reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
brałam leki pracując na 3 zmiany, nigdy nie brałam o stałej porze. Transfer udany i to na cyklu sztucznym. Wystarczy brać o mniej więcej stałej porze tzn rano popołudniu i wieczorem. Ja czasem brałam „rano” o 5 a czasem o 8-9 rano bo tak wstawałam jak szlam ba popołudniu. A czasem ok 7 jak wracałam po nocnej zmianie i szlam spać. Stałość brania leków nie gwarantuje udanego transferu.
Ogolnie w ogóle bym ich nie mogla brać ze względu na specyfikę pracy, tak nie wydając się w szczegóły :) też nie brałam o stałej porze co do minuty, natomiast nie byłabym w stanie w ogóle przyjąć tej dawki w środku dnia. Z zastrzykami podczas stymulacji też miałam problem, bo tu mi kazano bardzo pilnować godzin, a pod koniec się te czasu pomiędzy dawkami skracały i padło na ostatni dzień, że musiałam podać w pracy i ledwie się udało. Ja bym po prostu nie dała rady pogodzić tego zpraca, więc byłam na urlopie, na szczęście pierwszy transfer udany :)
 
Dziewczyny czy warto jest zrobić histeroskopie, mimo,że na usg jest wszystko ok i jajowody drożne ? I czy jest na nfz czy prywatnie trzeba zrobić?
Czesc, tak moze wyjsc stan zapalny ktorego nie widac. ja mialam stan zapalny skala 10/10 a USG nie pokazalo nic.

Po terapii antybiotykiem ma sie ok 3 miesiace okienka na transfer pozniej taki stan zapalny powraca. Ja sie nie wyrobilam z kilku wzgledow ale zdecydowalam sie na transfer i sie nie udal.
Ze wzgledu na bardzo dlugie terminy na histero na NFZ teraz robilam biopsje endo zeby zobaczyc co sie dzieje i znowu ogromny stan zapalny i terapia antybiotykiem przed transferem.
Histero da sie tez zrobic prywatnie ale koszt to ok 3500.
Niestety jesli masz problem z implantacja to moze, ale NIE MUSI byc przyczyna bo nie ma wynikow na grupie kobiet ktore w ciaze zachodza- inaczej mowiac nie robi sie histero u kobiet zachodzacych w ciaze wiec te szczesliwe zakonczenia tez mogly miec zapalenie ale donosic ciaze :)
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-11-04-20-37-16-262_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-04-20-37-16-262_com.android.chrome.jpg
    323,4 KB · Wyświetleń: 67
reklama
Dokładnie taki mam...
Jak widać i z takich się transfery udają. Nad moim wzdychała embriolog, a z transferu wyszłam z płaczem pewna, że nic z tego. 4 dpt zrobiło mi się w nocy niedobrze i dało mi to do myślenia, ale stawiałam na to, że to przez leki. 7 dpt beta była wielkim zaskoczeniem. Trzymam kciuki! A po odmrożeniu on się też może troszkę rozwinąć i wskoczyć na wyższą ocenę.
 
Do góry