reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

witam dziewczynki, byłam dziś u lekarza i w następnym miesiącu startuję znowu ze śnieżynkami, powiedzcie mi czy można przy tym brać koenzym q 10 , leki mam rozpisane by wywołać owulacje, pomiedzy 12 a 13 dc ovitrelle na pęknięcie i usg w 15 dc,
 
reklama
Cześć dziewczyny, a ja mam pytanie do dziewczyn którym się ostatnio udało (chodzi mi o te które miały całe podejście z punkcją a nie crio) jak to u Was było ze stosowaniem kosmetyków w trakcie bo ten temat trochę mnie nurtuje więc chce usłyszeć o Waszych doświadczeniach. Będę Wam bardzo wdzięczna, pozdrawiam!
 
ewa - koenzym q10 mozesz przyjmować , wiele się naczytałam o jego dobroczynnym wpływie choć sama stosowałam tylko przy jednym podejściu . Niektórzy uważają , że jest potrzebny i pomaga inni , że nie ma znaczenia . Nie powinien zaszkodzić ale najlepiej zapytaj lekarza .
anja - ja w czasie całych przygotowań tych zarówno przed punkcją jak i później przed transferami uzywałam bezzapapachowych kosmetyków. Zaczełam nawet kilka dni przed punkcją i w sumie używam do dziś ale to już z innych powodów. Ważne by w dniu punkcji nie myć głowy-najlepiej zrobić to ze 2 dni wcześniej , nie być w tym dniu umalowanym i najważniejsze nie możesz pachnieć ! Ponoć zapachy zabijają zarodki. Ja przypilnowałam męża żeby też odstawił perfumy żebym się ich nie nawąchała. To wszystko wiadomości z netu więc traktuj je jako porady do dowolnego zastosowania :)). Choć ponoć w innych krajach kliniki bardzo przestrzegają tych zasad.
 
anja ja wyczytałam z netu ze nie wolno nam uzywac zadnych perfum,szamponow,nawet zapachowego mydla przed punkcja i transferem zaleca się żeby w dniu punkcji i transferu nie robić mocnego makijażu(substancje lotne zawarte w nich maja zabojczy wplyw na komorki,zarodki)W aptece mozna dostac kosmetyki SVR lub AA Help.
 
dziewczyny ja pisze ale nadal nie wierze jest to dla mnie jak SEN, ale obudzic sie nie chcęęęęę!!!!
we czwartek byl moj 12 dpt BETA 840, dzisiaj 16 dzien BETA 2600- będziemy miec DZIECKO, moja wiara zwycieżyła - dzieki CI BOZE.
pisze na forum nie zeby sie chwalic bo jestem tutaj dopiero tydzien, ale chce WAM staraczką dac wiare ze sie Wszystkim uda. czytam wasze wypowiedzi juz którys miesiac i jak mialam zaczac procedure od soboty to w piatek sie okazało na usg ze mam cyste 4 cm i wlanczam komputer a tutaj Nimfus pisze to samo!!!!!!!dlatego jak czytasz moj post to pomysl ze takie sytuacje zaskakujace daja nam siłę i wiecej wiary!!!!!
Ewka i Malgo trzymałam za WAS kciuki i było mi przykro ze nie dzielimy sia radosciami, ale moja decyzja tez byłaby szybka z nastepnym podejsciem i za to Was podziwiam/EWAKA pisze ze startuje/TRZYMAM mocno mocno za WAS kciuki!!!
TO było moje pierwsze podejscie - tak cuda sie zdarzaja i zycze WAM WSZYSTKIM własnie takich CUDZIKÓW!!!!!!!!pozdrawiam

a co do kosmetykow to nie jestem taka do konca przekonana ja nie rozstałam sie z mydełkiem pod paszki, tylko prysznic bez zadnych kompieli ja stosowałam zel do higieny i zel pod prysznic z eve teraz jest duzy wybor zamiast mydła, szampon do wlosow normalnie tylko jak szlam na pobranie komorek to wieczorem wziełam normalny prysznic /kompiel/ a rano tylko delikatne zęby i dosłownie NIC -koniec nosa umyłam, mi lekarka kazała sobie kupic wode w aptece /taka w strzykawce woda i sie podmyc bo to pewno tez jest jakas dezynfekcja przed pobraniem /a tak to uzylam kremu do twarzy i minimalnie pudru tak dla lepszego samopoczucia, balsamow do ciała nie uzywalam i trzy tygodnie mozna przezyc, sam transfer tez wieczorem kompiel i włosy narmalnie myłam bo to raczej chodzi zeby 12h było bez zapachow a przeciez bez perfum mozna tez zyc i miesiac wazne zeby człowiek byl świezy a zwykły kremik i puder mi nie zaszkodzil,ale na co dzien uzywam wiec sie w miare ograniczyłam dla własnego spokoju i powodzenia,,,,
i mysle ze tam nikt nie patrzy czy masz piegi itp masz czepek i wszystko jedno czy ci w nim do twarzy czy nie, sam anestezjolog to facet wiec bez komentarza ale lekarka byla w makijazu a przeciez mnie dotyka, wiec trzeba zyc bardziej jak nas natura stworzyła ale nie do przesady
ps. ja sie na transfer troche pomalowałam bo stwiardziłam do Meza ze dzidzius mnie predzej zaakceptuje i zostanie z Nami hahaha
Dziewczynki Staraczki zycze wam powodzenia i nie dajcie sie zwariowac, trzeba normalnie zyc ale przede wszystkim wierzy ze sie UDA. POWODZENIA!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
pysia
gratuluję !!!!! ale masz mega betkę !!!:-)

anja
ja uzywałam normalnie kosmetyków tylko się nie perfumowałam, 1 dzień przed punkcją nie stosowałam nic ale na transfer poszłam normalnie z makijażem na twarzy :)

ewka
trzymam kciuki za transferek :-)
 
anja* ja podobnie jak wera nie przejmowałam się specjalnie tym, czy umyć włosy perfumować się, balsamować itd. Przed punkcją i przed transferem w tym samym dniu umyłam włosy, zrobiłam lekki make up, pomalowałam paznokcie i użyłam antypespirantu. Nie ma co się dać zwariować. Trzeba miec dobre samopoczucie po prostu i jak sie ktoś lepiej czuje umalowany, to ja nie widze powodu żeby z tego rezygnować. powodzenia
 
pysia mega gratulacje ale Tobie zazdroszczę ale tak pozytywnie oczywiście,
anja a jak tam u Was z przygotowaniami bierzesz jakieś witaminy robiłaś jakieś badania po 1 in vitro a mogłabyś napisać ile u Was trwał długi protokół
nimfuś ty tez już za niedługo zaczynasz życzę powodzenia
 
Moje kochane wszystkim wam zycze spelnienia marzen w 2011!!!!!
mam wizyte 1lutego juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla zabraz mojego mrozaczka!!!!wierze ,ze tym razem musi sie udac!!!!
 
reklama
WERA & MIRELA bardzo dziekuje!!!!!ja zycze wszystkim startujacym powodzenia:happy:!!!!!a mamusie niech bdaja o siebie i malenstwa i szczęsliwego rozwiazania i samych radosci!!!!!Pozdrawiam:-)
 
Do góry