reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Jo. M. wiem, ze pytanie do Lolitki, ale pozwolę sobie odpowiedzieć, bo akurat tez jestem w temacie: moja Pani Dr mówił, że potwierdzone badaniami działanie dhea dotyczy zażywania 75 przez 3-4 miesiące.
 
reklama
Badania nad estrofemem nie daja pelnej jasnosci czy go brac trzeba czy nie. Wiadomo ze wplywa na grubosc endometrium. Ale wiadomo tez ze grubosc endo to tylko ulamek potrzebnych procesow ktore musza zajsc w endo aby zarodek sie przyjal. Stad ciagle poszukiwania jak zwiekszyc receptywnosc endo by zarodek wczepil sie w scianke macicy i zostal. Udowodniono ze estrofem wspomaga ten.... Ale jednoczesnie wiele badan wskazuje ze nie u kazdej kobiety estrofem rzeczywiscie ta receptywnosc zwiekszy. Poniewaz sam lek zwykle nie szkodzi (wyjatek zbyt grube endo badz hiperka przy ktorej podawanie estrofemu podwyzsza juz i tak siper wysoki estradiol) to lekarze przepisuja ten lek bo sa szanse ze pozytywnie on wplynie.
Przy normalnej grubosci endo nie powinno stosowac sie duzych dawek Bo po punkcji poziom estradiolu jest i tak juz znacznie podwyzszony w stosunku do normalnego (gdy jest ciaza naturalna) a wiadomo ze wysoki estradiol z kolei zmniejsza receptywnosc endometrium. 5-10mg max.....
Mam nadzieje ze troche wyjasnilam?

JoM: wit D nie musisz teraz brac jesli dopiero w sierpniu punkcja. Tymbardziej ze jest lato i 15 min ma sloncu pokrywa dzienne zapotrzebowanie. Dha nie zwiekszaj choc mozna do 75... Brac kwas foliowy, selen (jesli jest stymulka, przy crio nie), Q10 w ilosci min 300.... Gdy zaczynasz punkcje dochodzi encorton i wit d... Od dnia punkcji odstawiasz Q10 i selen a dodajesz acard, magnez, clexane/fragmin.
 
dzięki Kochane za wsparcie... tylko martwi mnie progesteron bo to tylko 14. biore 3x1 dupka i 3x2 podjezykowej. lekarz nic nie mowił zeby zwiekszyc. co sądzicie???
 
Ann gratki :tak::-) przyrost książkowy ale progesteron rzeczywiście niski, spokojnie możesz sobie sama zwiększyć dawki. Doczytałam właśnie, że bierzesz dupka a on podobno nie wychodzi we krwi więc może jednak jest ok. Lepiej niech się lekarz wypowie w tej kwestii.

Lolitka odnośnie suplementów każdy lekarz mówi inaczej i już nie wiadomo kogo słuchać. Napisz proszę Twoim zdaniem które leki powinnam kiedy odstawić. Odstawiłam tylko acesan 5 dni przed punkcją i 3 dni po a teraz biorę znowu.
Przyjmuję na dobę:
- Bromergon 2,5 mg ze względu na podwyższoną prolaktynę (w dni parzyste całą tabletkę, w dni nieparzyste pół)
- Encorton 20 mg ze względu na zbyt wysokie nk
- Prewenit intensiv ze względu na mutacje C677T w genie MTHFR
- DHEA Eljot 75 mg ze względu na wiek (38 lat) i niskie AMH (0,79)
- kwas foliowy 5 mg
- witaminę D3 2000 j. m.
- koenzym Q10 300 mg
- omega 3 1000 mg
- acesan 100 mg (odpowiednik acardu) z uwagi na mutacje C677T w genie MTHFR
 
Ostatnia edycja:
Jujasek tylko jak Ann84 krwawi to lekarze nie chcą dawać nic dopochwowow, ja bym zwiększyła dupka do 3x2 i lutke 3x3 podjezykową bo rzeczywiście niski masz progesteron, a tego nie można przedawkować a najważniejszy jest kropek :)
 
reklama
50 mg podjezykowa. rozmawiałam z lekarzem jeszcze raz i powiedział zeby nic nie zmieniac bo to ze zwieksze progesteron w tej chwili nic nie zmieni. skoro duphaston nie jest wykrywalny we krwi to pewnie jest wyższy niż oznaczyli...
 
Do góry