reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
No właśnie Aduś. Dlaczego choć pessara nie zakładają? Bo mnie to też frapuje. Tylko magnez i leżeć, nawet luteiny nie mam.
Szew przeważnie do 24tc się zakłada, dość rzadko później bo dziecko jest na tyle duże za znacznie większe ryzyko przebicia wod płodowych. Pessar jest mniej skuteczny i przy szyjce 20mm może się nie za długo utrzymać ale to już zależy od lekarza, jeden założy na tym etapie inny już nie
 
Szkoda [emoji3064] mamy lek recepturowy do odbioru na dniach. Trudno, jak nikogo nie znajdę to będę musiała jechać.
W zeszłym tygodniu niunia miała operacje na oczy w Szczecinie. A dokładnie to zabieg laserowy na retinopatię i już wszystko dobrze. Dostaliśmy skierowania do przeróżnych specjalistów na kontrole i tak jeździmy od lekarza do lekarza. Jest ciężko, jakimś cudem utrzymałam laktację ale im większy stres tym mniej mleczka niestety. Jeśli chodzi o rozwój psychoruchowy to na ten moment jest wszystko dobrze. Neurolog nie ma zastrzeżeń i rozwija się zgodnie z wiekiem. Dużo chodzimy po specjalistach prywatnie i jestem w szoku jakie są ceny za konsultacje dziecięce. Nigdzie nie zapłaciliśmy mniej niż 300-350 zł za kilk minut rozmowy. Poza tym powolutku się poznajemy i układamy sobie życie na nowo [emoji3590] Mimo wszystkich przeciwności jestem wdzięczna za to ze Jest [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Ale okruszek malenki [emoji171][emoji171][emoji171]
Duzo zdrowka dla Was
 
No tak, bo mam gdzieś wewnętrzne przekonanie, że to będzie męski płód [emoji3526] Więc nadałam mu imię[emoji3] (wolałabym mieć syna, nie chciałabym, żeby córka po mnie odziedziczyła najgorsze problemy z płodnością i endometriozą i się tak męczyła jak ja[emoji26])
Ja mam endomende i dwie córki i nie zamienilabym ich za nic na swiecie [emoji304][emoji8][emoji171]
 
Szkoda 🥺 mamy lek recepturowy do odbioru na dniach. Trudno, jak nikogo nie znajdę to będę musiała jechać.
W zeszłym tygodniu niunia miała operacje na oczy w Szczecinie. A dokładnie to zabieg laserowy na retinopatię i już wszystko dobrze. Dostaliśmy skierowania do przeróżnych specjalistów na kontrole i tak jeździmy od lekarza do lekarza. Jest ciężko, jakimś cudem utrzymałam laktację ale im większy stres tym mniej mleczka niestety. Jeśli chodzi o rozwój psychoruchowy to na ten moment jest wszystko dobrze. Neurolog nie ma zastrzeżeń i rozwija się zgodnie z wiekiem. Dużo chodzimy po specjalistach prywatnie i jestem w szoku jakie są ceny za konsultacje dziecięce. Nigdzie nie zapłaciliśmy mniej niż 300-350 zł za kilk minut rozmowy. Poza tym powolutku się poznajemy i układamy sobie życie na nowo ❤️ Mimo wszystkich przeciwności jestem wdzięczna za to ze Jest ❤️❤️❤️
Ja jestem z Białegostoku, pisz co Ci potrzeba, dzisiaj mogę załatwić, jutro mam punkcję więc mie będę miała jak
 
reklama
Szyjka 21mm to trochę mało ale waga Twoich dwóch dziewczyn w 29tc to jak waga jednego dziecka w donoszonej ciąży wiec ma prawo się do takiej długości skrócić na tym etapie. A nie ma żadnego lejka, nie jest miękka w badaniu palpacyjnym, ktg robili ? Bo oprócz długości to jest ważne aby powiedzieć jak będzie trzymac. Jak twarda bez lejka, nie ma skurczy to nie jest tak źle jak na prawie 30tc ;)
Ktg jest ok, szyjka zamknięta, twarda, tylko krótka i brzuch mnie czasem boli. Na ktg nie ma skurczy. Zrobiłam wymaz w poniedziałek z kanału czekam na wynik, posiew moczu i inne badania zlecili no cóż zobaczymy. Ten pessar kupiłam będą zakładać i zobaczymy co dalej. Jestem w izolatce, nie wolno mi wychodzic, obiad przegapiłam i czekam na kolacje... Chyba chcą za wszelką cenę odholować mnie do 37tc. W bliźniaczej szybciej ta szyjka może się skracać i nikt nie chce ryzykować.
 
Do góry