reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Witajcie dziewczyny IKASIA - ogromne gratulacje i mocne uściski :*:* Ja od pt, czyli od punkcji mam doła, nic mi się nie chce, niby chciałabym pogadać z kims o tym co przeżywam, jakie mam obawy, co mnie martwi, ale mam wewnętrzną obawę. Moje przyjaciółki, nie bardzo są w stanie mnie zrozumieć, ponieważ nie były w takiej sytuacji.... Martwię, się tym, że zostało pobranych tylko 5 komórek z 13 pęcherzyków. Wg lekarzy powinno być ich więcej tym bardziej, że miałam bardziej agresywną stymulację. Poprzednio został tylko jeden zarodek. Obawiam, się że historia może się powtórzyć. Na dodatek moje TSH szaleje bo jest na poziomie 2.7 :/ nic nikomu nie mówiąc zwiększyłam sobie dawkę euthyroxu o 25 jednostek. Szczerze mówiąc mam złe przeczucia i nie nastawiam się pozytywnie. Po prostu podchodzę do tego co ma być to będzie.
 
reklama
Ikasia, ale super dzień przed Tobą :) Mam jeszcze do Was pytanie: jakie badania trzeba zrobić przed in vitro? Już się nie mogę doczekać pierwszej wizyty w klinice.
 
Carrie B ja miałam cały pakiet badan....morfologia, ob, hiv, hcv, mocz, aptt, Ir, toxo, rozyczka...i nie pamiętam reszty, ale było tego bardzo dużo...a no i hormony wszystkie....podobnie maż mial troche tych badan, ale nie apmietam dokladnie....

Dagnes test pierwszy zrobilam w 11dpt przy 5 dniowych zarodkach....dzisiaj jest 12dpt...:):)
 
Buzialek od endokrynologa słyszałam ze nie powinno się podchodzić do ivf przy TSH większym od 1,5. Inni mówią o 2,5 ale to i tak przekraczas normę. Pierwsze ivf mialam pzy poziomie 3 ale wtedy myslałam że to norma, a prof z łódzkiej Gamety olał to totalnie jak wiele innych rzeczy zmniejszając przy tym moje szanse które i tak są małe:-(
Sylwia czytałam ostatnio artykuł o najsłynnieszej surygatce brytyjskiej która urodziwszy ostatnie dziecko przechodzii na "emeryturę", urodziła jak dobrze pamiętam 13 dzieci plus 2 swoich, ale zrozumiałam że ona to nie robi typowo zarobkowo, ona doskonale czuję się w ciąży i cieszy się ze pomaga innym. Jeśli dojdzie u Ciebie do takiej decyzji to życzę takiej właśnie surogatki. Ale najbardziej życzę cudu naturalnego, ja wiem że to mało prawdopodobne tak jak i u mnie ale zawsze jakiś tam 1 procent jest:tak:
Ikasia jak druga kreska wychodzi to beta musi być już ładna, gratuluję jeszcze raz:-)
 
GizaS moja Pani dr za pierwszym razem też to olała, no niestety niepowodzenie. Zmieniłam lekarza przy drugim invitro i od razu zauważył i kazał mi coś z tym zrobić, ale za to endokrynolog nie podziala zdania ginekologa że trzeba zbijać TSH bo jest w granicach normy. Nie wiadomo komu wierzyć, ale ostatnio jak robiłam wynki miałam 1.9 nie zmieniałam dawki leku a tsh wzrosło prawie o jednostkę. Trudno niorę euthyrox 75 od pt mam nadzieję że choś trochę zbiję TSH przed samym invitro. Tak to już jest, że co lekarz to inna polityka, inne podejście... nie wiadomo kogo słuchać i co robić.
 
Carrie_B - jeżeli chodzi o badania to jakie masz zrobić zależy od tego jakie masz problemy, a poza tym od tego co klinika wymaga. U mnie np. jako jedno z podstawowych badań było zrobienie kariotypu, na który to wynik czeka się około miesiąca. Dowiedz się najlepiej w swoje klinice jakich badań wymagają.

Ikasia - super wieści :-) Czekamy teraz cierpliwie na Twoją super betkę.
 
Dzień dobry.
Dzisiaj ostatni dzień na odpoczynek,
bo jutro już poniedziałek.
Tak więc odpoczywajcie, nabierajcie sił, dotleniajcie się.
Miłej niedzieli.

stylowi_pl_plakaty-i-obrazy_5182566.jpg
 
Lawendowy Sen a Ty pewnie jeszcze niespełna 1,5 m-ca do pracy i będziesz miała zasłużone wakacje :-)
W końcu sobie odpoczniesz i się odstresujesz, tak aby na pełnym luzie przyjąć swoje maluszki :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madzialenak, nawet nie wiesz, z jakim utęsknieniem czekam na wakacje. Ja to przede wszystkim psychicznie muszę odpocząć. Bo stres mi nie służy.

Za moment zabieram się do pracy. Za dwa tygodnie mój chrześniak ma komunię i chce mu zrobić album do zdjęć.
Pomysł już mam, teraz tylko realizacja :-)
 
Do góry