reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A ja musze czekac na okres jakies 1,5 tyg i od 2 dc mam brać antykoncepcyjne przez 2tyg ,w tym czasie mam się pojawić u lekarza ,a później nie pamiętam co chyba znowu okres I wtedy stymulacja. U mnie AMH 1,47 i też wcześniej miałam jakieś 3. Czy od razu jest stymulacja po antykoncepcji ? Bo ja się zestresowalam,wkurzyłam I dokładnie ni dotarło do mnie co mi mowil 😉
Tak od razu po antykoncepcji, od 7 do 10 dni stymulacja i wtedy punkcja, po punkcji miesiaczka i wtedy mrozaczki , ale stresu mnie czeka ale wspieramy się i walczymy , w kupie siła 😊😘😘😘
 
reklama
Przeczytałam już 3 razy , lektura obowiązkowa, zasiewamy tylko dobre myśli dlatego ja nie dopuszczam poniekąd myśli że coś może pójść nie tak, dzisiaj sir trochę znartwilam ale mąż od razu wybił mi to z głowy, nie wolno martwić się na zapas 😊😊
Nigdy nie czytałam tej książki ale z opowieści mniej wiecej wiem o co chodzi i powiem szczerze ze całe moje zycie tak zyje. Kiedys powiedziałam ze bede miała 3 dzieci i jak sie potem okazało ze mamy problemy to odrazu powiedziałam ze to przeciez niemożliwe przeciez bedziemy miec 3 wiec to napewno tylko kwestia czasu i nigdy nie zakładałam ze bedzie inaczej 🤷🏻‍♀️ Moje zycie wyglada dokładnie tak jak zawsze chciałam zeby wyglądało, oczywiscie po drodze nie było łatwo ale nigdy nie wątpiłam ze bedzie inaczej, nigdy nie zakładam złych scenariuszy i nawet jak sie dzieje cos złego to uważam ze to tylko mały postój 🥰
 
Dziewczyny zastanawiam się nad jedna rzeczą, jeśli nadprodukuje komórki jajowe i załóżmy będę miała te swoje 3 4 zarodeczki, to czy mogę dać innej kobiecie szczęście I oddać komórki jajowe do adopcji ? Czy klinika zgadza się na takie rzeczy i czy któraś z Was tak zrobiła? Wiem że myślę przyszłościowo, ale jakoś tak czuje to ostatnio I na serduchu mi ciąży?
 
Dziewczyny zastanawiam się nad jedna rzeczą, jeśli nadprodukuje komórki jajowe i załóżmy będę miała te swoje 3 4 zarodeczki, to czy mogę dać innej kobiecie szczęście I oddać komórki jajowe do adopcji ? Czy klinika zgadza się na takie rzeczy i czy któraś z Was tak zrobiła? Wiem że myślę przyszłościowo, ale jakoś tak czuje to ostatnio I na serduchu mi ciąży?
Można oddać nadmiarowe komórki do adopcji, możesz oddać też zarodki. Na początku ustalasz z lekarzem ile chcesz mieć zaplodnionych komórek. Zgodnie z prawem 6, bo jesteś młoda, ale można łatwo to objesc i zapladniac wszystkie. Jeśli zdecydujesz, że zapladniasz 6 komórek to resztę możesz zamrozić i użyć w przyszłości lub oddać do adopcji :)
 
Tak od razu po antykoncepcji, od 7 do 10 dni stymulacja i wtedy punkcja, po punkcji miesiaczka i wtedy mrozaczki , ale stresu mnie czeka ale wspieramy się i walczymy , w kupie siła 😊😘😘😘
Czyli niema przerwy po antykoncepcyjnych tabletkach na okres tylko od razu stymulacja ? Faktycznie daje nam to wszystko popalić. Masz rację w kupie siła, można się chociaż trochę odstresowac.
 
Dziewczyny zastanawiam się nad jedna rzeczą, jeśli nadprodukuje komórki jajowe i załóżmy będę miała te swoje 3 4 zarodeczki, to czy mogę dać innej kobiecie szczęście I oddać komórki jajowe do adopcji ? Czy klinika zgadza się na takie rzeczy i czy któraś z Was tak zrobiła? Wiem że myślę przyszłościowo, ale jakoś tak czuje to ostatnio I na serduchu mi ciąży?
Jak najbardziej jest taka możliwość. My z mężem oddajemy zarodki, mamy 7 mrozakow, skoro nam się nie przydadzą to dlaczego nie uszczęśliwić potencjalnie 7 innych par 😉 mogłam wybrać czy chcę oddać do adopcji czy przekazać do celów medycznych, naukowych.
 
Dziewczyny zastanawiam się nad jedna rzeczą, jeśli nadprodukuje komórki jajowe i załóżmy będę miała te swoje 3 4 zarodeczki, to czy mogę dać innej kobiecie szczęście I oddać komórki jajowe do adopcji ? Czy klinika zgadza się na takie rzeczy i czy któraś z Was tak zrobiła? Wiem że myślę przyszłościowo, ale jakoś tak czuje to ostatnio I na serduchu mi ciąży?
wbrew pozorom 3-4 zarodki to bardzo dobry wynik, na ktory czasami trzeba czekac kilka procedur. Naprawde rzadko zdaza sie, zeby za pierwszym razem tyle pozyskac. Komorki i zarodki zawsze mozna oddac.
Nie przejmowalabym sie tym na tym etapie. Jak juz Twoja rodzina bedzie pelna to bedziesz wtedy myslec co robic z nadprogramowymi komorkami. Nie martw sie na zapas.
 
Jak najbardziej jest taka możliwość. My z mężem oddajemy zarodki, mamy 7 mrozakow, skoro nam się nie przydadzą to dlaczego nie uszczęśliwić potencjalnie 7 innych par 😉 mogłam wybrać czy chcę oddać do adopcji czy przekazać do celów medycznych, naukowych.
ja wlasnie oddalam 3. Mam dwie cudowne corki, wiecej nie chce, nie wyobrazam sobie zniszczenia wiec poszly do adopcji. Mam dostac cynk jak znajda im “dom”.
 
Kurde ja też już się zaczęłam tym stresować, myślę sobie ivf to już z górki, a tu dzisiaj na wizycie okazało się, że stymulacja zawiodła, wychodowalam 3 dobre pęcherzyki i lekarz mowil ,że niema sensu teraz podchodzić do ifv i teraz muszę czekac na okres, żeby zacząć wszystko od początku I teraz mam iść długim protokołem. Czyli znowu to trochę potrwa ,a ja myślałam, że już punkcję będę miała po niedzieli. No i jak mamy sie nie stresować?
pytanie jaki pomysl ma lekarz na druga stymulacje, zeby wynik byl lepszy? Bo nie pozwol na powtorzenie tego samego skoro dalo slaby wynik.
 
reklama
pytanie jaki pomysl ma lekarz na druga stymulacje, zeby wynik byl lepszy? Bo nie pozwol na powtorzenie tego samego skoro dalo slaby wynik.
Miałam najmniejsze dawki , teraz mowil ,że bemfola trzeba zwiększyć, a resztę niewiem ,dowiem się pewnie na następnej wizycie
 
Do góry