reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W normach laboratorium jest od 11 do 44 więc chyba nie tak najgorzej? Tak. Te standardowe dawki mam. Rozmawiałaś kiedyś o niskim progu z lekarzem?
Też mam niski bo 17, 4. Dołożyłam sobie 1 tabletkę dopochwowo gdyż brałam 600 mg +300mg doustne. Teraz biorę 800 mg dopochwowo i dalej 300mg ustnie. Ale taka jest prawda, że wartości progesteronu bardzo szybko zmieniają się w czasie. W odstępstwie kilku godzin można mieć naprawdę różne wartości. Należałoby zrobić kilka badań i wyciągnąć średnią, tak mi powiedział lekarz i nie ma co panikować po jednym wyniku, który jeszcze jest w granicach normy.
 
Też mam niski bo 17, 4. Dołożyłam sobie 1 tabletkę dopochwowo gdyż brałam 600 mg +300mg doustne. Teraz biorę 800 mg dopochwowo i dalej 300mg ustnie. Ale taka jest prawda, że wartości progesteronu bardzo szybko zmieniają się w czasie. W odstępstwie kilku godzin można mieć naprawdę różne wartości. Należałoby zrobić kilka badań i wyciągnąć średnią, tak mi powiedział lekarz i nie ma co panikować po jednym wyniku, który jeszcze jest w granicach normy.
Ok. Dzięki. Dobrze wiedzieć. Też tak uznałam skoro lekarz się zna to chyba wie co robi? Nie zwiększył ci sam dawki?
 
Ok. Dzięki. Dobrze wiedzieć. Też tak uznałam skoro lekarz się zna to chyba wie co robi? Nie zwiększył ci sam dawki?
Zadzwoniłam do niego i powiedziałam mu o wyniku i o tym, że już dołączyłam sobie 1 tabl. więcej. Przytaknął ale powiedział też że ten wynik nie zagraża poronieniu tym bardziej, że jest on jednorazowy. Pełny obraz stężenia progesteronu można mieć po kilku wynikach.
 
Dziewczyny, która się zna na krzywej glukozowej i insulinowej. Miałam dzisiaj przyjemność łyknąć gluta 🤪 i taki oto tego wynik:
glukoza na czczo 80mg/dl (norma 60-99)
po 1 godzinie 98
po 2 godzinach 123

Insulina na czczo 8.59 uIU/ml (norma 2.6 - 24.9)
po 1 godz 80.15
po 2 godz 68.92

Chyba jest ok 🤔
 
Taki kod podawał o ile nie przekręciłam lekarz rejestratorce jak płaciłam.
Lecze sie w Parens. Najpierw miała byc sama biopsja ( skrobanki) ale lekarz zadecydował o pobraniu jeszcze wycinka o wlasnie wtedy podał ten kod. A za dwa tygodnie dowiem sie co rzeczywiście mi tam pobrał.
A to jest jakieś rzadko sporykane badanie ? 🤔
Koleżanka miała problem że znalezieniem w Warszawie badania na to białko cd 138 .Ile placilas?
Inne Cd są popularne Ale cd 138 w Polsce podobno ciężko ....
 
I chyba przesadziłam z suplami. Mam za wysoki poziom wit D, kwasu foliowego i wit b12.
A za niską homocysteine. Mam nadzieję, że nie popsułam się za bardzo. Muszę iść na odwyk 🥴
 
I chyba przesadziłam z suplami. Mam za wysoki poziom wit D, kwasu foliowego i wit b12.
A za niską homocysteine. Mam nadzieję, że nie popsułam się za bardzo. Muszę iść na odwyk 🥴
A jaki masz poziom Wit D? , bo ją ciężko przedawkować 😁kurcze ja też biorę ją w dużych dawkach, bo miałam tylko 27. Powyżej 100 jest szkodliwa
 
reklama
Do góry