reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A co u Was jest główna przyczyną? Tak myślę bo u nas zmiany jakie zaproponował lekarz odnośnie nasienia tez pomogły a nasienie nie było wcale źle.. Nasienie jest tak newralgiczne że wyniki mogą być ok a będzie za mało kub za długo abstynencji przed punkcja i już klapa.. Ja po tej stymulacji gdzie było 0 zarodków gadałam z embriologiem i okazało się że nasienie w dniu punkcji było tylko 2 i 3 klasy... Mimo FAMSI.. do 3ciej dobry zarodki dobrze rokowały potem padły. Lekarz zaproponował krotsza absynencje ale też codzienne lub max co drugi dzień współżycie w ciągu kilku tygodni przed punkcja. Mąż dodatkowo spał bez majtek ;) To musiało pomoc bo drugim razem nasienie w dniu punkcji już 1 i 2 klasy.. zarodki w 3ciej dobie były tej samej jakości ale 3 dotrwały do blastocysty tym razem wiec nasienie raczej przeważyło.. Piszę to bo czasem proste z pozoru zmiany mogą okazać się kluczowe
Mąż ma azzospermie. Niby plemniki nie są najgorsze ale trzeba je „wyciągać”. Szczerze to nigdy nie mieliśmy jakiegoś szczegółowego badania nasienia.
Ja mam problem z NK, ale ujarzmiony.
Z pierwszej stymulacji mieliśmy 3 blastki - 4.1.2 x 2 i jeden z 6 doby (nie pamietam oznaczenia).
Z drugiej stymulacji był jeden 3 dniowy zarodek i to jest nasza córcia ♥️
Noo a z trzeciej stymulacji mieliśmy tez jeden zarodek 4.1.1
Stymuluje się raczej dobrze - Ok 12-10 komórek zawsze. Zapładniane wszystko ISCI. Chcieliśmy teraz wziąć cos więcej ale „skoro ostatnio zaskoczyło” 😑
 
reklama
A co u Was jest główna przyczyną? Tak myślę bo u nas zmiany jakie zaproponował lekarz odnośnie nasienia tez pomogły a nasienie nie było wcale źle.. Nasienie jest tak newralgiczne że wyniki mogą być ok a będzie za mało kub za długo abstynencji przed punkcja i już klapa.. Ja po tej stymulacji gdzie było 0 zarodków gadałam z embriologiem i okazało się że nasienie w dniu punkcji było tylko 2 i 3 klasy... Mimo FAMSI.. do 3ciej dobry zarodki dobrze rokowały potem padły. Lekarz zaproponował krotsza absynencje ale też codzienne lub max co drugi dzień współżycie w ciągu kilku tygodni przed punkcja. Mąż dodatkowo spał bez majtek ;) To musiało pomoc bo drugim razem nasienie w dniu punkcji już 1 i 2 klasy.. zarodki w 3ciej dobie były tej samej jakości ale 3 dotrwały do blastocysty tym razem wiec nasienie raczej przeważyło.. Piszę to bo czasem proste z pozoru zmiany mogą okazać się kluczowe
Basiu ale to regularne wypuszczanie chłopaków u nas raczej nie zda egzaminu 🙁 skoro one nie wychodzą 🤷🏼‍♀️.
Bez majtów chłop śpi, suplementy bierze także to mamy odhaczone 👍🏼
 
Basiu ale to regularne wypuszczanie chłopaków u nas raczej nie zda egzaminu 🙁 skoro one nie wychodzą 🤷🏼‍♀️.
Bez majtów chłop śpi, suplementy bierze także to mamy odhaczone 👍🏼
No może i tak, dlatego to nie jest recepta dla wszystkich ale warto próbować zmian za każdym razem. U nas akurat to o dziwo pomoglo.. Może klinika ktora robi FAMSI albo separację? Invicty nigdy nie rozważaliście? Wiem że to Klinika bardzo komercyjna i taśmowo leczą, wiele razy na nich psy wieszałam i miałam dosyć ale ich niezaprzeczalny plus to laboratorium embriologiczne...
 
reklama
No może i tak, dlatego to nie jest recepta dla wszystkich ale warto próbować zmian za każdym razem. U nas akurat to o dziwo pomoglo.. Może klinika ktora robi FAMSI albo separację? Invicty nigdy nie rozważaliście? Wiem że to Klinika bardzo komercyjna i taśmowo leczą, wiele razy na nich psy wieszałam i miałam dosyć ale ich niezaprzeczalny plus to laboratorium embriologiczne...
Noooo właśnie invit ca nam nie odpowiada. Za dużo ma minusów 😑
A tooo HBA-IMSI ?
 

Załączniki

  • BFDC59B4-0F19-4046-AC6F-71805A6314F9.png
    BFDC59B4-0F19-4046-AC6F-71805A6314F9.png
    98,5 KB · Wyświetleń: 62
Do góry