reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dobra już wiem więcej o wczorajszym pobraniu 😝 z 12 komórek 11 było dojrzałych. Kazali się nie stresować tym co mówił lekarz. Podobno do badania zarodków często nie wystarcza jedna stymulacja więc dlatego tak powiedział.
Czy też Was bolał cały brzuch po pobranich? Na mnie nic nie działa przeciwbólowo i czuję się prawie jak po laparoskopii a wtedy okazało się że mam krwotok wewnętrzny.


No właśnie te ceny są tak rozjechane że chyba nie mam takiej możliwości za bardzo. Ale nic zobaczymy ile tych zarodków finalnie wyjdzie. Mnie ten pierwszy etap wyszedł bardzo dużo mimo że miałam dofinansowanie. Także masakra jeśli będzie trzeba znowu stymulować.

No też mi się wydaje że ten koszt 2100 będzie za każdym razem. No dla mnie też masakra bo wtedy pick up wyszedłby mi 2 dni przed weselem na którym mam być świadkową 🤦‍♀️ Dziś jestem dzień po i czuję się źle. Nie wiem co zrobić jeśli zaproponują mi tą stymulację tak.

Ja jestem z Invicty z Warszawy. Ale na chwilę obecną mam opinie o 2 lekarzach. Dawaj na priv napiszę Ci co myślę. Tyle że to opinie na tą chwilę wiadomo. Tyle co do tej pory mogę powiedzieć.

Luzik nie biorę do siebie 😘 bardziej wiem że wszystko się może zdarzyć i to niezależnie od wieku i innych czynników 😝

A ta superstymulacja o której myslisz to jaka? Chodzi Ci o to że jedna po drugiej?
Napisałam :)
 
reklama
Ja mam 8 stron wyników od niej, ale immunologia jej zdaniem jest dobra. Mam accofil na brakujące kiry. Gdybym miała więcej zarodków to bym spróbowała naturalnie bez leków, ale mam tylko jeden. [emoji17]
No i nie mam pozytywnej odpowiedzi na płód. Ale 2 razy byłam w ciąży, więc ona to zignorowała. Jej zdaniem to nie jest zły znak. NK dobre 6% z krwi.
Ja nie wiem jakie są moje komórki. Nie wiem jak to ustalić czy są dobre czy nie. Lekarze po punkcji mówili, że dojrzałe. Z 8 zaplodnily się 4, ale tylko 2 dotrwały do blastocysty.
U nas stwierdzony czynnik męski. U mnie tylko brakujące kiry i nietolerancja glukozy. Mam 2 poronienia w wywiadzie.
Dlatego myślałam nad testem era, bo mam krótkie cykle, ale jestem pacjentka prywatną wiec kuwa muszę się 2 razy zastanawiać [emoji2370] a z lekarzem kontakt utrudniony bo nie się tak o zadzwonić czy napisać.
A u ciebie były implantacje z twoimi komórkami czy tylko z kd?
Mi brakowalo 9 kirow,NK na poziomie 16%,problemy z krzepliwoscia,mutacje,HOMA za wysokie,niedobory wit d i b i cos tam jeszcze bylo .
Na moich komorkach doszlo tylko töraz do implantacji i poronilam w 6 tc ,potem pomimo bardzo wielu transferow juz nigdy wiecej.Z tym calym zestawem lekow od niej podchodzilam ze 4-6 razy.
Tez za wszystko sami placilismy,tzn in vitro,leki itp.
Wg mnie robienie Ery nie ma za bardzo sensu ,jesli dochodzi do implantacji.Masz bardzo malo komorek do tego czynnik meski,wiec pewno tutaj jest pies pogrzebany.Cos trzeba zadzialac ,zebys miala wiecej komorek po punkcji.w jakiej klinice jestes?
 
No mi finalnie pewnie wyjdzie podobnie lub więcej. A ile będziesz badać zarodków?
Powinno ci wyjść dużo mniej, bo ja płacę 100% za leki i nie mam dofinansowania.
Na tym etapie i po moich dotychczasowych przejściach nie mam pojęcia, czy będzie cokolwiek do badania, bo moje zarodki padają bardzo szybko. Jeśli jednak jakieś będą, to badam wszystkie bo mam 40 lat ☹️
 
O jaaa!!!! Zazdro!!! Ja też śpiąca królewna 🤪 ale mus biegać.

Pamiętasz jak mówiłam że czekam na fazę grochówki? 🤭 Właśnie weszła hahahaha

Ogólnie mam fazę na jedzenie. Mąż mi więcej grochu nie kupi... bo nie chce gazociągu w domu hahahaha a tak to dobrze.

Robię Napoleonkę właśnie.
A mój mąż robi mi dzisiaj na obiad zupę klopsową 😋 już się nie mogę doczekać 😁 ale ogólnie nie mam zachcianek, tyle że nie pije kawy, jakoś nie mam ochoty..
 
reklama
Do góry