reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Tak tylko czemu nikt wcześniej tego nie rozpoznał. Ja już 2 mce temu mówiłam ze miałam uczucie parcia itp, zaden z lekarzy nie powiedział nic o wykonaniu posiewu. Teraz to już nie ma znaczenia. Mam nadzieje ze to już szybko pójdzie i będę mogła wrócić do domu
Masz rację, wymazy na bakterie z szyjki są bagatelizowane 😞
 
reklama
Tak tylko czemu nikt wcześniej tego nie rozpoznał. Ja już 2 mce temu mówiłam ze miałam uczucie parcia itp, zaden z lekarzy nie powiedział nic o wykonaniu posiewu. Teraz to już nie ma znaczenia. Mam nadzieje ze to już szybko pójdzie i będę mogła wrócić do domu
Ale masz dodatni wymaz? W szpitalu nie zrobili posiewu, dopiero teraz, ja już nic nie rozumiem.
Ja robiłam wymazy, posiew moczu, zawsze było czysto. Na wejściu do szpitala też robili wszystkie wymazy i było czysto. Mimo to szyjka poszła, bez ostrzeżenia .
 
Ale masz dodatni wymaz? W szpitalu nie zrobili posiewu, dopiero teraz, ja już nic nie rozumiem.
Ja robiłam wymazy, posiew moczu, zawsze było czysto. Na wejściu do szpitala też robili wszystkie wymazy i było czysto. Mimo to szyjka poszła, bez ostrzeżenia .
W szpitalu zrobili, w zeszły piątek i wczoraj był wynik. E coli b. Obfite.
 
Tak tylko czemu nikt wcześniej tego nie rozpoznał. Ja już 2 mce temu mówiłam ze miałam uczucie parcia itp, zaden z lekarzy nie powiedział nic o wykonaniu posiewu. Teraz to już nie ma znaczenia. Mam nadzieje ze to już szybko pójdzie i będę mogła wrócić do domu
Racja, ze teraz to nie ma znaczenia, tylko nie rozumiem jakim cudem nie mialas posiewu wczesniej. Ja mialam co miesiac i ciagle bylam na antybiotykach, ale przynajmniej sytuacja byla pod kontrolą.
Cholera, mam nadzieje, ze jednak sa szanse. Nie wyobrażam sobie jak Ci trudno...
 
Racja, ze teraz to nie ma znaczenia, tylko nie rozumiem jakim cudem nie mialas posiewu wczesniej. Ja mialam co miesiac i ciagle bylam na antybiotykach, ale przynajmniej sytuacja byla pod kontrolą.
Cholera, mam nadzieje, ze jednak sa szanse. Nie wyobrażam sobie jak Ci trudno...
Rzadko robią profilaktycznie posiew z szyjki.. to w standardzie chyba mało gdzie jest.. W Polsce chyba jak się trafi dobrze na prywatnego lekarza, chociaż mi tego też nie robiono a cała ciaza była prowadzona prywatnie... Tu w UK zaczęli mi posiewy z szyjki robic dopiero jak już coś złego się działo a tak nikt nie ma tego profilaktycznie robione.. Zgadzam się że to jest słabe bo gdyby było w standardzie tak jak badanie moczu to wiele tragedii można by zapobiec...
 
Ciekawa jestem ile trwa żeby rozpoczął się poród przedwczesny
Słuchaj, na razie jest zła sytuacja. Nigdy nie wiadomo jak się potoczy, więc proszę nie przekreślaj tak tej ciąży. Doczytałam że masz e-coli. Antybiotyk dają od początku pobytu w szpitalu, nie zmienili więc powinien działać na dany szczep bakterii.
Moze jeszcze wszystko się wyciszy.
 
Tak, cały czas antybiotyk., ale mimo tego i mimo leżenia poszło . Od tygodnia wstawałam tylko do toalety i co? I gowno za przeproszeniem. To chyba raczej nie może się zatrzymać. Teraz to już tylko się zastanawiam jak długo to potrwa bo chce już do domu.
Bardzo mi przykro 😥 kuzwa wiecznie cos
:/ mocno sciskam 🤗
 
Rzadko robią profilaktycznie posiew z szyjki.. to w standardzie chyba mało gdzie jest.. W Polsce chyba jak się trafi dobrze na prywatnego lekarza, chociaż mi tego też nie robiono a cała ciaza była prowadzona prywatnie... Tu w UK zaczęli mi posiewy z szyjki robic dopiero jak już coś złego się działo a tak nikt nie ma tego profilaktycznie robione.. Zgadzam się że to jest słabe bo gdyby było w standardzie tak jak badanie moczu to wiele tragedii można by zapobiec...
Ja robiłam posiew z szyjki co miesiąc. Posiew z moczu ze dwa razy, choć nie było wskazań bo badanie moczu ogólne nie wskazywało na zakażenie. Robiłam bo miałam to za darmo i ginekolog nigdy nie odmawiała , zresztą prywatnie to koszt jakieś 30 zł, teraz może trochę więcej. U mnie zawsze było czysto .....a szyjka poszła .
 
reklama
Ja robiłam posiew z szyjki co miesiąc. Posiew z moczu ze dwa razy, choć nie było wskazań bo badanie moczu ogólne nie wskazywało na zakażenie. Robiłam bo miałam to za darmo i ginekolog nigdy nie odmawiała , zresztą prywatnie to koszt jakieś 30 zł, teraz może trochę więcej. U mnie zawsze było czysto .....a szyjka poszła .
Jeśli ktoś wie jakie to ważne i ma możliwość robienia co miesiąc to bardzo dobrze jest robić ale lekarze z reguły nie zalecają tego robić profilaktycznie, no chyba że ostatnio coś się zmieniło. Mi lekarz nigdy nie zalecał.. A kobiety będące w ciąży beż przejść często nie mają świadomości jakie to ważne badanie. W Polsce jest ten plus że idziesz i wszystko prywatnie zrobisz jak chcesz. Tutaj zrobienie tego badania prywatnie jest prawie niedostępne.. Zostaje symulować i wybłagać szpital aby zrobili. Mnie przez krwiaka zrobili już 3 razy ale tylko dlatego
 
Do góry