reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Gotadora, a Ty przyjeżdżasz do Invicty na usg, tak? To ostatnie usg u nich będzie czy jeszcze raz się pojawisz w Gdańsku? Pytam, bo zapewne szykowane jest spotkanie w najbliższy piatek, a ja będę odsypiać narkozę:-)
 
reklama
tak, to ostatnia wizyta kończąca program - no ale kiedyś na pewno zawitam do Gdańska, wiem, wiem - będziesz sobie smacznie spać jak my będziemy trzymać kciuki za Wasze zarodeczki :-)
 
Moje drogie, ponawiam swoje pytanie... jak to jest po ovitrelle z betą, jakie może być stężenie we krwi tak 3-4 dni po(1/3 ampułki ale przez 8 dni). Macie pojęcie? Bo lekarz kazał mi robić dzień po dniu. Bo na pewno będzie zakłamana i żeby sprawdzić czy przyrasta.

Nie wiem jaki poziom może być po takich dawkach, czy bliżej 20, 50, 80, 100 itp?
 
malinus ja niestety ni pomogę, nie mam pojęcia jak bardzo ten lek może zafałszować wynik bety, trzymam kciuki żeby ta było jutro taka wysoka zeby nie było wątpliwosci co do twojej ciąży &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Moje drogie, ponawiam swoje pytanie... jak to jest po ovitrelle z betą, jakie może być stężenie we krwi tak 3-4 dni po(1/3 ampułki ale przez 8 dni). Macie pojęcie? Bo lekarz kazał mi robić dzień po dniu. Bo na pewno będzie zakłamana i żeby sprawdzić czy przyrasta.

Nie wiem jaki poziom może być po takich dawkach, czy bliżej 20, 50, 80, 100 itp?

Bety nie będzie po ovitrelle.
To znalazłam w ulotce:
Substancja czynna preparatu Ovitrelle, choriogonadotropina alfa, stanowi kopię naturalnego hormonuludzkiego – gonadotropiny kosmówkowej (hCG), określanej także jako hormon „ciążowy”.

To oznacza że zawiera analog gonadotropiny alfa. Czyli jakbyś robiła ogólne HCG albo sikacza to mógłby zakłamywać. W przypadku bHCG - bada się tylko frakcję beta gonadotropiny czyli składnik , który nie znajduje się w ovitrelle.
 
Malinuś ja również nie wiem co Ci odpowiedzieć. Ja miałam podany choragon, pierwsze badanie bety było 8 dnia po punkcji ( 3dpt) i była ona zerowa, 12 dnia od punkcji ( 7dpt) była prawie 60
 
Choragon - Ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG), wytwarzana przez łożysko, otrzymywana jest z moczu ciężarnych kobiet. Mechanizm działania HCG jest taki jak hormonu 1uteinizujacego (LH) przysadki.

Czyli tutaj już jest frakcja i beta i alfa hcg. Poczekajcie poszukam okresu półtrwania w farmindexie to może coś się wyklaruje
 
reklama
Do góry