reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Hjeka! No wiec tak..przygotowania do IVF wstrzymane :wściekła/y: dostałam głobułki dwa rozne rodzaje, po 10 dniach powtorzyc cytologie jak bedzie git to jedziemy dalej z koksem jak nie to bedą pobierac mi wycinek :-(...gin powiedziała, ze skoro raz wyszła mi III gr to dobrze by było zaszczepić sie przeciewko HPV..Szczepiła sie któras z Was? :-)

Dzien dobry wszystkim paniom

Siedze w norze i wcale sie nie odzywam, ale dzis dorzuce pare groszy do wypowiedzi Asiiek-a, bo temat wydaje sie warty "zawracania gitary"....
Asiiek szczepionka na HPV jest raczej dla nastolatek, ktore wchodza w okres aktywnego zycia seksualnego.
Zanim zdecydujesz sie na ladowanie w siebie chemikaliow warto rozwazyc pare rzeczy.

Podstawowa zasada: nie mozesz zarazic sie dwa razy tym samym wirusem, chyba ze masz jakis uposledzony system immunologiczny. Jezeli juz raz sie zlapalo ten szczep wirusa i infekcja byla zwalczona przez organizm, co jest normalnym tokiem rzeczy, to nie ma sensu sie szczepic, bo organizm posiada przeciwciala. W zwiazku z tym, jezeli mialas kontakt z wirusem w przeszlosci, to po co zawracac sobie glowe?

Szczepionka o ktorej mowa, uodparnia na wirusy HPV narazajace nas na raka szyjki, ktorymi mozna zarazic sie tylko poprzez kontakt plciowy z osoba zarazona.
Wiec jesli nie bylas juz wczesniej zarazona, a twoj luby jest czysty i masz do niego zaufanie.... to szczepienie tez nie ma sensu.

Natomiast free style living :)) wprowadza w gre powazny czynnik zagrozenia. Wiec jesli spotykasz kogos na boku i nie masz zaufania do tej osoby, albo uprawiacie jakies dzikie sex party ze znajomymi, albo nie masz calkowitej pewnosci ze luby cie nie zdradza, to wtedy warto rozpatrywac mozliwosc szczepienia. Nawet prezerwatywa nie jest w stanie zabezpieczyc przed zarazeniem. Poniewaz wirus grasuje w calej okolicy intymnej (klejnoty, odbyt, podudzia...), pokrowiec na antence wcale nie gwarantuje bezpieczenstwa.

Nie wiem jakie jest ogolne nastawienie w Polsce do szczepionek i wasze osobiste zdanie na ten temat, ale ja nie szczepie sie na cos, co jest w modzie albo dlatego ze szczepionka jest osiagalna na rynku. Co w szczepionkach jest niedobre, to konserwanty i chemiczny nosnik aktywnego skladnika szczepionki.
Tak wiec wedle tej filozofii, czasem lepiej brac ryzyko zachorowania na grype, jak ladowac sie co roku szczepieniami.... Wyjatkiem sa grupy ryzyka. Myslisz ze jestes w niebezpieczenstwie, to sie zaszczep, jesli nie to po co?

Pozdrawiam serdecznie

C-M
 
Ostatnia edycja:
reklama
cross mind dzieki za tyle informacji...z tego co czytałam to kobiety do 40rż mogą sie zaszczepic..ja poki co chyba nie mam tego wirusa (chociaz testu na niego sobie nie robiłam no ale na cyto by wyszedł) wiec dlatego mam sie zaszczepic...IIIgr cytologii wyszła mi bo mam bardzo mocne zapalenie...mam tylko rebusa bo ta szczepionke bierze sie: teraz za 3 miesiace i za 6 miesiecy a co jak bede w ciazy?? musz zadzwonic do kliniki i sie dopytac
 
Dzien dobry :-) u mnie 31dpt :-) Maluch siedzi tam gdzie powinien:tak: a serduszko bije:-) Czuje sie o niebo lepiej.Moje samopoczucie narazie ok,ale wieczorem mialam takie mdlosci po kawalku ciasta,ze juz stalam nad zlewem,ale nie poszlo.Potem chyba z godzine meczylam sie w lozku zeby zasnac.Ja na slodkie nie bardzo,ale bylismy w gosciach i "no zjedz,musisz troche slodkiego,sama pieklam..." no i zjadlam,a potem zalowalam :baffled:

A to moj maluch P130411_16.570001.JPG Pozdrawiam :-)cieplutko i zycze milego dnia
 
ptencer - no jakoś dałam radę jeśli chodzi o test, za długo nie widziałam dwóch kresek więc stwierdziłam że zrobię betę od razu. Moje samopoczucie całkiem całkiem. Jutro wizyta.
czarnykot - gratuluje

A co tam u winki?? Ktoś wie?
 
czarnykot waw cudo:)))):happy2:

eweli gratuluje pieknej bety, tylko pozazdrościć, :-)

meg masz cierpliwośc kochana :) a czemu samopoczucie tylko całkiem całkiem?


ja dzisiaj już 6dpt, znowu wrócił ból piersi i strasznie swędzą mnie sutki...waw....brzuch tak samo w dole mnie tak ciągnie, spodnie cały czas rozpięte:) muszę uważac jak wstaje przy kims żeby nie spadły:):)) tak wogóle to nic więcej się nie dzieje, czuję się normalnie i żyję normalnie i czekam, jeszcze 6 dni, czyli połowa za mną i musze powioedzieć że spoko daje radę, nawet za często nie myślę, szczerze to czasem zapominam....:((
 
czarnykot-> super maluch i jaki juz duzy:-)
Meg-> zatem kciuki za jutrzejsza wizytke
bkasia82-> super, ze juz startujecie z stymulka, teraz juz szybko pojdzie
 
reklama
Meg- u mnie wszystko ok. Fasola mam nadzieje rosnie. W zeszlym tygodniu miala 13 mm I piękne serduszko. Mdlosci mnie zabijaja, wymiotuje codziennie nawet po kilka razy. Do tego robie praktyki ze szkoły w Kapp Ahlu wiec wracam codziennie po 8 godzinach padnieta. Za tydzien będę w Polsce i w piątek mam wizytę u normalnego lekarza ( narescie). Mam nadzieje ze bedzie ok.
Widzę ze ty dzielnie dajesz radę:)

Gratuluje nowym zafasolkowanym.

Assiek- bedzie dobrze. Tylko okropne czekanie.

Trzymam za nas kciuki dziewczęta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry