reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Zgodze się ze organizm człowieka nie jest przewidywalny. Ze moze cos się wydarzyć w 100 % to rozumiem. Ja wiem ze nawet zapłodnione komórki mogą nie stworzyć zarodkow. Bardziej chodzi o to ze w dniu badania przed pick up lekarz ustalil termin transferu przepisał nawet leki do przygotowania do transferu ale nie wspomnial ze pęcherzyków jest tak wiele ze moze być on odwołany. Nie powiedział prosze mieć na uwadze ze po pick up moze być mozliwosc odwołania. W dniu pobierania komorek Pani doktor powiedziała że jest tak dużo pęcherzyków ze moze wystąpić hiperstymulacji w momencie kiedy zrobimy transfer. Mialam pobrane 25 komórek. Rozumiesz jakie rozczarowanie bylo gdy powiedziala przekładamy transfer o miesiac. Nie neguje jej decyzji byla dla mojego dobra i się z tym zgadzam i za to dziękuję. Ale nikt nikt prze moment nie wspomnial o tym ze moze tak się wydarzyć.
Progesteron byl badany ale po konsultacji z moim lekarzem bo byl na urlopie to nie było powodem odwołania a ilosc pęcherzyków.
Ja się nastawiłam na nie małe koszta wiem ze to wszystko ich tez kosztuje ale moim zdaniem troszke przesada z tym wszystkim.
Faktem jest, ze są dziewczyny które mają 16 komórek i ciężką hiperkę a są i takie co mają 35 i mają lekką. To nie jest norma, ze 25 komórek i będziesz mieć hiperke. Ja w pierwszej procedurze miałam umiarkowaną hiperkę - zatrzymanie moczu, mdłości itp miałam 24 komórki( transfer był) . Kolejnym faktem jest ile z tych komórek jest dojrzałych. Możesz mieć 25 komórek, ale tylko 8 dojrzałych to dopiero powie embriolog po oddzieleniu. Rozumiem, ze jesteś zła, ale to niczyja wina, ze tak jest. Nie chcę Cię straszyć, ale tak właśnie wyglada in vitro. To jest ciągła nie wiadoma i lekarze tez nie wszystko widzą, straszyć tez nie chcą. Dodatkowo nie robią tego wszystkiego charytatywnie, wiec jak coś idzie nie tak to Ty za to płacisz bo jesteś klientem.
 
reklama
Paśnik dzwonił i kazał powtórzyć badanie Anty Hbs ale metodą poszczepienną, cokolwiek to znaczy 🤔. Powiedział, że jeszcze nic straconego
Mogę zrobić dopiero w poniedziałek 🥴
@Gonia0605 nie mam pojęcia dlaczego Ci nie odpisuje. Ja w tytule wpisałam zwykłe "badania do szczepień" i koniec. Więc też nic specjalnego 🤔.
Ja wpisałam dokładnie to co mi kazał podczas rozmowy telefonicznej - dokończenie telewizyty z dnia... Pewnie ma setki maili...
Nie martw się, ogarniecie z tymi badaniami... Tylko rozumiem jak to jest, kiedy kolejna kłoda wpada ci pod nogi...
 
Hej hej,
Właśnie jestem po transferze :) Czy któraś z Was też może dzisiaj miała?
Pani dr powiedziała, że 26.02 mogę śmiało zrobić bhcg :D transferowane były 2 zarodki (5- dniowe blastocysty).
Biorę prolutex 1 x dziennie zastrzyk, progesteron besins 3x1, estrofem 3x,, acard 1x1, encorton 1x1 (niestety buzia mi się mocno zaokrągliła) i oczywiście wit D 4000 j. u kwas foliowy.
A Wy jakie leki przyjmujecie?

