reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dzięki a powiedz czy mówiła coś o NT 2.4 że gdyby nie NIPT można by się tym martwić?? Mnie trochę NT 2.1 zmartwiło bo u syna na etapie chyba kilku dni wcześniej było tylko 1.4. Czyli jeśli w NIPT ryzyko wyszło 1 do milionów to nie przejmować się takim NT ?
Ja nie mam jak Ty w nace napisane prawdopodobieństwa. U mnie jest napisane na wyniku trisomia 13 : wynik prawidłowy. No to jak prawidłowy to luz. I tak kobiecie powiedziałam. Powiedziała mi jeszcze ze amnio to przy ryzyku 1:100 bo poniżej jest ryzyko wysokie a od 1:100 do 1:1000 średnie a powyżej 1000 niskie. Jakoś tak, tylko wiesz badanie NT kości nosowej itp to nie są super skuteczne markery. Poprawny wynik to poprawny wynik i tyle.
 
Ja nie korzystałam ale wygląda na innowacyjna metode. Ja bym sprobowala, a na pewno pogadalabym z embriologiem. Ja jestem zdania, ze warto zaryzykowac jak cos nowego wymyslili.
Za 2 tyg mam wizyte i bede o tym rozmawiala z doktor wiec dam Wam znac. Mojej znajomej wlasnie to zalecila do nastepnego transferu i bardzo mnie to zaciekawilo.
 
Wiem to, ale lata prania mózgu swoje zrobiły, dlatego tak ciężko było mi podjąć decyzję i również niełatwo ją wdrożyć...
W czarną doooooope też nie wpadasz z dnia na dzień tylko kostki , kolana ......
Trzeba dojrzeć że nie tak chcesz by wyglądało Twoje życie. Bo żyć a wegetowac to co innego.
Dla mnie tkwić w związku bez przyszłości - tak wegetowac to strata życia.
Lepiej żyć samej niz w złym towarzystwie.....

Bez szacunku , bez zrozumienia, bez wsparcia, bez szczescia .
Wieczne zgrzyty ,awantury lub totalne rozmijanie się.
Dom to nie hotel .
Dasz radę!!!
Życie Cię jeszcze pozytywnie zaskoczy zobaczysz.
 
W czarną doooooope też nie wpadasz z dnia na dzień tylko kostki , kolana ......
Trzeba dojrzeć że nie tak chcesz by wyglądało Twoje życie. Bo żyć a wegetowac to co innego.
Dla mnie tkwić w związku bez przyszłości - tak wegetowac to strata życia.
Lepiej żyć samej niz w złym towarzystwie.....

Bez szacunku , bez zrozumienia, bez wsparcia, bez szczescia .
Wieczne zgrzyty ,awantury lub totalne rozmijanie się.
Dom to nie hotel .
Dasz radę!!!
Życie Cię jeszcze pozytywnie zaskoczy zobaczysz.
Do takiej decyzji że lepiej samej naprawdę trzeba dojrzeć... U mnie to trochę trwało, chociaż przed poznaniem swojego męża byłam jakiś czas sama i do dzisiaj myślę, że to był najlepszy czas w moim życiu jak dotąd... No ale moje zycie się nie skończyło... Kto wie co mnie jeszcze czeka...
 
A może poradzicie coś w sprawie in vitro dla odmiany 🤣

Wczoraj lekarz w klinice wspomniał o histeroskopii. Miałam jedną robioną w grudniu 2019, wtedy było wszystko ok, ale powiedział, że od tamtego czasu miałam 6 transferów i wszystko mogło się zmienić.
Powiedział, że był ostatnio na jakiejś dużej konferencji i tam mówią, że przewlekłe zapalenie endometrium jest jednym z głównych czynników braku implantacji... Też po drodze miałam te dziwne podejrzenia endometriozy, nigdy nie potwierdzone...
Histeroskopia w klinice 2.000, do tego badanie wycinków... no i czas... Transfer się odwlecze.

Z drugiej strony zalecenia Paśnika. Mówił, że jeśli kolejny transfer będzie do trzech miesięcy po poprzednim, to większa szansa na powodzenie... To musiałoby być teraz, aby zmieścić się w tych trzech miesiącach...

Wczoraj myślałam że nie chcę tej histeroskopii, dzisiaj mam mętlik w głowie...

Co robić? Jak myślicie?
Histero jak najbardziej .
Ja przed transferem miałam 3 ....
Styczeń wszystko ok
Sierpień stan zapalny endometrium i polipy .wycięte i 3 antybiotyki na stan zapalny .
To badanie na jakieś białko CD 138 z jego udziałem powodzenie na transfer to 0 .
Koleżanka teraz będzie miała transfer i chciała to sprawdzić ale jak mówisz badanie 2600zl i czas oczekiwania na wynik ok 2 tyg I jeśli pozytywny to 2 tyg antybiotyku .
Wymyslilysmy drogę na skróty 😂 może Ci się spodoba bierze te 3 antybiotyki bez badania 😁 tak jakby dało + .
I jest przeleczona ( potrzebnie lub nie )
I zaczyna właśnie estrofen do transferu
 
reklama
Do góry