reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No wlasnie ja narazie mam 2x dziennie wiec biore 23 jak klade sie spac i juz nie wstaje i o 11 po czym leze 30 minut ale od transferu mam brac 3x dziennie wiec jeszcze w poludnie to ja nie wiem jak to zrobic zeby sie to wchlanialo a co dopiero jak sie pracuje 🙈
Spokojnie ;) ja w ogole nie lezalam oprocz tej dawki na noc. To co wyplywa to sa resztki. Najważniejsza substancja sie wchlania :)
 
reklama
Mam nadzieje, że mi cyclogest nie zamienią w razie co. Miałam w ciazy z synkiem arefam (odpowiednik luteiny) ale wlasnie w kapsułce mniejsza dawka i infekcje ciągle miałam.
Ja mialam lutinus i sobie chwale. To co mialo wyplynac zdążyło przed podaniem nowej dawki. Nigdy nic nie wydlubywalam, nie mialam infekcji. Ja nie uzywalam aplikatora ani przed ciaza ani w ciazy. Moim zdaniem palcem jestes w stanie byc delikatniejsza i czujesz dokad wepchnac.
 
Ja mialam lutinus i sobie chwale. To co mialo wyplynac zdążyło przed podaniem nowej dawki. Nigdy nic nie wydlubywalam, nie mialam infekcji. Ja nie uzywalam aplikatora ani przed ciaza ani w ciazy. Moim zdaniem palcem jestes w stanie byc delikatniejsza i czujesz dokad wepchnac.
Ja aplikatora też nigdy nie używałam, jakoś palcem mam wrażenie że robie to z wyczuciem. Ja infekcje właściwie to miałam co chwile nawet biorac duphaston. Może to był po prostu urok zmian hormonalnych przez ciążę a nie sam w sobie arefam dopochwowy.
 
Koniec symulacji u mnie, transfer jednak odroczony ze względu na progesteron, który już idzie w górę.

Dzisiaj dokładnie o 20.20 zastrzyk Ovitrelle i dwa zastrzyki z Gonapeptytlu. Punkcja w poniedziałek o 8.20.

Małe pęcherzyki z wczoraj nadgonily 🥳.

Dzisiaj:
- lewy jajnik 5 sztuk po 20mm i 2 sztuki po 18mm
- prawy jajnik 2 sztuki po 20mm i 4 sztuki po 18mm + kilka mniejszych ale one już nie nadgonią raczej więc nawet nie są wpisane do protokołu

Trzymajcie kciuki, żeby się z tego ustukalo 10 komórek dobrych do zapłodnienia 🤞
Ja również mam punkcję w poniedziałek o 8.20 ;)
 
Ja aplikatora też nigdy nie używałam, jakoś palcem mam wrażenie że robie to z wyczuciem. Ja infekcje właściwie to miałam co chwile nawet biorac duphaston. Może to był po prostu urok zmian hormonalnych przez ciążę a nie sam w sobie arefam dopochwowy.
Możliwe. Jednak to jest ingerencja w hormony. Moze u Ciebie tak organizm reagowal.
 
nie zastanawialam sie nad tym, bo jak mowie - to ze tych innych kobiet nie ma na forach nie znaczy ze problemu nie maja.
No i wiesz 30 letnia Europejka bez dzieci to standard, podczas gdy 30 letnia Marokanka czy czy Senegalka ma juz 4-5 dzieci. A ja mysle, ze nieplodnosc jest czesto zwiazana z wiekiem.
Mój mąż został zdiagnozowany w wieku 23l i diagnoza była prosta adopcja. Oboje w podobnym wieku , oboje bezpłodni.
Trochę stereotypowo myślisz.. to ze nie ma tutaj osób młodych to nie znaczy ze nie chorują na niepłodność.
Większości udaje się zajść w ciąże przez IUI a przy bardzo biednych małżeństwach korzysta się z nasienia dawcy, lub adopcja społeczna.
Jest takie stare forum na naszym bocianie o AID gdzie ludzi nie było stać na IVF. Naprawdę nie każdego stać na IVF😥To powinno być refundowane jak u was, jak w prawie całej Europie.
 
W ogóle chyba największy problem z płodnością (według moich obserwacji) mają "białe" kobiety (nie chce nikogo obrażać po prostu nie wiem jak to ładniej ująć). Jestem na grupach zagranicznych i na prawde raptem kilka procent to osoby o innej karnacji. Czym to jest spowodowane 🤔
Myśle, ze trochę racji ma tu @nieagatka. Niepłodność jest zależna od wieku.
Jest coś takiego jak niepłodność wtórna. Dużo kobiet w młodym wieku ominie czynnik niepłodności czy słaby kariotyp. Czyli mimo, ze ma zaawansowane PCOS, Hashimoto, endometriozę itp zajdzie w ciąże. Bo np. Endometrioza będzie 2 stopnia a nie 4. Bo np. AMH będzie 1,5 a nie 0,3… po prostu młody wiek sprzyja płodności nawet jeżeli jest ona słaba. Zatem nie musi kobieta być super płodna, żeby mieć 3 dzieci do 26l. Ale musi być dobrej kondycji rozrodczej mając 4 grubo po 40 😉i ja mam takie osoby w pracy.
Białe kobiety trzecia, albo czwarta ciąża bez wspomagaczy wiek 42,43l… zdrowe dzieci i dorodne. To są mega płodne kobiety :-)
 
Mój mąż został zdiagnozowany w wieku 23l i diagnoza była prosta adopcja. Oboje w podobnym wieku , oboje bezpłodni.
Trochę stereotypowo myślisz.. to ze nie ma tutaj osób młodych to nie znaczy ze nie chorują na niepłodność.
Większości udaje się zajść w ciąże przez IUI a przy bardzo biednych małżeństwach korzysta się z nasienia dawcy, lub adopcja społeczna.
Jest takie stare forum na naszym bocianie o AID gdzie ludzi nie było stać na IVF. Naprawdę nie każdego stać na IVF😥To powinno być refundowane jak u was, jak w prawie całej Europie.
“a ja mysle, ze nieplodnosc jest CZESTO zwiazana z wiekiem”. Nie zawsze, nie najczesciej, po prostu czesto.
Gdzie tu stereotyp??
 
reklama
Myśle, ze trochę racji ma tu @nieagatka. Niepłodność jest zależna od wieku.
Jest coś takiego jak niepłodność wtórna. Dużo kobiet w młodym wieku ominie czynnik niepłodności czy słaby kariotyp. Czyli mimo, ze ma zaawansowane PCOS, Hashimoto, endometriozę itp zajdzie w ciąże. Bo np. Endometrioza będzie 2 stopnia a nie 4. Bo np. AMH będzie 1,5 a nie 0,3… po prostu młody wiek sprzyja płodności nawet jeżeli jest ona słaba. Zatem nie musi kobieta być super płodna, żeby mieć 3 dzieci do 26l. Ale musi być dobrej kondycji rozrodczej mając 4 grubo po 40 😉i ja mam takie osoby w pracy.
Białe kobiety trzecia, albo czwarta ciąża bez wspomagaczy wiek 42,43l… zdrowe dzieci i dorodne. To są mega płodne kobiety :-)
dokladnie to mialam na mysli, wiec nie bardzo kumam poptrzedni post.
 
Do góry