reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziolchy: ja mialam 4 podejscia wlasnie w artemidzie i tez w pl nie mieszkam. Moge klinike polecic ze wzgledu na dobry lab. Z lekarzem tez sie szlo dogadac zeby nie latac za duzo ( mowa o domitrzu). Pierwszy raz musialam przyleciec raz a potem juz dlugi pobyt. Nastepne podejscia to tylko dlugi pobyt 10 dni bo bez tego z daleka sie nie obejdzie (lekarz mnie juz znal i wsio na mailu mozna bylo zalatwic). Nawet recepty pobierala moja znajoma ktora wykupowala leki i przesylala
 
reklama
Lolitka ,wiec ty z Artemidy , o jak fajnie ! Ja juz "prawie" jestem umówiona z dr Pierzyńskim z ART. bo teraz specjalisci z Bialegostoku przyjmuja tez w Warszawie w Fertimedica, z tym ze ja kupiłam juz bilet na samolot, a okazało sie ze dr jeszcze nie zatwierdził jeszcze grafiku i bardzo mozliwe ze bedzie w Wawie w innym czasie. Dlatego tez szukam jakiejs innej opcji/lekarza i zeby koniecznie pomiedzy 16-18 pazdziernika.
Powiedz mi tylko jak to wyglądało u ciebie? Czy dostałas od razu leki na wyciszanie? Bo mi dziewczyna jedna pisała ze ona wróciła do UK i tutaj brała leki, potem miała wizyte u swojego gina i wyniki wysyłała do kliniki, w taki oto sposób leciała wraz z mężem od razu na punkcje i transfer...
Pyt. nr 2 gdybym rozwazyła podejscie grudniowe i powiedzmy pick-up wypadnie hmmm ... w Boze Narodzenie to co ??? Czy klinika pracuje wtedy ? Jak to sie odbywa ? Zasypalam pytaniami , ale z góry wielkie dzięki :)
 
Ja dzisiaj rozmawialam z moim lekarzem dr. Mrugaczem z Bociana. Mam odczekać jeden cykl i dopiero później crio. Mówil ze wyprodukowalam 18 jajeczek i ze mialam hiper.... wiec lepiej odczekać. I od następnego cykli mam brać estrofem 3x1 od 3 dnia cyklu a 10 na kontroli. Wiec miesiac muszę czekać :-( no ale co ma wisieć nie utonie... mam taka nadzieje. :-(
 
Migotka25, cieszę się że fizycznie jest wszystko w porządku, a emocjonalnie dojdziesz do siebie tylko potrzeba na to czasu, niestety etapy straty trzeba przejść. Tak jak dziewczyny piszą, dobrze że masz plan, on zawsze trzyma nas w pionie, ale nic na siłę, dopóki nie będziesz pewna że to jest dobry moment nie podchodź, lepiej odczekać jeszcze jeden cykl, poczujesz ten moment. Jesteśmy tu po to by wzajemnie się wspierać, tak więc pisz jeśli masz na to ochotę, nigdy się nie obrazimy. Nie wiem czy wiesz ale w diagnostyce jeśli masz kartę to masz 5% taniej, zawsze to coś, a jeśli jej nie masz to zrób jakieś najtańsze badanie np morfologię i poproś o nią, przy okazji wyniki można odczytać w necie. Ja też przytyłam przy moich 2 poprzednich stymulacjach 5 kg na plusie, ciekawe ile teraz mi dojdzie :crazy:

blueskye, Mimozama, tak bardzo mi przykro, przytulam z całych sił, cholera jasna nie tak miało być ....

Andziulek, witaj na forum :happy:
 
kate_p7, powiem tak przykre to ale my już nigdy nie będziemy potrafiły zapomnieć, ta cholerna niepłodność to zrobiła, nawet jak się nam w końcu wszystkim uda - a uda się - to jej smród będzie się ciągnął do końca naszych dni. I choćbyś zajęła się 1000 innych spraw to i tak cię dopadnie. Dopóki jesteście młodzi, chcecie, macie siły fizyczne do walki i nie ukrywajmy kasę, to walczcie, a jeśli się nie uda to przynajmniej powiesz sobie wtedy zgodnie z sumieniem że zrobiłaś wszystko, nie będziesz miała powodów do wyrzutów. Jesteś po pierwszej porażce, ja wiem że jest ciężko, ale spójrz na nas ile prób miały dziewczyny i w końcu się udało. Napiszę Ci też to co sama mi napisałaś, do tego potrzeba szczęścia i widocznie przy tym podejściu go zabrakło, będzie przy następnym. Buźka, czekam na wieści od lekarza.

