reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jo.M, Dorota, Lilia- nie muszę Wam chyba pisać jak się cieszę, że zaczynacie:)

Jo.M- napisz mi eska bo ja całe piąstki będę jutro zaciskać.

Lilia, Kiki, Olusia, Jo.M a może wtorek? Oczywiście Jo.M jak nie będziesz tuż po punkcji:) co prawda nie wybierałam się do Katowic ale mogłabym przyjechać. Tylko musiałybyśmy się spotkać w galerii katowickiej bo przyjechałabym pociągiem:) co Wy na to?

Inka- Sorki ale Twój lekarz pierniczy z tym immunologiem bo większość przeciwciał działa odrzucająco na zarodek albo go zwalczą albo doprowadza,do wczesnych bądź późniejszych poronień więc tymbardziej do transferu powinny być one przebadane bo może trzeba dać większą dawkę sterydu albo jeśli miałabyś podwyższone NK to steryd trzeba wprowadzić dużo wcześniej żeby do transferu je obniżyć. Tak samo się do tyczy mutacji. Mam nadzieję, że dostaniesz jakąś porządną dawkę. A kwas foliowy przynajmniej 15mg i witaminę b6 i b12 wsuwasz. One są konieczne przy mutacji i to najlepiej w postaci metylowanej.

Bluesky- kciuki za Bąbelki. Oby zostały w brzuszku z mamusią na 9 miesięcy

Olusia- Ty już w domu?
 
reklama
zula_5 mam wrażenie że oni w klinice nie widzą co robią. Na własną rękę robiłam badania genetyczne i teraz immunologiczne, nikt mi nie mówił co mam przyjmować sama biorę od pół roku femibion 2x1, magnez z b6, acard. Od mojej już byłej lekarki usłyszałam że standardowy kw. foliowy 0,4 jest wystarczający. :wściekła/y:Teraz biorę jeszcze dodatkowo D3, Q10, olej lniany. Mam nadzieję że to wystarczy, nie chcę przesadzić. Mam już dość po co mi lekarz jak wszystko sama muszę robić, mam wrażenie że walczę nie tylko z niepłodnością ale i z lekarzami.
 
Dorotav bardzo sie ciesze, ze jestes juz tak blisko. Tak jak mowia dziewczyny przysluguja nam 3 refundowane stymulacje ale jedna na pewno Ci wystarczy :)

Andzia juz trzymam kciuki za jedynaka, udowodni jaki jest silny :)

Olusia a powiedzieli Ci dlaczego Cie dzisiaj nie wypuscili? Czekaja az calkiem plamienia ustana? Mialas.dzisiaj usg?
 
Inka- kwas napewno musisz conajmniej 5mg brać. Ta mutacja doprowadza właśnie do tego, że organizm nie przyswaja kwasu. Ja też najwięcej dowiedziałam się od innych dziewczyn... A lekarzom teraz mówię co chcę zbadać i co mają mi przepisać. Do 3 crio przygotowywałam się wg własnej skumulowanej z różnych źródeł wiedzy i wkońcu się udało. Jak chcesz coś więcej poczytać o mutacji to wejdź sobie na forum" poronienia nawykowe" - ostatnio dziewczyny bardzo dużo o niej pisały. Spróbuj wysępić receptę na ten kwas foliowy. Powinnaś go brać ok 3 miesiące przed crio. Jak Ci się nie uda to napisz. Postaram się jakoś pomóc. A może dziewczyny na tym forum o którym Ci wspomniałam mają w nadmiarze:) nie daj się. Sukces jest blisko:)
 
dorotka i reszta dziewczyn dzieki za odpowiedzi.. ;-)

Zula nie wyszlam ze szpitala.. mam nadzieje ze wyjde jutro... odnosnie wtorku dam znac co i jak....:tak:

Kasik... lekarz stwierdzil zebym zostala jeszcze na obserwacji tym bardziej ze mam plamienia, glownie jak sie wiecej ruszam niz jak leze..nie mialam robionego dzis USG.. mam miec robione przed wyjsciem czyli pewnie jutro... uwaza lekarz zeby nie robic tak non stop....:tak: mialam pobierana krew na badania w ciazy wiec wyniki mam zrobione wiec juz nie musze ponownie robic przynajmniej na razie.. musze sie tylko umowic na badania prenatalne z moim lekarzem...:tak:

Inka to prawda my musimy podpowiadac lekarzowi co mozna zrobic i jakie badania, bo sami to nie bardzo co kolwiek mowia... moja pani dr z kliniki to pierw nie gadala o żadnych badaniach dopiero ja jej powiedzialam ze robilam to zerknela na nie... wiec badania tez robilam dla siebie by sie upewnic ze jest ok...:tak:
 
zula_5 dzięki, też masz tą mutację tak? badałaś homocysteine ? Moją mutacja jest tą najłagodniejszą z mthfr homcysteine mam poniżej normy 4,3 (5-12) to też nie dobrze nie chce przesadzić w drugą stronę, idę do nowego gin w środę zobaczę co powie może da mi receptę.
Widzę że poziom kw. foliowego też można zbadać, sprawdzę jaki mam .
 
reklama
kwas foliowy 6,0 - 15,0 ng/ml
Tabela norm badań diagnostycznych

SKUTKI NIEDOBORU I NADMIARU KWASU FOLIOWEGO

Objawy hipowitaminozy (niedoboru)
  • Powstawanie ciężkich zaburzeń rozwojowych u płodu (wady cewy nerwowej).
  • Niedokrwistość megaloblastyczna.
  • Spowolnienie syntezy DNA i replikacji (podziału) komórek.
  • Osłabienie wchłaniania substancji pokarmowych z przewodu pokarmowego (biegunka tropikalna).
  • Upośledzenie funkcji układu nerwowego (nadpobudliwość i trudności w zasypianiu).
Objawy hiperwitaminozy (nadmiaru)
  • Spożycie dziennie 15mg kwasu foliowego może powodować zaburzenia układu nerwowego i pokarmowego.
  • U niektórych osób mogą tworzyć się szkodliwe kryształy folacyny w moczu,
  • Mogą również wystąpić alergiczne odczyny skórne.

tutaj jest też artykuł na ten temat Wszystko o kwasie foliowym > Żyj zdrowo


 
Ostatnia edycja:
Do góry