reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Narazie dobrze- w środę mam pogląd🥚🥚.
Na pewno zauważyłam ze szybko sie mecze i jak zrobię więcej kroków to zaczynam sapać🤣
Z zastrzykami nie mam żadnego problemu. Sporo dziewczyn narzekało na gonapeptyl- (biore go od 7 dni i nie boli mnie ale moze jestem ewenementem 😁)
Właśnie słyszałam o tym, że szybko się męczy i dlatego zdecydowałam dokończyć remont I wszystko zrobić co mam do roboty i pozamykać sprawy :) I dopiero wtedy stymulacja a dużo tych zastrzyków w ciągu dnia i ile dni jestes stymulowana ? Jak np z zasypianiem? Podziwiam Cię jak i inne dziewczyny przechodzące procedurę mnie to jeszcze czeka 😁🥰
 
Właśnie słyszałam o tym, że szybko się męczy i dlatego zdecydowałam dokończyć remont I wszystko zrobić co mam do roboty i pozamykać sprawy :) I dopiero wtedy stymulacja a dużo tych zastrzyków w ciągu dnia i ile dni jestes stymulowana ? Jak np z zasypianiem? Podziwiam Cię jak i inne dziewczyny przechodzące procedurę mnie to jeszcze czeka 😁🥰
Ja byłam stymulowana od drugiego dnia cyklu. Przez 3 dni miałam jeden zastrzyk, później zwiększono mi dawkę Menopuru i dodatkowo Orgalutran czyli dwa wkłucia, bardzo się bałam, ale idzie przywyknąć, nawet chyba przestałam się bać igieł 😁 byłam stymulowana do 12 dnia cyklu :) Będzie dobrze 😊
 
Właśnie słyszałam o tym, że szybko się męczy i dlatego zdecydowałam dokończyć remont I wszystko zrobić co mam do roboty i pozamykać sprawy :) I dopiero wtedy stymulacja a dużo tych zastrzyków w ciągu dnia i ile dni jestes stymulowana ? Jak np z zasypianiem? Podziwiam Cię jak i inne dziewczyny przechodzące procedurę mnie to jeszcze czeka 😁🥰
Zaczelam w zeszła sobote
Wszystko biore rano(zalecenie lekarza)
Gonapeptyl
Od Wczoraj wdrożony Gonal(mam dawke 325,podobno jesna z najwyższych)
Jednorazowo miałam Elonve
Po weekendzie wdrażam Menopur
Narazie śpię bez problemow 🙂
 
ja mam endometrioze
I ostatni okres miałam w październiku albo listopadzie(juz nie pamietam) wprowadziliśmy moj organizm w farmakologiczna menopauze
 
Dziewczyny czy są wśród Was dziewczyny które badały genetycznie zarodki w invicta? Chciałam się dopytać czy wszystkie macie na wynikach przebadanych zarodków taki komentarz jak wrzucam w zdjęciu? Chodzi mi o tą adnotację o konieczności diagnostyki płodu w kierunku aberracji chromosomowych. Niby mam że wyniki wszystkich 5 są prawidłowe ale jest na każdym taki komentarz.
Nie wiem czy to jest ich stały komentarz i mam się tym nie martwić czy się czegoś dopatrzyli?
u mnie przy prawidłowym jak i przy nieprawidłowych zarodkami jest identyczna forumulka. Generalnie chodzi o to że prenatalne i tak trzeba zrobić.
My mieliśmy po 1 zarodku z każdej stymulacji i tam widac było płeć.
 

Załączniki

  • eafa8397-a0ae-4ce9-b242-8afe1775851d.jpg
    eafa8397-a0ae-4ce9-b242-8afe1775851d.jpg
    43,6 KB · Wyświetleń: 52
Ja byłam stymulowana od drugiego dnia cyklu. Przez 3 dni miałam jeden zastrzyk, później zwiększono mi dawkę Menopuru i dodatkowo Orgalutran czyli dwa wkłucia, bardzo się bałam, ale idzie przywyknąć, nawet chyba przestałam się bać igieł 😁 byłam stymulowana do 12 dnia cyklu :) Będzie dobrze 😊
Bardzo dziękuję za odpowiedź, musi być dobrze 😚 ile udało się uzyskać komórek? 😁😁😁
 
No ja ogolnie nie decydowalam ktory zarodek podajemy tylko lekarz sam. A lekarz nie mial info o płci. Ja to dostałam na wydrukach 🤷‍♀️
u nas najlepszej jakości i jako jedyny całkowicie prawidłowy był jeden więc wyboru nie było i oznaczony XY.

Ale mam inne pytanie do tego tematu. Badalismy zarodki w kierunku aneuploidii i choroby jednogenowej meza.
Mamy w invicta warszawa zarodek - prawidłowy XX i nieprawidłowy jeśli chodzi o chorobe meza ale z dopiskiem " mutacja w układzie heterozygotycznym " .
Bo mi na absolutnie niemedyczny rozum mowi jakby to było nosicielstwo a nie choroba.... w depozycie nie został wpisany wynik badania pgd nawet. Co o tym myślicie?
 
reklama
u nas najlepszej jakości i jako jedyny całkowicie prawidłowy był jeden więc wyboru nie było i oznaczony XY.

Ale mam inne pytanie do tego tematu. Badalismy zarodki w kierunku aneuploidii i choroby jednogenowej meza.
Mamy w invicta warszawa zarodek - prawidłowy XX i nieprawidłowy jeśli chodzi o chorobe meza ale z dopiskiem " mutacja w układzie heterozygotycznym " .
Bo mi na absolutnie niemedyczny rozum mowi jakby to było nosicielstwo a nie choroba.... w depozycie nie został wpisany wynik badania pgd nawet. Co o tym myślicie?
Wiem ze jesli tylko jeden z rodziców jest nosicielem to dziecko bedzie zdrowe ale tez moze byc nosicielem i tylko tyle. Sama tez jestem nosicielem ale maz nie wiec nie było potrzeby badac zarodków pod tym kontem bo jedyne co to mogą odziedziczyć po mnie nosicielstwo i tyle.
 
Do góry