reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Najlepiej jak najmniej odciągać, ja odciagalam tylko przez pierwszy tydzien jak juz były mega twarde, wtedy je oproznialam ale nie do konca, codziennie widziałam ze pokarm zbiera sie wolniej i coraz mniej były twarde i coraz rzadziej musiałam odciągać, po tygodniu juz nie musiałam. Dodam ze pokarmu miałam mega duzo bo karmiłam 1,5 roku i dziecko praktycznie tylko na mleku. Pokarm miałam jeszcze długo po odstawieniu ale nie trzeba było nic robic, piersi były miękkie poprostu organizm potrzebował czasu.
ginekolog mi powiedziała, że laktatorem wyciągasz jakieś 1/3 tego co wyssie maluch. Dokarmianie powoduje dalszy spadek produkcji mleka i może prowadzić do całkowitego wygaszenia laktacji. Ale jak nie chcesz KP, to może zacznij pić szałwię i miętę? Szałwię można krótko. Albo lekarz przepisze leki.
 
reklama
Mega cie rozumiem, człowiek z jednym sobie nie daje rady a co dopiero z dwoma 😩 ja przetrwałam bo maz wziął po porodzie wolne kilka miesięcy, była pandemia wiec mógł sobie na to pozwolić. Teraz juz nie bedzie takiej opcji dlatego przeprowadzi sie do mnie mama na kilka miesięcy żebym miała pomoc. Mega szcun ze dajesz rade sama, naprawde podziwiam.
Dziękuję za te słowa, naprawdę były mi potrzebne ❤️🙂 czasami czuję się jak g..wno. Slyszę tylko wokół teksty typu ale przecież tego chciałaś, co narzekasz, albo nie możesz tego, musisz to.... Jakbym ja nie była w tym ważna. Oczywiście że tego chciałam, ale to nie znaczy że nie mam prawa czuć się źle, zmęczona, niewyspana, sfrustrowana że znowu obydwoje na raz płaczą a ja mam tylko dwie ręce. I zawszę w takich momentach przez łzy powtarzam sobie, to minie, to minie 🥴 staram się codziennie wychodzić na spacer więc biorę dwie gondole, psa i kulam się z drugiego piętra.
 
Wiesz już jakimi lekami będziesz stymulowana ? ;)
Tak. Bemfola 225 i orgalutran. Podchodzę do procedury w Wiedniu 😊
Jeszcze cicho liczę, że może uda się w tym cyklu bo to drugi po laparoskopii z drożnością. Endometriozy lekarz nie usunął (niestety nie podołał i wolał nie ruszać) ale przynajmniej przepchał jajowody bo nie były w 100% drożne.
 
ginekolog mi powiedziała, że laktatorem wyciągasz jakieś 1/3 tego co wyssie maluch. Dokarmianie powoduje dalszy spadek produkcji mleka i może prowadzić do całkowitego wygaszenia laktacji. Ale jak nie chcesz KP, to może zacznij pić szałwię i miętę? Szałwię można krótko. Albo lekarz przepisze leki.
Dokładnie tak jest 🙂
A jestem powiedzmy świeżo w temacie bo niecały rok temu skończyłam karmić.
 
U mnie beta=0….
No takze na razie koniec… odstawiam dzis leki, czekam na @… a co dalej?? Hmmmm
Nie wiem…
Trzymam kciuki za wszystkie z Was ;*

@eij - ja mamą nie jestem, nawet nie wiem czy bede, ale uwazam, ze Twoje dzieci beda szczesliwe tylko wtedy, kiedy beda mialy szczesliwa mame.. trzymaj sie ;*
 
Dziękuję za te słowa, naprawdę były mi potrzebne ❤️🙂 czasami czuję się jak g..wno. Slyszę tylko wokół teksty typu ale przecież tego chciałaś, co narzekasz, albo nie możesz tego, musisz to.... Jakbym ja nie była w tym ważna. Oczywiście że tego chciałam, ale to nie znaczy że nie mam prawa czuć się źle, zmęczona, niewyspana, sfrustrowana że znowu obydwoje na raz płaczą a ja mam tylko dwie ręce. I zawszę w takich momentach przez łzy powtarzam sobie, to minie, to minie 🥴 staram się codziennie wychodzić na spacer więc biorę dwie gondole, psa i kulam się z drugiego piętra.
Wiesz pamietam jak mala miala jakies 3 miesc.i bylam juz totalnie zmeczona i przyszla do nas w odwiedziny znajoma.Ja jej mowie ze jestem zmeczona a ona ze nie moge teraz narzekac.-ona wiedziala o moich staraniach i o invitro.Poczulam sie tak zle ze chyba ona ma racje bo przeciez plakalam jej ze nie mam dziecka itp.wiec chyba nie mam prawa na narzekanie.Ale NIE! Mam prawo bo jestem tylko czlowiekiem i mam swoje granice i chcialabym czasem sie wyspac i wogole pojsc na szoping lub posiedziec ot tak sobie.A nie tylko myslec o dziecku.Ja tez jestem wazna.A ze pragnelam dziecka tak pragnelam i dalam jej milosc ogromna.Ale po prostu czasami zmeczenie wygrywa.To normalne.My mamy invitrowe tez mamy prawo aby ponarzekac.
Ja mam jedno dziecko a co dopiero Ty ze swoja parka😱
 
U mnie beta=0….
No takze na razie koniec… odstawiam dzis leki, czekam na @… a co dalej?? Hmmmm
Nie wiem…
Trzymam kciuki za wszystkie z Was ;*

@eij - ja mamą nie jestem, nawet nie wiem czy bede, ale uwazam, ze Twoje dzieci beda szczesliwe tylko wtedy, kiedy beda mialy szczesliwa mame.. trzymaj sie ;*
Tak bardzo mi przykro...tule mocno...
 
Tak. Bemfola 225 i orgalutran. Podchodzę do procedury w Wiedniu 😊
Jeszcze cicho liczę, że może uda się w tym cyklu bo to drugi po laparoskopii z drożnością. Endometriozy lekarz nie usunął (niestety nie podołał i wolał nie ruszać) ale przynajmniej przepchał jajowody bo nie były w 100% drożne.
To widzisz ja mam endometrioze i dwa razy miałam już ją usuniętą a i tak dalej mi narosła (teraz juz jej nie usuwamy) ale jajowody drożne obustronnie były ;)

@CzekajacNaCud Przykro mi... ;/
 
reklama
Do góry