, albo oligoasthenoteratozooospermia OAT I stopnia. Jeżeli morfologia jest dobra to jest szansa na IUI a jeżeli nie to niestety ivf. Ale skoro piszesz, że jest teratozoospermia to minimum to 15% form prawidłowych musi być to:
10mln/ml x1,5ml x 25% x15% = 0,56mln/ml a IUI się robi od 1mln/ml poprawnych plemników. Trochę ich przy mało. Czy twój M był badany przez androloga? miał badania hormonalne? pije pali? bierze jakies leki? wymazy były robione? usg jąder? brał witaminki? czy badania były powtarzane?
A co do Ciebie to warto zrobić jak dziewczyny mówią histeroskopie, ale zanim to zrobisz robiłaś badania hormoane TSH, prolaktyna na czczo i pod obciążeniem, progesteron, FSH,LH....bo na usg nie widać czy owulacja de facto jest, Może byc pęcherzyk,ktory nie pęknie itp. a cykle idealne. Albo pęcherzyk pęka a komórka nie zostaje uwolniona...
 
Emi bo beta wtedy jest bardzo niska i nie każdy test wyłapie. Przy biochemicznej jeszcze nie ma strachu, przy pozamacicznej strach już jest..bo nie dość że tam beta skacze, wzrasta i spada itp.. a test uchwyci jak będzie późno.
Udało się złapać guru? uspokojona? ;-)
 
Emi bo beta wtedy jest bardzo niska i nie każdy test wyłapie. Przy biochemicznej jeszcze nie ma strachu, przy pozamacicznej strach już jest..bo nie dość że tam beta skacze, wzrasta i spada itp.. a test uchwyci jak będzie późno.
Udało się złapać guru? uspokojona? ;-)

Udało :)
Co nie zmienia faktu ze brak kontroli nad ciałem wk*****a :D
 
Emi teraz to już nic nie będziesz kontrolować:-p czasy panowania nad swoim życiem się skończyły. Przed nami słodki chaos brudnych pieluch :-Doraz długo wyczekiwane bezsenne noce. Szczerze - człowiek myślał, że jak się uda wreszcie to będzie tak pięknie... Taaa tylko zapomnieli mi powiedzieć że w III trym przychodzi wykańczająca bezsenność, i jeszcze ten pęcherz... dzisiaj spałam 3h :-( potem o 8.00 zasnęłam do 11.00 czyli razem 6h a czuje się tak, że się nie czuje...Spróbuje zasnąć dobranoc.
 
Mnie też już dopada ta bezsenność. Ale myślę, że jest ona spowodowana faktem, że ciężko mi znaleźć odpowiednie miejsce do zaśnięcia. Kręcę się, podkładam poduszki, duszę się, a jak już uda mi się zasnąć, to budzi mnie pęcherz:-D
kate musimy to przetrwać! Już niby z górki, nie?:sorry:
 
reklama
Kate ja przeżyłam w nocy chyba niestety kolkę nerkowa.... Koszmar.. No spa pomogła... Tak bolało ze oddychać nie mogłam i na wymioty mnie wzięło - czytałam ze 3% cieArnych to ma... Rano spróbuje do lekarza albo poloNej. Bo cały czas boli prawa nerka ... Cos okropnego ...
 
Do góry