reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jak dobrali Ci procedurę i czy krótki albo długi protokół i te wszystkie extrasy jakieś brałaś?
Anitka mi lekarz dobierała sama co i jak i ja się za bardzo nadal nie znam na tym:) Ja miałam małe dawki bo mam wysokie amh ale mimo to miałam hiperke lekka. Dostawałam przeciwzakrzepowe bo estradiol mi wywalili w kosmos. To był tez powód dla którego szybko zrobili punkcje bo bali się ze „zakrzepne”. Jakbyś fajtycznie chciała leki i dawki mogę ci wypisać ale może najpierw zobacz co dostaniesz ty i będziesz sobie porównywać najlepiej z dziewczynami które maja podobne amh bo to jest wyznacznikiem. Wszytskiego się dowiesz od lekarza:) Najpierw jest stymulacja co chwile coś dodają nowego do kłucia się :) Potem na pekniecie i punkcja. Jak nie masz hiperke to można zrobić swierzy transfer (ja nie miałam). Reszta zarodków jest mrożona. Jeśli masz spoko owu możesz robić kruotransfer na naturalnym cyklu a jeśli nie to na sztucznym. Będzie dobrze. Trzymam za ciebie kciuki. W której jesteś klinice?
 
Właśnie dzisiaj cały dzień studiowałam kliniki w PL i najbardziej jestem nastawiona na Invicta Gdańsk. Może polecisz mi jeszcze lekarza?

Możecie pomyśleć, ze jestem wariatką, ale ja już zaplanowałam cały przyszły rok.
Jak mi pozwolą to już w listopadzie zabieram swoje mrozaczki jeżeli sie nie uda to będziemy próbować w Polsce.
Decyzja zapadła a determinacja jest ogromna, nie ma czasu na smutek, czas leci za szybko a 25 lat tez już nie mamy.
No i Super 😀 dobry plan i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu 😉 ja leczyłam się w Invicta Bydgoszcz w Gdańsku mialam tylko zabiegi więc niestety nikogo Ci nie polecę.
 
Również mam bliznę po cc i dziurę w tej bliźnie gdzie zbiera się płyn. Mam ogromna nadzieje ze to nie przeszkodzi a dwa ze to wlasnie ta dziura nie spodoba się kropkowi do implantacji bo byłby koszmar :(
No u mnie tez właśnie ten płyn i umiejscowienie. No ale zaraz tu pokażemy żeby sobie blizna poszła wiadomo gdzie ;) A ty na jakim etapie jesteś teraz ?
 
Jaki protokół dostałaś krótki czy długi? Jakie leki?
Nic się nie bój, pierwszy zastrzyk najgorszy później już tylko z górki.
Pij dużo wody (ja do wody dodawałam elektrolity z apteki).
Staraj się nie nakręcać i uprzedź starego, ze możesz być trochę niemiła.
Ja myślałam, ze nie było zle, ale wczoraj stary mi się przyznał, ze już pod koniec stymulacji miał ochotę mnie udusić, a ja serio myślałam, ze byłam wporzadku 😉
Wiesz ja jeszcze jestem na etapie przedbadań. U mnie nic nie znaleźli. Wczoraj odebraliśmy drugie badanie nasienia męża. Morfologia 0 i 100%wad główki, i ruch postępowy a też 0.
 
reklama
Wiesz ja jeszcze jestem na etapie przedbadań. U mnie nic nie znaleźli. Wczoraj odebraliśmy drugie badanie nasienia męża. Morfologia 0 i 100%wad główki, i ruch postępowy a też 0.
Nie martw się kochana[emoji8] Ja sobie tak myślę, że może i lepiej, że będzie in vitro bo chociaż wybiorą najlepsze plemniki, a tak jakby się okazało, że jakiemuś bardzo choremu się uda i byłyby duże wady u maluszka.
Wiem, że bez zbadania zarodków i tak może się trafić chory, ale jakoś wydaje mi się, że mniejsze są szanse. My nie będziemy badać zarodków bo kasa raz, dwa u nas nie badają, a trzy niedawno skończyłam 35 lat więc chyba aż tak stara nie jestem [emoji85]

Zobaczysz niedługo obie będziemy się cieszyć naszymi maleństwami. Mi wczorajsza wizyta w klinice bardzo dużo dała. Wstałam z nową nadzieją. Już się nawet punkcji nie boję. Widziałam tyle par, matko ile ludzi ma problemy. O 18stej był tłum. Nie jesteśmy z tym wszystkim same[emoji8]
 
Do góry