reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Edenlayn a ty miałaś podane iludniowe zarodki? Kiedy chcesz zrobić betę? No bo jeśli pieciodniowe to już jakoś we wtorek-środę mogłabyś robić...
A ja tylko non stop chodzę do lustra i brzuch oglądam... No niby jest ale ja miałam zawsze oponke mimo że ogólnie jestem szczupłą i przez to mam wrażenie że tak go mniej widać... Ale zdecydowanie wciągnąć się go już nie da :p muszę dzisiaj w końcu zakupić pasy dla ciężarnych bo w środę jadę do Opola i lepiej się zabezpieczyć....

Bete moge zrobic najwczesniej 24.07.
Akurat wypada to dzien po planowanej miesiaczce :p. lek sie konczy 22 i musze zrobic dzien przerwy, tak mi kazali niestety. wiec na Bete przyjdzie mi czekac :(
 
Edenlayn czyli miałaś podane trzydniowe zarodki, to chyba Koło 10 dnia po transferze możesz robić betę z krwi... A progesteron ja biorę nadal, on nie ma żadnego wpływu na wynik testu z krwi!
Emi, ty oponka na brzuchu? Nie rozsmieszaj mnie! :o kiedy wstawisz zdjęcie brzuchola? To może ja wstawię swoje chociaż wstydzę się trochę oponki... :) ja pasów do tej pory nie kupiłam bo na razie miałam pauze od podróży, ale teraz mam w tym tygodniu Opole a w następnym Polkowice więc muszę już mieć pasy.... No i obwieszczam że jak we wtorek będzie wszystko ok to zaczynam obnosic się z brzuchem tak żeby wszyscy widzieli!
 
Emenems.. niewiem sama. jak wiesz to moje pierwsze podejscie i jestem zielona. Kazali w klinice zrobic dzien przerwy i dopiero przyjsc na pobranie krwi.. Jak widac co kraj to inny obyczaj :(
 
Edenlayn, no to jak mus to mus, wytrzymasz! Chociaż mi kazali w klinice robić betę w 14 dpt a ja zrobiłam w 7 albo w 8.... Nie wytrzymalabyn dłużej :p
 
A bo oni tak każą :D 14 dni po transferze zeby była pewność mi kazali robic sikanca 14dpt a js w 10 zrobiłam krew i im mowie ze ok a oni i tak ze dla nich liczy sie wynik sikanca 14dpt
Ale to nie koliduje z beta, jak masz gdzie prywatnie zrobic to koło srody/czwartku mozesz robic ....:)
 
Terapie progesteronem rozpoczynamy w dwa dni po owulacji, w dniu punkcji lub dzień po i kontynuujemy przez 12-14 dni, po czym wykonujemy test ciążowy lub badanie poziomu hCG we krwi. Gdy ciąży brak lub pojawia się miesiączka progesteron odstawiamy, w ciąży stosuje się go przynajmniej do 10-tego tygodnia, kiedy głównym źródłem progesteronu staje się łożysko. W praktyce progesteron często jest zalecany do końca pierwszego trymestru ciąży (13 tydzień) lub do momentu całkowitego wykształcenia się łożyska (16-20 tydzień ciąży), a nawet dłużej, jako lek hamujący przedwczesną czynność skurczową macicy.

z "Przewodnika po niepłodności" dr Ilony Królak..

Tu tez tak zalecaja , to z klinki w Polsce. Wiec idocznie to od lekarza zalezy
 
reklama
Widzisz a u nas w klinice nie robi się przerwy na betę - leki odstawia się dopiero kiedy beta wyjdzie negatywna... Faktycznie co lekarz to opinia :)
 
Do góry