reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Mycha1587, na stronie MZ jest dopiero projekt listy refundowanych leków, parę dni temu z mmm ją przeczytałyśmy i znalazłyśmy jedynie pregnyl do refundacji, lista jeszcze nie jest zatwierdzona, może się jeszcze zmienić, do 24 czerwca można było zgłaszać wnioski. Mała iskierka nadziei jeszcze się tli. 1 lipca okaże się na BIL-u. Co do tego czy ewentualna refundacja będzie dotyczyła wszystkich to słyszałam dwie wersje, jedna mówi że tylko dla osób z programu inna że dla wszystkich, Jak będzie, o ile będzie, okaże się.

mmm, z tego co ja słyszałam do 2-3dc zaczyna się stymulacje, ale może są wyjątki.

Adell, witaj, trzymam kciuki za pozytywny test :tak:



CZERWIEC

26: Anuszka - wysoka beta !!
27: genna - wizyta serduszkowa
27: Adell - pozytywny test !!
27: Blake - kontrola i usg pęcherzyków
28: Quinnie - udany transfer !!

LIPIEC

03: Anulla28 - udany transfer !!
04: dorotav - wizyta przed stymulacją
04: Jo.M. - wizyta w klinice z kwalifikacją do programu MZ
04: montana8 - pierwsza wizyta z kropką
 
Ostatnia edycja:
reklama
mam nadzieję, że dopiszą jeszcze chociaż gonal... w sumie lekarze chyba najczęściej go przepisują.
obiecali, że podadzą informacje dotyczącą refundacji leków do konca tygodnia

a ja jeszcze na @ czekam. mam nadzieję że wredota się powstrzyma, chociaż do niedzieli
 
Ostatnia edycja:
Mmm: sama stymulka to musi sie zaczac po miesiaczce. W krotkim to ok 2 dnia, w dlugim nie ma to znaczenia: nawet i w 7 dniu mozna
 
Mycha1587, na stronie MZ jest dopiero projekt listy refundowanych leków, parę dni temu z mmm ją przeczytałyśmy i znalazłyśmy jedynie pregnyl do refundacji (...)

pregnyl? ale on jest na aktualnej liście leków refundowanych. przecież on w porównaniu do Gonalu kosztuje grosze. coś to takie z łachy na uciechę:angry: miejmy nadzieję że zmądrzeją, jak nie od lipca to od października.


ja w długim protokole przy pierwszym podejściu rozpoczęłam stymulację w 17 dc, a przy drugim podejściu w 9 dc. sama jestem ciekawa jak powinno być i dlaczego taka różnica u mnie była, ale o tym dowiem się w najbliższą środę:confused:
 
dziewczyny które brały clexane, powiedzcie mi, jakie miałyście dawki i czy nie było z nimi problemów w aptekach? Bo ja dziś byłam w 7 aptekach i w żadnej nie było, a na dodatek, nie było w hurtowniach i co niektóre powiedziały, że w ogóle nie jest produkowany w takiej dawce jak ja mam - tzn 20. Jedna apteka powiedziała, że producent wstrzymał i dopiero od 1 lipca można zamawiać. Nie wiem co zrobić i na ile to jest prawda:-(

ja za każdym razem idę krótkim protokołem i raz zaczęłam w 4dc, a tak to 1 lub 2 dzień.
 
Dziewczyny czy w 12 dpt może być plamienie? ? Właśnie zobaczyłam taką brudną krew na wkładcę :'(.. mam zrobić sikacza 27 czyli w 14dpt , czy jeśli zrobię jutro to ma jakąś różnice 1 dzień wcześniej? ?
 
Adell, 1 dzień nie zrobi różnicy. Plamienia nie są bardzo niepokojącym objawem, bo u wielu dziewczyn oznaczało, że się udało. Dopóki nie ma krwawienia, to jest ok i może to być oznaką zagnieżdżania się kropka. Spokojnie możesz jutro zrobić betę:)
 
reklama
Hej dziewczyny....u mnie niestety transferu w sobote nie bedzie ;( moje endo przestalo od poniedzialku rosnac ! Dr zwiekszyla mi dawke estrofemu na 4x 2 mg i w sobote z rana mam sie stawic u niej w klinice na usg i wtedy zobaczymy- jak podrosnie do 10 mm to zaczne brac progesteron i wtedy wtorek/ sroda transfer a jak nie urosnie to odpuszczamy 1 cykl i probujemy jeszcze raz :( martwie sie, zawsze cos !!!!
 
Do góry