reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kochane dziewczyny z kliniki Invicta. Powiedzcie, czy udało się Wam zajść w ciążę dzięki IVF? Za którym razem? Jestem po pierwszym transferze, niestety test negatywny. Mam jeszcze kilka podejść, nie chcę się załamywać, ale nie ukrywam, troszkę się zdenerwowałam. Chętnie usłyszę Wasze pozytywne historie.
No tak to jest ...też myślałam że za 1 razem się uda
Los pokazał mi inna stronę ivf muszę walczyć dalej teraz będzie drugie podejście

Więc spokojnie
Ile masz lat ? Robiłaś jakieś dodatkowe badania ? Co mówił lekarz ? Do jakiego dr chodzisz ?
 
reklama
qwa ja to wcześniej nie narzekałam i też mój niby mnie traktował w ciaży specjalniej;); ale też bez przesady. No zmieniło się to odkąd mam nakaz oszczędzania się; bez słowa sprząta kuchnię itp. ja tylko robię burdel:p w sensie i tak nie musi mnie obsługiwać, bo jedzenie (jeszcze przy cc) sama biorę i do zmywary wkładam, no ale już reszty nie tykam. A od wczoraj narzekam i czuję się jak g..o. Taka byłam zadowolona z wentylatora, że w sobotę omiatał mnie na kanapie i było wysmienicie, a wczoraj zatoki się odezwały... 😥 a tu nic się nie da wziąć, tylko sol morska i czekam na inhalator; w tym upale nad miską z gorącą wodą to bym się chyba udusiła. No to sobie ponarzekałam🥴
U nas to są zawody teraz w sprzątaniu bo mąż stara się uprzedzić mnie :p już przed pracą zmywarkę wstawił.
A na zatoki to fakt inhalacje pomagają. W aptece inhalatory są od ręki. I rewelacyjnie działało to na syna. Przyda Ci się później :-)))))
 
Tata wiecej w szpitalu jak w domu .....Wiktorie dostanę do pokoju 😀 tata będzie się opiekował mną i nią tu w szpitalu .
Byłam 5 dni na kroplowkach i jedzenia zero . Potem w czwartek operacjia i w piatek jedzenie dozylnie + probowac cos pic . W niedzielę miałam zacząć coś jeść i zaczęła się impreza .......
Właśnie przyszła pielęgniarka i przenoszą mnie do innego pokoju ( pokój jest większy + mini salon sofa ) żeby tu jeszcze psychiatra nie musiał przychodzić bym poczuła się lepiej w większym "domu"Zobacz załącznik 1285663Zobacz załącznik 1285664
No to salony w tym szpitalu jak dla elity;-) a ja po porodzie SN miałam sale 5 osobową buhehehe. Po CC masz 2-3 osobową nawet jak komplikacje są. Dobrze się tobą opiekują, ale w Hiszpanii dużo ładują w opiekę medyczną. Ważne żebyś wróciła do siebie :-) I to ze młoda u Ciebie w sali to rewelacja.
 
jeszcze raz bo nie zajarzyłam :p
Że niby można wrócić na pół etatu po macierzyńskim (w sensie podczas rodzicielskiego) a kasy dostajesz jak za 80% całego i do tego możesz tak robić o 6 miesięcy dłużej? Możesz rzucić jakimś linkiem?
Tak patrząc kasowo to chyba niewiele zmienia? Bo jak weźmiesz od razu rok to masz 80% pensji. Jedyne co to dodatkowe 6 mcy; pracujesz 4h a dostajesz jak za 6 tak? Nie mogę się połapać w tym co napisałaś :D
co do karmienia na jedno dziecko przysługują 2 przerwy półgodzinne przy min. 7/8 etatu :D tzn. przysługują one przy wymiarze etatu 6h (jeśli pracujesz mniej to przysługuje Ci 1 przerwa); więc w praktyce możesz pracować tylko 6h jak się dogadasz z pracodawcą (prawnie nie możesz wychodzić wcześniej).
A no tak na bliźniaki mam 2x45 min a normalnie jest 2x30min:-) zaraz wrzucę link.
 
