reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Asia, kurcze nie znam się ale musisz iść z tym badaniem do lekarza. Nie wiem co to ten Siofor ale jak dziewczyny pisały brzmi optymistycznie:) tak poza tym to pojedyncze badania jeszcze nie świadczą o cukrzycy - pamiętej o tym
Mazenka ja od sierpnia zeszłego roku generalnie się źle czuję tzn jestem jakaś przemęczona, kołacze mi serce ale myślę, że po prostu organizm ma już dość stresu i tych wszystkich leków. Co do ANA2 to konsultowałam już je z kilkoma lekarzami i mają je również ludzie zdrowi. Miałaś robione szczegółowe badania tych ANA czy tylko masz ogólną informację, że po prostu znaleziono je? Miano miałaś jak dobrze pamiętam 1:1000 a świecenie? Ja 1,5 roku temu miałam 1:160, rok temu 1:320 a teraz mam 1:640 i bardziej martwi mnie, że one tak szybko rosną to raz a dwa że biorę leki które powinny zbijać te przeciwciała a tymczasem one rosną:( jestem już zmęczona i bezsilna
 
reklama
A jeszcze jedno mazenka - te przeciwciała mogą być związane z tarczycą. Miałaś diagnozowaną tarczycę? Chodzi mi o badania inne niż tsh:)
 
zula jeszcze nie miałam szczegółowych badań, tsh i ana wyszły mi przy okazji robionych w klinice niepł. badań krwi. Nigdy na nic nie chorowałam i myślałam, że jestem zdrowa. Wyniki mam po niemiecku, nie wiem jak przetłumaczyć typ świecenia: ana fluorescenzmuster feingesprenkelte kernfluoreszenz mit positiver chromosomregion, więc fluorescencja drobnonakrapiana? ; D są tam jeszcze jakieś wskaźniki IgG, IgM wszystko negativ, nie wiem co to oznacza. Za tydzień zrobią mi resztę badań w tym kierunku, boję się, że zamiast podchodzić do zabiegu będą mnie najpierw leczyć miesiącami :-(
aha, mam jeszcze takie coś, nie potrafię tego zinterpretować: TSH-Rez.-Auto-AK (human)=< 0.27; Norm. < 1.80
 
Ostatnia edycja:
Asia 77 hmm to nie wiem, widzisz wszedzie jest inaczej.....ja sie jutro wybieram bo lekarka mi napisala ze jak mam podwyzszony cukier to mam zrobic pelna krzywa cukrowa czyli ta na czczo po 1h i po 2h z oznaczeniem insuliny??? Sylwia ratuj dobrze to pamietam??

Siiii, na czczo, 1h po glukozie i 2h po glukozie :tak:. Pamięć masz dobrą :-D
 
właśnie dostałam wynik glukoz ...129,20 mg/dl . Dobrze ,że mi tej glukozy nie podali,ale co ja mam teraz zrobić??? To jakaś paranoja....:-(

No to faktycznie wysoki. Ale nic by się nie stało jakby podali ci glukozę :) Zapewniam Cię że z takim wynikiem po podaniu glukozy nie wpadłabyś w śpiączkę.

Teraz to już na 100% musisz zrobić krzywą cukrzycową. Tylko pamiętaj że jeden wynik cukrzycy nie czyni. Samo zdenerwowanie powoduje podwyższenie glukozy we krwi, a Ty moja droga to już od dawna jesteś w kiepskim nastroju. TO też może być przyczyna/.
 
Kaatik, Zula, miło mi Was poznać. Witajcie na pokładzie :-)

Zula, nie mam pojęcia, czy moja pani immunolog udziela konsultacji przez tel. Ale jak chcesz, to mogę się zapytać. Tylko kolejna wizytę mam dopiero 14.05.
A gdzieś koło Ciebie nie ma żadnego immunologa??? Może poszukaj, bo wizyta face to face, jest zupełnie inna niż konsultacje przez telefon. Pewnie lekarz będzie chciał obejrzeć dotychczasowe wyniki.
 
lawendowy, u nas się naszukałam nic nie znalazłam... jeździłam nawet do Łodzi ale nie byłam zadowolona:(
mazenka - może tu chodzi o plamiste świecenie? jeśli tak to raczej nie masz się o co martwić
 
reklama
asia 77 tak jak Sylwia radzi musisz isc na krzywa cukrowa. ja jutro lece...kurde tez nie mialam problemu z cukrem nigdy...a moze to jakis efekt uboczny tych stymulacji do in vitro?? daj znac co Ci powiedzial lekarz

Sylwia tak myslalam zeby sobie jeszcze zrobic posiew jutro z szyjki ale nie wiem czy po biopsjie endometrium ma to sens skoro biopsja ma wywolac stan zapalny?

a czy badanie cholesteroru tez jest wazne? juz sama nie wiem co tu jeszcze zbadac
 
Do góry