yplocka1, jak fajnie że wracacie, trzymam kciuki za podejście niech szczęśliwie się skończy. Acha, w sprawie AMH i FSH do refundacji leków, dzisiaj dostałam odpowiedź na swoje pismo z MZ, między innymi mam wpis:
" Odnosząc się natomiast do brzmień wskazań refundacyjnych w zakresie badań należy podkreślić, iż pacjentka musi spełniać wszystkie kryteria zawarte we wskazaniu refundacyjnym, przy czym wyniki badań FSH i AMH są traktowane alternatywnie. Tym samym pacjentka musi spełniać jedno kryterium: albo określony poziom FSH albo określony we wskazaniu refundacyjnym poziom AMH"
tak więc jeśli wynik fsh, który jest tańszym badaniem, mamy w normie i łapie się do 15 to amh nie trzeba robić.

A ja mam takie pytanie do dziewczyn które brały gonal f, jak się po nim czujecie ? czy miałyście jakieś skutki uboczne, oprócz powiększonego brzucha i jajników, np: zawroty głowy, ból głowy, nudności, kołatanie serca.


WRZESIEŃ

09: Blake - próba przed transferem
09: martolek - wysoka beta !!

09: Aisa79 - pierwsza wysoka beta !!
10: andzia.m - wysoka beta !!

10: dorotav - podglądanie pęcherzyków
15: Anulla28 - wizyta serduszkowa
15: malaMiii - wizyta
15: Jo.M. - wysoka beta !!
15: yplocka1 - wizyta
18: liskka - wizyta serduszkowa
25: kasik36 - badania prenatalne
26: Olusia7982 - badania prenatalne
30: kasik36 - wizyta u doktorka

PAŹDZIERNIK

01: Agulla84 - genetyk
04: Jazzabell - usg genetyczne

16: gos1512 - podglądanie podczas antyków
Ladygodiva - criotransfer

X/XI: Komóreczka - transfer





LISTOPAD

Migotka25 - criotransfer
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny

Lilia kupiłam ten olej....jest obrzydliwy...śmierdzi tranem.
I zastanawia mnie , bo akurat ten trzyma się w lodówce , a dlaczego inne nie , tylko są normalnie na półkach w sklepie

Ja to chyba jakaś dziwna jestem, generalnie nie muszę go popijać :-D Olej powinno się kupować w aptece, tak gdzieś przeczytałam.

A pani doktor , do której się przepisałam przyjmuje 3 razy w tygodniu, ale wiesz co? Jak @ przyjdzie w terminie to mimo to się z nią minę. Mam się zgłosić między 7-10 dc i wypadałoby to od piątku , weekend i poniedziałek. A lekarka przyjmuje od wtorku do czwartku...ehhhh . Ma się to szczęście

Może zapytaj panią dr czy możesz podejść na podgladanko do Orbimedu w Tychach, ona tez tam przyjmuje. Tu masz namiary: orbimed – medycyna specjalistyczna » tel. 32 790 71 17

Jo.M. – życzę Ci dużo cierpliwości i wytrwałości do bety :tak:

kasik – mój olej jest też z Oleofarmu i trzyma się go w lodówce.

Aisa79 – kciukam za Twoje blastusie.

Anulla28 – piękny przyrost bety, oby tak dalej :tak:

Tola32 – trzymam kciuki za pozytywnie zdany egzamin.

andzia.m – kciukam za Twoją jutrzejszą betę, powodzenia.

bluesky, Mimizama – przykro mi, trzymajcie się.
 
reklama
WRZESIEŃ

09: Blake - próba przed transferem
09: martolek - wysoka beta !!

09: Aisa79 - pierwsza wysoka beta !!
10: andzia.m - wysoka beta !!
10: dorotav - podglądanie pęcherzyków
15: Anulla28 - wizyta serduszkowa
15: malaMiii - wizyta
15: Jo.M. - wysoka beta !!
15: yplocka1 - wizyta
18: liskka - wizyta serduszkowa
25: kasik36 - badania prenatalne
26: Olusia7982 - badania prenatalne
30: kasik36 - wizyta u doktorka

PAŹDZIERNIK

01: Agulla84 - genetyk
04: Jazzabell - usg genetyczne

16: gos1512 - podglądanie podczas antyków
Ladygodiva - criotransfer
dlugowlosa - criotransfer

X/XI: Komóreczka - transfer


LISTOPAD

Migotka25 - criotransfer
 
Do góry