reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

zbieramy to dużo powiedziane... No pierwszy raz miałam 8 komórek! I to szlag je trafił.
Kurcze... to faktycznie źle na sercu💔.. Ale musisz wierzy, że z tej pięknej blastki, która powstała może być świetny dzieciak!!! Uwierz mi, że zamieniłabym moje 2 średnie na tą 6.11. Na Twoim miejscu odpoczęłabym od stymulacji i transferowała to co masz, z ewentualnym wcześniejszym ich przebadaniem.
 
reklama
Kurcze... to faktycznie źle na sercu💔.. Ale musisz wierzy, że z tej pięknej blastki, która powstała może być świetny dzieciak!!! Uwierz mi, że zamieniłabym moje 2 średnie na tą 6.11. Na Twoim miejscu odpoczęłabym od stymulacji i transferowała to co masz, z ewentualnym wcześniejszym ich przebadaniem.
no właśnie nad tym się zastanawiam zeby przebadac i a nuz zdrowa i mozna transfer robić.
 
niechaj fika❤❤❤ chcialabym.... tak bardzo... ze może już za bardzo...😔
Rozumiem Cię …
W krótkim czasie dostałaś porządnie po dupie i fizycznie i psychicznie . Rozważcie na spokojnie z mężem badanie tych dwóch zarodków które macie ✊🏻 Możliwe ze oba będą zdrowe 💪 . Odpocznij troszkę bo się wykończysz ❤️ Będzie dobrze 💪✊🏻
 
Powiem wam dziewczyny że z tymi zarodkami nie jest tak do końca 2 razy miałam zapladniane komórki nasieniem męża za pierwszym razem podali mi dwa 3 dniowe najwyżej klasy ale kolejne zarodki przestały się rozwijać po 3 dobie później kolejna stymulacja i znów zaplodnili nasieniem męża chyba 8 komórek i nie uzyskaliśmy żadnego zarodka wszystkie padły po 3 dobie mówili że to wina kiepskiego nasienia męża kolejna stymulacja 21 komórek chyba 2 były nieprawidłowe 6 zamrozili A resztę zaplodnili nasieniem dawcy i uzyskaliśmy tylko 2 blastki 6.1.1 reszta padła po 3 dobie lekarz powiedział że widocznie jest problem z mój mi komórkami bo z nasienia dawcy powinno być więcej blastek więc ja już nie wiem jak to jest bo na początku mówili że do 2 doby rozwijają się na komórkach A później duża rolę ha nasienie
Rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem, byłam pewna, że po 3 dobie to wina nasienia-bo tak podają źródła- my w 3 dobie mieliśmy 11 zarodków, w 4 dobie nie oceniają zarodków, w 5 dobie padła tylko część i 80 %z nich dopiero w 6 dobie czyli pociągnęły dosyć długo... Myślałam, że to głównie wina kiepskiej morfologii plemników ale lekarz powiedział, że tak nie jest!!!To prawda, że genom plemnika włącza się w 3 dobie ale później liczy się całość.. Komórki aneuploidalne niekoniecznie muszą zdegradować się na samym początku, przecież nawet mogą urodzić się dzieci z trisomia 21. Zarodek powstały np. z takiej wadliwej komórki może zakończyć proces rozwoju na każdym jego etapie... No ale wiadomo im lepsza jakość plemników tym lepszy sukces, dlatego u Ciebie był mały progres z nasieniem dawcy, ale 50 %sukcesu to też Twoje komórki. Z moimi też nie najlepiej skoro tyle zarodków zakończyło żywot 😥
 
Rozumiem Cię …
W krótkim czasie dostałaś porządnie po dupie i fizycznie i psychicznie . Rozważcie na spokojnie z mężem badanie tych dwóch zarodków które macie ✊🏻 Możliwe ze oba będą zdrowe 💪 . Odpocznij troszkę bo się wykończysz ❤️ Będzie dobrze 💪✊🏻
to prawda... Jak dodasz do tego że nie byłam na żadnym urlopie od 2018 to masz już cały ogląd sytuacji... Dziękuję ❤
 
reklama
Do góry