U nas to są zawody teraz w sprzątaniu bo mąż stara się uprzedzić mnie :p już przed pracą zmywarkę wstawił.
A na zatoki to fakt inhalacje pomagają. W aptece inhalatory są od ręki. I rewelacyjnie działało to na syna. Przyda Ci się później :-)))))
no już zamówiłam jutro czy pojutrze będzie; tak taki przyszłościowy :p
 
jeszcze raz bo nie zajarzyłam :p
Że niby można wrócić na pół etatu po macierzyńskim (w sensie podczas rodzicielskiego) a kasy dostajesz jak za 80% całego i do tego możesz tak robić o 6 miesięcy dłużej? Możesz rzucić jakimś linkiem?
Tak patrząc kasowo to chyba niewiele zmienia? Bo jak weźmiesz od razu rok to masz 80% pensji. Jedyne co to dodatkowe 6 mcy; pracujesz 4h a dostajesz jak za 6 tak? Nie mogę się połapać w tym co napisałaś :D
co do karmienia na jedno dziecko przysługują 2 przerwy półgodzinne przy min. 6/8 etatu :D tzn. przysługują one przy wymiarze etatu 6h (jeśli pracujesz mniej to przysługuje Ci 1 przerwa); więc w praktyce możesz pracować tylko 6h jak się dogadasz z pracodawcą (prawnie nie możesz wychodzić wcześniej) przy kasie za7h.
Tutaj coś jest ale to trzeba przeliczyć w zależności od tego czy wracasz na 1/2 czy 1/3 czy masz 80% zasiłku czy 100% a potem 60% ( chyba a nie 50%).
 
No to salony w tym szpitalu jak dla elity;-) a ja po porodzie SN miałam sale 5 osobową buhehehe. Po CC masz 2-3 osobową nawet jak komplikacje są. Dobrze się tobą opiekują, ale w Hiszpanii dużo ładują w opiekę medyczną. Ważne żebyś wróciła do siebie :-) I to ze młoda u Ciebie w sali to rewelacja.
Tu jest 1 osobowe zawsze czy sn czy CC .
A teraz przechodzę na "salony " bo ja już chyba 17 dni leżę tu .... no i przyjdzie mała ( dadzą jej butelki z mlekiem do wypisu ) pieluchy musiała w tym szpitalu mieć swoje .Pielęgniarki....50- % ok A jak bym niektóre jebła.....
Leki im się czasem mylą coś zapomną......
Dzwonisz Dzwonkiem by przyszła podłączyć następne antybiotyki mówi już idę i tak przez kolejne 2 h dzwonisz jeszcze 2 razy.....
Ale jak tu czytam jak w szpitalach to coś okropnego ....
To ja mam luksus.
Mam tu kilku " swoich " lekarzy innych nawet nie słucham...... przyjdą popierd.....Olą.nawet histori nie przeczytają....
 
A ja myślałam, ze Ty jakoś o kilka tygodni do przodu jesteś :-) krótki macie macierzyński 39 u nas jest 52 z czego 21 tygodni ( chyba ) 100 % a reszta 50% albo całość 80% ja z bliźniakami mam dłużej o jakieś 2- 3 miesiące. Przy powrocie do pracy przysługuje Ci przerwa na karmienie jeszcze 45min, wiec pracujesz 7h :p Ja z bliźniakami będę miala 1,5h na karmienie:-) Jeszcze przepisy są takie, ze możesz wrócić na 1/2 etatu po urlopie macierzyńskim (te 20 kilka tygodni) i jak pracujesz te 32tygodnie na 1/2 etatu masz 80% pensji. No, ale wydłuża się macierzyński o 6 miesięcy i wtedy masz 1,5 roku no ale pracujesz i masz kase. Czyli pół roku w domu 80% pensji a potem rok 1/2 etatu za 80% pensji. A jak nie chcesz to po roku bezpłatny wychowawczy do 3rz.
W Holandii jest krótki 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ 16 tygodni !!!
Z czego 4 bądź 6 tygodni jest odliczane przed porodem i masz po porodzie 12 bądź 10 tygodni. Tu jest dopiero porażka 😤😤 a później można jeszcze tzw bezpłatny rodzicielski wykorzystać 26 tygodni ... po uzgodnieniu z pracodawcą ,oczywiście ....
Jakiś dramat
 
reklama
qwa ja to wcześniej nie narzekałam i też mój niby mnie traktował w ciaży specjalniej;); ale też bez przesady. No zmieniło się to odkąd mam nakaz oszczędzania się; bez słowa sprząta kuchnię itp. ja tylko robię burdel:p w sensie i tak nie musi mnie obsługiwać, bo jedzenie (jeszcze przy cc) sama biorę i do zmywary wkładam, no ale już reszty nie tykam. A od wczoraj narzekam i czuję się jak g..o. Taka byłam zadowolona z wentylatora, że w sobotę omiatał mnie na kanapie i było wysmienicie, a wczoraj zatoki się odezwały... 😥 a tu nic się nie da wziąć, tylko sol morska i czekam na inhalator; w tym upale nad miską z gorącą wodą to bym się chyba udusiła. No to sobie ponarzekałam🥴
biedula, skad zatoki w taki upal?
 
Do góry