reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mam pytanie odnośnie brania heparyny w brzuch. Wstyd mi lekarza zapytać, więc Wam zrobię resztę dnia zapewne głupim i zabawnym pytaniem :D Czy jak dziecko jest już większe to jest zagrożenie, że biorąc zastrzyk w brzuch trafię w dziecko? Ciągle się tym martwię
 
reklama
Mam pytanie odnośnie brania heparyny w brzuch. Wstyd mi lekarza zapytać, więc Wam zrobię resztę dnia zapewne głupim i zabawnym pytaniem :D Czy jak dziecko jest już większe to jest zagrożenie, że biorąc zastrzyk w brzuch trafię w dziecko? Ciągle się tym martwię
Myślę że nie ma ryzyka, inaczej nie można byłoby wykonywać takich zastrzyków. Tak btw, czy miałaś wskazanie do heparyny? Ja biorę acard 150 i zastanawiam się czy może nie lepiej coś innego, w poniedziałek transfer ostatniego zarodka, dziś ustalimy jaki I ile progesteronu, idę naturalnym, dziś albo jutro pękną (Pik już byl), dziś prog 1.29. Brałaś/bierzesz encorton? Przepraszam jeśli już pytalam/odpowiadałaś, ale nie pamiętam już kogo o co pytałam🤯
 
Myślę że nie ma ryzyka, inaczej nie można byłoby wykonywać takich zastrzyków. Tak btw, czy miałaś wskazanie do heparyny? Ja biorę acard 150 i zastanawiam się czy może nie lepiej coś innego, w poniedziałek transfer ostatniego zarodka, dziś ustalimy jaki I ile progesteronu, idę naturalnym, dziś albo jutro pękną (Pik już byl), dziś prog 1.29. Brałaś/bierzesz encorton? Przepraszam jeśli już pytalam/odpowiadałaś, ale nie pamiętam już kogo o co pytałam🤯
Encortonu nie brałam. Od transferu też miałam acard ale 75 i brałam do 12 tygodnia ciąży. 2 ciąże poroniłam przez zakrzepy robiące się w łożysku dlatego mam heparynę brać do końca ciąży. Teraz jest 18 tydzień i jak na razie wszystko ok . U mnie każdy transfer na cyklu sztucznym bo nie mam ani naturalnych miesiączek ani owulacji
 
Encortonu nie brałam. Od transferu też miałam acard ale 75 i brałam do 12 tygodnia ciąży. 2 ciąże poroniłam przez zakrzepy robiące się w łożysku dlatego mam heparynę brać do końca ciąży. Teraz jest 18 tydzień i jak na razie wszystko ok . U mnie każdy transfer na cyklu sztucznym bo nie mam ani naturalnych miesiączek ani owulacji
To do 12 tyg ciąży brałaś acard 75 a od kiedy heparynę zamiast acardu? Po 12tyg do teraz?
 
To do 12 tyg ciąży brałaś acard 75 a od kiedy heparynę zamiast acardu? Po 12tyg do teraz?
Acard 75 od transferu do 12 tygodnia a heparynę od pozytywnego testu ciążowego. Miałam test robić 10 dni po ale zrobiłam już w 7 dniu po i wyszedł pozytywny (beta) to od razu poleciałam do lekarza po heparynę.
 
Ja mam jednak transfer w piątek 17dc. Pik był wczoraj, pękły (bo miałam dwa, lekko stym) dzisiaj i dziś decyzja że jak wczoraj progesteron 1 dziś 1,29 to transfer w poniedziałek może być za późno. Endo 10mm...dziś biorę pierwszy ultrogestan 200 i besins. Stresuje się czy nie za szybko będzie w piątek ale Liczę że okno implantacyjne tam sięgnie.. Jak myślicie?
 
Od immunologa miałam do końca ciąży ze względu na „gęstą” krew (brak jakichkolwiek chorób krwi, trombofilii itp).
Ale mieszkam za granicą i oni tutaj nie widzą żadnych wskazań 🤨. Brałam do Ok 20 tc. Miałam krwawienie i odstawiłam. A zresztą zapasy się kończyły 😁
Szefowa gruba już jesteś ?😁
 
reklama
Do góry