reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Z Bydgoszczy :) Tak się zastanawiam nad tą betą... Wcześniej, zawsze gdy nie byłam w ciąży miałam wynik poniżej 0,01, dziś 0,81 pokazuje, więc jakby coś drgnęło, ale nie chcę się nakręcać... Pewnie wszystko okaże się w poniedziałek...
 
najki estradiol ogólnie ok, ale chyba trochę spadł, ile miałaś komórek pobranych? no i prgoesteron piękny. Betahcg 1.4 bo zastrzyk jeszcze krąży we krwi na pęknięcie:-p

linka
testuje się 6 dni po transferze - 6dpt i wtedy mamy szanse na pozytywną bete ogólnie powinna być dwucyfrowa wtedy najlepiej rokuje. Czyli testowałaś chyba 4dpt, bo jak w pon był transfer to dzisiaj jest 4 dpt. no i 0,81 to resztki zastrzyku na pęknięcie pęcherzyków, dzisiaj nie ma szans żeby było bhcg we krwi wykrywalne.
 
kate - no właśnie ile osób, tyle zdań... Mój lekarz kazał mi testować dopiero 15 dpt, aby mieć już pewność, że wynik faktycznie będzie wskazywał na ciążę lub jej brak, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych stresów. ale jak czytam, że niektórzy testują już od 3 dpt to nie wytrzymałam i stąd to całe zamieszanie ;)
 
Jessie - wydaje mi się, że tak jak napisała kate, w poniedziałek wynik powinien już coś pokazać. Ja idę za ciosem i nie ukrywam, że oczekuję drastycznego wzrostu poziomu beta hcg we krwi ;) Za Ciebie też trzymam kciuki!!
 
linka bhcg, progesteron i estradiol w 3dpt to I weryfikacja - a nie testowanie, beta będzie lekko dodatnia bo zastrzyk na pęknięcie to bhcg. Bada się bete żeby porównać z II weryfikacją, bo dawka zastrzyku zależy od ilości komórek jak masz 8 dostaniesz 3000 j jak powyżej 15, to dostaniesz 5000j i w moim przypadku beta w 3dpt wynosila 3,75 ale to był zastrzyk na pęknięcie. Ogólnie w 6dpt powinna się poajwic beta przy II weryfikacji po progesteronie i estradiolu lekarz jest w stanie ocenić czy cos się zadziało. jeżeli przy III weryfikacji w 10dpt beta jest poniżej 5, to ciąży nie ma i odstawia się leki. Czekanie do 14dpt rozwiązuje problem ciąż biochemiczny, w których beta spadnie sama do 14dpt jak coś będzie nie tak. Ogólnie uważam, ze robienie bety pomiędzy 8-10dpt jest dobrym pomysłem, bo wtedy możesz powiedzieć, że "coś się zadziało".
 
reklama
Dziewczyny moje kochane, a w szczególności Kate :) jestem trochę w d**ie bo mieli mi w invikcie wystawić receptę na lutke a nie wystawili, a zostało mi na wieczór i jutro rano... A poszłam tam już po wizycie u lekarza... I już podzwonilam po wszystkich co mogli mi skombinowac i nie da rady... Co się stanie jak przez 1-2 dni nie wezmę?
 
Do góry