reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny,
jestem nowa na tym forum, ale wasze wypowiedzi czytałam od dawna.
Moja historia w skrócie: w wieku 16 lat diagnoza PCOS. Wtedy z uwagi na wiek niezbyt się tym przejęłam, szybko trafiłam na lekarkę z Polnej w Poznaniu, która leczy mnie do dziś. Gdy w wieku 25 lat postanowiliśmy z M (jego nasienie OK), że czas na dzidziusia leczenie wyglądało następująco:
1. po odstawieniu antyków trzy miesiące "wolnego" seksu :no:
2. trzy miesiące stymulacji Clo w coraz większej dawce - zero owulacji
3. trzy miesiące coraz większych dawek Gonalu - zero owulacji
4. Resekcja klinowa jajników - brak owulacji i decyzja o IVF
5. wrześień 2012 - stymulacja- długi protokół - wyciszenie Gonapeptylem + Gonal od b.małych dawek - po 10 dniach brania Gonalu odstąpienie od dalszej stymulacji z uwagi na duże ryzyko silnego OHSS - wtedy też usłyszałam, że jestem jednym z najgorszych przypadków PCOS na Polnej :crazy:
6. Po trzech miesiącach odpoczynku w styczniu "krótki" protokół, czyli Gonal od 2 dc (w minimalnych dawkach) - wyhodowano 1 pęcherzyk - najprawdopodobniej pierwszy w życiu - IUI - nieudanie
7. luty/marzec kolejny protokół - trochę większe dawki Gonalu => 2 pęcherzyki, znowu IUI - nieudane
8. marzec/kwiecień - protokół Gonal + Certrotide - po 22 (sic!) dniach poooowolnej stymulacji wyhodowałam 16 pęcherzyków, w tym 14 dojrzałych komórek jajowych, zapłodniło się 11 (wszystkie klasy 8A), dwa podane w trzeciej dobie, z pozostałych dziewięciu niestety tylko dwie zamrożone blastocysty. W weekend majowy 9dpt beta:17,1, 12 dpt: 60,7, 14 dpt 152, 17 dpt: 127 :(
Jestem załamana, cały czas płaczę, staramy się już trzeci rok i już widziałam te upragnione dwie kreseczki. Teraz odstawiłam Luteinę i czekam na @ ... a potem powrót po mrożaczki
Czy któraś z was też miała taką niską "przeżywalność" zarodków do stadium blastocysty? Czy wiecie co może być tego powodem?
 
reklama
13 maja lkasia - mega wysoka beta :)
13 maja darii - udany transfer
15 maja Buziulek - udany transfer
16 maja masia123 - wysoka beta
21 maja Lilia♥ - wizyta kontrolna przed przygotowaniami do crio
Maj kari75 - owocna stymulacja
Maj Dagnes udane crio....
Maj joasia2906 - udane crio :)bliźniaki
Czerwiec Lilia♥ - przygotowania do crio
05 Czerwiec Lawendowy_Sen wizyta przed udanym IVF
Sierpień/Wrzesień - Lawendowy_Sen podarowanie przez klinikę dwóch chłopaków
 
Czesc dziewczyny... Pewnie mnie nie pamietacie, moje maluchy maja juz 3,5 mca...
Mam ogromna prosbe... Bierzemy udzial w facebookowym konkursie i walczymy o sesje fotograficzna. Potrzebujemy lajki... Nie trzeba sie rejestrować tylko kliknąć zdjęcie i lajknac. Dzięki z góry, no i oczywiście trzymam za was kciuki babeczki &&&&&&&
https://m.facebook.com/#!/photo.php?fbid=526430300749030&id=296425840416145&set=pb.296425840416145.-2207520000.1368387694.&__user=100000931629455
 
Onlyone-ojejciu, Twoje maleństwa już taaakie duże słodziaki, przecież niedawno testowałaś ;-) Śliczne synusie, głos oddany :-)
 
Lece dziewczyny na bete...wyniki obu-sobotnich i dzisiejszych będą kolo 15-16 wiec odezwe sie juz jak wroce z pracy:):)
 
Witaj Martynka-K, powiedz czy po 17 dpt gdzie beta spadła badałaś jeszcze raz poziom bety? To bardzo ważne bo np. mógł jeden zarodek nie dać rady i obniżyć betę, bardzo podobnie miała dziewczyna z tego forum, która ma już córeczkę. Co do jakości zarodków wpływ ma wiele czynników np: jakość nasienia, jakość komórki jajowej, wada zarodków.
 
reklama
Darii jeszcze raz kciuki ode mnie i synka :-) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ikasia
Twoja beta to tylko formalność:tak: na bank będzie wysoka :tak:
 
Do góry