reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mój ogólnie jak wszedł w pewien okres to odrzucił całkiem spanie w dzień, spał mi po 15-20 min w ciągu dnia. Co bym nie robiła nie chciał spać. I to chyba było po 3 miesiącu, chodziłam zmeczona bo nie moglam nic zrobić a on jak nie spał to wymagał ciągłej uwagi z mojej strony. Teraz ma prawie rok i mu się zmieniło całkiem na odwrót teraz mi śpi 2 razy po 1h i przesypia cała noc od 20:30 do 7-8. Teraz jeśli chodzi drzemki to ładnie śpi ale musi być ciągły szum i totalna cisza w domu - najczęściej odpoczywam na kanapie. Jeśli chce zrobić obiad mały śpi na zewnątrz w wózku.
Moja jak jest polozona na moich piersiach i brzuchu to spac tak moze caly dzien-teraz juz 3 godz.spi.oczywiscie jak odloze to od razu pobutka.zasypianie to byla meczarnia.W ciagu dnia jak na mnie nie spi to do 30 min.jedynie sa drzemki.I tak jak piszesz jesli nie spi to cala uwaga musi byc skupiona na niej.chociaz jak chce zrobic obiad wkladam do bujaczka i razem gotujemy😄
 
reklama
Moja jak jest polozona na moich piersiach i brzuchu to spac tak moze caly dzien-teraz juz 3 godz.spi.oczywiscie jak odloze to od razu pobutka.zasypianie to byla meczarnia.W ciagu dnia jak na mnie nie spi to do 30 min.jedynie sa drzemki.I tak jak piszesz jesli nie spi to cala uwaga musi byc skupiona na niej.chociaz jak chce zrobic obiad wkladam do bujaczka i razem gotujemy😄
U mnie było to samo tyle ze zasypiał podczas karmienia piersią na mnie i wtedy byłam uziemiona 😂😂 wiec i podczas snu uziemiona i kiedy nie spał to tez. Ja gotowałam zwykle jak szedł spać - wtedy szedl spać o 18 na noc. Teraz zasypia później 😂
 
Ja inseminacje odradzam... Nie dlatego że. Mi się nie udała... Ale jak dla mnie strata pieniędzy.... Na 3 inseminacje wydaliśmy tyle co za 1 procedurę in vitro. Do in vitro masz leki refundowane, przy iui niestety nie....(przynajmniej ja płaciłam 100% przy każdym podejściu. W sumie 3 razy byłam stymulowana) jest więcej wizyt niż przy in vitro i koszt automatycznie jest większy... (ja przy iui mialam wizyty chyba Ci 2 dni już nie pamiętam dokładnie bo to było w tamtym roku)
U nas inseminacja wygląda tak-ale tylko pisze co wiem bo sama nie robiłam więc ostrzegam tylko info od lekarza. Jeśli jak w naszym przypadku u mnie cykl jest książkowy i owulka wychodzi zawsze i wiadomo kiedy to mąż oddaje nasienie w umówiony dzień i następuje inseminacja. Całkowity koszt 1500zl. Z oddaniem nasienia bez jego dodatkowej preparacji, bez żadnych leków i stymulacji.
Jak piszę sama nie robiłam lekarka chciała zrobić zanim poznaliśmy wyniki fragmentacji męża. 😱
 
Dziewczyny proszę pomocy bo zaraz zwariuje tu odczytując swoje wynikin Amh.
Mam 39lat
Ostatnie badanie miałam w maju w bocianie i było 3,97 mg/mol w 8dc.
Teraz robiłam sama w diagnostyce w 3dc i wyszlo w innych jednostkach pmol/l wyszło 19,02.
Wariuje kochane czy to mi spadło bardzo czy jak? Czy to 1.9 i spadło tyle w ciągu 6 miesięcy????
 
Ja mam od dawna hashimoto i w życiu żaden ginekolog mi nie powiedział, że to problem. Biorę euthyrox i tyle. Teraz pol tabletki 25. U mnie ft4, ft3 i tsh idealne. Tylko anty tg i to za wysokie. Znam kilkanaście kobiet, które mają tą chorobę i po kilka dzieci.

Ja marzę o takim nasieniu jak ma twoj mąż [emoji846][emoji846] Gdyby mój mąż takie miał to chyba raz podeszłabym do inseminacji. Ale tylko raz. A robiłaś drożność?

Inseminacja niestety ma bardzo małą skuteczność. Tylko u nas koszt to ok 800-900 zł więc nie dużo.
Ja tez mam wysokie anty tpo i tsh w normie kolo 1,5
 
Dziewczyny proszę pomocy bo zaraz zwariuje tu odczytując swoje wynikin Amh.
Mam 39lat
Ostatnie badanie miałam w maju w bocianie i było 3,97 mg/mol w 8dc.
Teraz robiłam sama w diagnostyce w 3dc i wyszlo w innych jednostkach pmol/l wyszło 19,02.
Wariuje kochane czy to mi spadło bardzo czy jak? Czy to 1.9 i spadło tyle w ciągu 6 miesięcy????
Kochana amh powinno się robić w konkretnym DC. U mnie zawsze mówią 2-3 dzień. Nie powinno aż tyle spaść, na pewno :)
 
reklama
To moje drugie podejście na in vitro , w sumie jest już za późno na jakieś zmiany . Transfer został wykonany , ale czarno to wszystko widzę.
Jeszcze niepokoi mnie moja sytuacja hormonalna T3, T4 TSH w normie a anty TPO 200 a Max jest do 35 😕Endokrynolog nic nie może z tym zrobić mówi ze na wysokie TPO nie ma leków .
Może któraś z was miała taki problem !?
Ja mam tpo powyżej 1500 więc mi też tak mówią. Choruje na hashimoto
 
Do góry