reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Zrób najlepiej badania przed wizytą u ginekologa albo ogarnij to jeszcze przed.
Ja ogólnie od 14 lat biore euthyrox, miałam guza w tarczycy i mi usunęli. Jestem pod opieką endokrynologa od zawsze. Rok temu w sierpniu poronilam. Poszłam do endokrynologa po prostu na wizytę jak co roku. W wywiadzie wyszło co się stało.
I wtedy Pani doktor mi powiedziała, że jeśli tylko uda mi się zajść w ciążę to mam od razu zrobić badanie tsh i skontaktować się z nią. Bo endokrynolodzy inaczej patrzą na tsh niż ginekolodzy. I teraz jak tylko wyszła pozytyw a beta od razu zrobiłam tsh. 4 czerwca miałam 0.53 a 25 czerwca 1.53.
Utrzymali dawkę euthyroxu ale za 2 tygodnie badania do powtórzenia...
Ja niestety nie mam na własną rękę jak zrobić badań bo mieszkam za granicą, myślę że za tydzień zrobię badania hormonalne.
Ja miałam coś chyba 1,8 tsh ostatnio, także w normie, ja bralam letrox I robię regularnie badania i usg tarczycy.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Mam pytanko, co radzicie na mdłości we wczesnej ciąży?
Staram się pic dużo wody i unikać intensywnych zapachów, ale mało to daje 🙄
Mi nic nie pomagało a miałam całodobowe gdzieś do 17/18tc. Na szczęście tylko kilka razy wymiotowałam.
Niestety teraz w 3 trymestrze wróciły.
No ja czytałam właśnie ze tylko z lini matki można. U mnie pcos i zero owulacji. Od koedy przyszła pierwsza miesiączka kolejna dopiero po roku. Ja to byłam wybryk natury bo w rodzinie dzieci na zawołanie. Mama musiała uważać bo „wiatropylna” nawet krótko przed menopauza zaszła w ciąże ale poroniła. A okres dostała jako 10latka 😱 i od razu mega regularny mogła zegarek pod niego ustawiać. Teraz już 52 letnia kobieta i już od 2 lat jako kobieta bez okresu
U mnie tez pcos. Mama wiatropylna tak samo, teraz 57lat i właśnie przekwita.
Mama taty miała długie miesiączki ale z owulacjami (4 dzieci) tak to ja jedyna w rodzinie. Mi też nikt nie wierzył jak miesiączki mogą boleć aż się mdleje lub wymiotuje i trwać po 2/3 tygodnie. Ja miesiączki mam ale bardzo nieregularne (co 2 - 12 tygodni najczęściej co 2 miesiące) i wszystkie bezowulacyjne.
Dzięki ja już po. Po może 2minuty tylko leżałam i kazali pójść się przebrać i do domu ;/ mam nadzieję że wystarczyło ;p
To miałaś aż 2 minuty 😆
Mi pokazał na ekranie od usg i powiedział "tu umieścimy blastke"
Wsadził, pokazał palcem, że jest (wyglądało jak mini banka mydlana) i od razu kazał wstać i żyć normalnie bez dźwigania 😆
 
Ja niestety nie mam na własną rękę jak zrobić badań bo mieszkam za granicą, myślę że za tydzień zrobię badania hormonalne.
Ja miałam coś chyba 1,8 tsh ostatnio, także w normie, ja bralam letrox I robię regularnie badania i usg tarczycy.
Tsh w ciąży się podnosi i konieczne jest zawsze zwiększenie dawki. U mnie jak widać przez 20 dni poszło w górę aż o 1....
 
Płci się nie wybiera. Niektóre kliniki jak widać przekazują informację o płci, ale jak jest więcej zarodków to wybierane i tak losowo (pewnie w ramach tej samej klasy). Wybieranie płci jest niedozwolone ale to co innego jak informacja jaka ta płeć jest.
W polsce się nie wybiera. Zagranica można 🙂
 
Mi nic nie pomagało a miałam całodobowe gdzieś do 17/18tc. Na szczęście tylko kilka razy wymiotowałam.
Niestety teraz w 3 trymestrze wróciły.

U mnie tez pcos. Mama wiatropylna tak samo, teraz 57lat i właśnie przekwita.
Mama taty miała długie miesiączki ale z owulacjami (4 dzieci) tak to ja jedyna w rodzinie. Mi też nikt nie wierzył jak miesiączki mogą boleć aż się mdleje lub wymiotuje i trwać po 2/3 tygodnie. Ja miesiączki mam ale bardzo nieregularne (co 2 - 12 tygodni najczęściej co 2 miesiące) i wszystkie bezowulacyjne.

To miałaś aż 2 minuty 😆
Mi pokazał na ekranie od usg i powiedział "tu umieścimy blastke"
Wsadził, pokazał palcem, że jest (wyglądało jak mini banka mydlana) i od razu kazał wstać i żyć normalnie bez dźwigania 😆
Ja tak samo miałam. Pokazali na ekranie, dali wydruk nawet i biegłam sikac 😁 o tam zaznaczone gdzie mojego kropka dali 😆
 

Załączniki

  • Screenshot_20220707-110604_Gallery.jpg
    Screenshot_20220707-110604_Gallery.jpg
    246,8 KB · Wyświetleń: 61
Ale od kiedy? Miałam transfer we wtorek o 9.30. Co chwile chodze i mam wrazenie, że papier bedzie cały we krwi mimo, że przeciez mam wysoki progesteron. Już przed chwilą prawie ryczałam. Zupełnie nie wierze, że moze się udać. Na ciążę z synkiem nic mi się początkowo nie działo zwłaszcza takiego. A te objawy co teraz mam miesoąc w miesiąc w miesiąc przed @. Wtedy już wiedziałam, że nie ma nawet sensu robic bo przyjdzie ta franca
Wtrącę się, bo widzę, ze trzeba wsparcia. U mnie bóle jak na okres były 2-3 dzień po, a od 4 bardzo się nasiliły. Musiałam brać nospę, bo już nie dawało się wmawiać sobie, ze wcale nie boli.
Dzisiaj 20 tc, i bóle miesiączkowe utrzymywały się jeszcze przez jakiś czas.
Trzymam kciuki.
 
Wtrącę się, bo widzę, ze trzeba wsparcia. U mnie bóle jak na okres były 2-3 dzień po, a od 4 bardzo się nasiliły. Musiałam brać nospę, bo już nie dawało się wmawiać sobie, ze wcale nie boli.
Dzisiaj 20 tc, i bóle miesiączkowe utrzymywały się jeszcze przez jakiś czas.
Trzymam kciuki.
Właśnie biore nospe 3x dziennie tą zwykłą. I jeszcze bryophyllum (polecaja zagranica na zagniezdzenie i wyciszenie) plus magnez. Mam nadzieje, że to dobrze świadczy a nie źle. Od razu mam w głowie czarne scenariusze bo jestem po poronieniach i wtedy było to uczucie, potem jak miałam zagrożoną ciążę. Nie wiem jakiś stres pourazowy chyba...
 
reklama
Do góry