reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny!
Udzielałam się tu jakieś 3 lata temu jak byłam w trakcie pierwszej procedury. Na dzień dzisiejszy jestem po trzeciej 🥺
Po ostatniej nie mieliśmy nawet zarodka (przestał się rozwijać w trzeciej dobie)
Łącznie miałam 3 transfery i żaden nieudany. Teraz czeka mnie wszystko od początku, ale muszę poprawić jakość moich jajek (mam 35 lat)
Co polecacie? Jest coś sprawdzonego? Jakie suplementy, witaminy?
Brałam już: Ovarin, Wit. c, d, e, selen, koenzym q10, olej z czarnuszki, sok pomidorowy.
A robiłaś krzywą insulinową?? Insulina ma wpływ na jakość komórek.
 
reklama
To dosyć sporo brałaś, można dorzucić l-karnitynę.
A komórek masz dużo, ale słabej jakości czy mało??
Może pomoże zmiana protokołu na długi?
Za pierwszym razem szłam krótkim protokołem. Pobrano 8 komórek i mieliśmy 2 zarodki.(z "4" z przodu) Za drugim razem (w czerwcu) długi protokół, 7 komórek, 4 się zapłodniły a został 1 zarodek z "3" z przodu (transfer miałam we wrześniu)
Ostatnio protokół krótki, punkcje miałam 4 grudnia. Pobrano 7 komórek. Tylko 1 się zaplodniła reszta degeneracja albo niedojrzałe komórki.
 
Cześć dziewczyny.
Moja przygoda z in vitro dobiegła końca.
Zostało mi 5 ampułek prolutexu, 5 opakowań estrofemu, 1 opakowanie cyclogest, 1 opakowanie duphastonu, 3 opakowania encortolonu - odsprzedam całość za 150 zł i pokryję koszt wysyłki.
Gdyby któraś z Was była chętna proszę na priv. Trzymam kciuki za Was wszystkie ❤️
 
Dziewczyny ruszyło się! Dzisiaj dostałam Ovitrelle i w czwartek monitoring. Jak będzie endometrium w porządku i owulacja bez skazy to zdążę z transferem 21.12 Jejuuuu ale się mega cieszę! Zjadłam plantacje awokado, suszonych moreli, śledzi, migdałów, wypiłam morze czerwonego wina i się rozkręciło 🤣 Teraz byle do czwartku i potem oby wtorek i święta z kropkiem już
 
Dziewczyny ruszyło się! Dzisiaj dostałam Ovitrelle i w czwartek monitoring. Jak będzie endometrium w porządku i owulacja bez skazy to zdążę z transferem 21.12 Jejuuuu ale się mega cieszę! Zjadłam plantacje awokado, suszonych moreli, śledzi, migdałów, wypiłam morze czerwonego wina i się rozkręciło 🤣 Teraz byle do czwartku i potem oby wtorek i święta z kropkiem już
✊✊
 
Dziękuję że pytasz :) tak u nas już pomału toczymy się do końca 😜 na 20tego lutego mamy planowana cesarkę, chociaż mała już układa się do wyjścia więc zaciskam nogi😉im dłużej będzie w brzuchu tym lepiej🙂
😱Już niebawem? 😱myślałam, że będziesz miała termin tak na drugą połowę marca. Alee ten czas szybko leci, pamiętam, jak niedawno betowałaś😁 A ja dopiero na starcie, ale dobrze, że na starcie, a nie w tyle 😊 mam nadzieję, że serducho będzie.. A potem będę odliczać miesiące i tak do sierpnia jak coś 🤗
 
reklama
Hej, ja brałam jeszcze l-karnityne 1500, dużo kwasów tłuszczowych Omega 3,pilam olej lniany, zestaw witamin dla kobiet ciąży, generalnie brałam wysokie dawki antyoksydantów, bo chyba one są najważniejsze. Miałam 2 stymulacje, do pierwszej nie przygotowywałam się specjalnie, do drugiej ruszylismy obstawieni lekami. W pierwszej stymulacji mniej się zaplodniło, było kilka zdegenerowanych. W drugiej nie było ani jednej komórki zdegenerowane na 24, jajka ładniejsze i więcej się zaplodniło. Nie wiem czy to zasługa leków 🤷‍♀️ale w obu stymulacjach z wszystkich zaplodnionych komórek powstawały zarodki, które degenerowaly się dopiero w 5 czy 6 dobie. Zawsze w 3 dobie miałam komplet, więc embriolodzy twierdzili, że powodem jest raczej czynnik męski, że one degenerują się na późniejszym etapie. Mimo wszystko po przebadaniu zarodków z 1 i 2 stymulacji, zdrowsze były z 2. Miałam 3 zdrowe blastki na 5. W pierwszej stymulacji wszystkie chore, była nawet trisomia 21, która pojawia się z racji wieku kobiety. Reasumując, stymulacja bez przygotowania wypadła kiepsko..
Ile masz lat
 
Do góry