Pozdrawiam
 
Faktem jest, ze są dziewczyny które mają 16 komórek i ciężką hiperkę a są i takie co mają 35 i mają lekką. To nie jest norma, ze 25 komórek i będziesz mieć hiperke. Ja w pierwszej procedurze miałam umiarkowaną hiperkę - zatrzymanie moczu, mdłości itp miałam 24 komórki( transfer był) . Kolejnym faktem jest ile z tych komórek jest dojrzałych. Możesz mieć 25 komórek, ale tylko 8 dojrzałych to dopiero powie embriolog po oddzieleniu. Rozumiem, ze jesteś zła, ale to niczyja wina, ze tak jest. Nie chcę Cię straszyć, ale tak właśnie wyglada in vitro. To jest ciągła nie wiadoma i lekarze tez nie wszystko widzą, straszyć tez nie chcą. Dodatkowo nie robią tego wszystkiego charytatywnie, wiec jak coś idzie nie tak to Ty za to płacisz bo jesteś klientem.
I jako klient wymagam. Co znaczy nie chcą straszyć? (Taki byl argument o niepowiedzebiu mi o możliwości nie odbycia transferu) Idziesz do prawnika i nie mowi Tobie ze możesz przegrać bo nie chce straszyć? Mialam 25 z czego wyselekcjonowane 15 zapłodnione 6 zamrożone 2 zarodki i 9 komorek. Mialam lekko wzdety brzuszek 2 dni. Ale nic poza tym bol naorawde xnikomy to po badaniu drożności bylo gorzej 😋Mialam świadomość wielu rzeczy ale tez oni od tego sa aby uświadamiać mnie bardziej za to się płaci za profesjonalizm! Nie straszysz mnie bo wiem i nastawiam się na niepowodzenia ale tez wymagam od innych więcej. Lekarz oczywiście ze nie pracuje charytatywnie dlatego mam wliczone w koszta ich prace również. Przecież nie kloce się ze nie zapłacę czegos. Czuje się oszukana ze mi nie powiedziano wielu rzeczy a to chyba różnica. I nie stanowczo stanowczo NIE ZGADZAM SIE na takie traktowanie nawet jeśli to jest po prostu los. Bo co ma los do tłumaczenia określania komuś czegos ? Przeciez to nie profesjonalne.
 
Ostatnia edycja:
Hej hej,
Właśnie jestem po transferze :) Czy któraś z Was też może dzisiaj miała?
Pani dr powiedziała, że 26.02 mogę śmiało zrobić bhcg :D transferowane były 2 zarodki (5- dniowe blastocysty).
Biorę prolutex 1 x dziennie zastrzyk, progesteron besins 3x1, estrofem 3x,, acard 1x1, encorton 1x1 (niestety buzia mi się mocno zaokrągliła) i oczywiście wit D 4000 j. u kwas foliowy.
A Wy jakie leki przyjmujecie?

Pozdrawiam
Aż dwa..?! Szalejesz kobieto:-) ja mam tak bliźniaki. A jakie zarodki transferowane? Betę to już możesz zrobić 6dpt powinno coś być. Chyba, ze wolisz spokoj duszy i czekasz do 26ego.
 
I jako klient wymagam. Co znaczy nie chcą straszyć? (Taki byl argument o niepowiedzebiu mi o możliwości nie odbycia transferu) Idziesz do prawnika i nie mowi Tobie ze możesz przegrać bo nie chce straszyć? Mialam 25 z czego wyselekcjonowane 15 zapłodnione 6 zamrożone 2 zarodki i 9 komorek. Mialam lekko wzdety brzuszek 2 dni. Ale nic poza tym bol naorawde xnikomy to po badaniu drożności bylo gorzej 😋Mialam świadomość wielu rzeczy ale tez oni od tego sa aby uświadamiać mnie bardziej za to się płaci za profesjonalizm! Nie straszysz mnie bo wiem i nastawiam się na niepowodzenia ale tez wymagam od innych więcej. Lekarz oczywiście ze nie pracuje charytatywnie dlatego mam wliczone w koszta ich prace również. Przecież nie kloce się ze nie zapłacę czegos. Czuje się oszukana ze mi nie powiedziano wielu rzeczy a to chyba różnica. I nie stanowczo stanowczo NIE ZGADZAM SIE na takie traktowanie nawet jeśli to jest po prostu los. Bo co ma los do tłumaczenia określania komuś czegos ? Przeciez to nie profesjonalne.
Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego odwołali Ci transfer swoją drogą. Bo z 25 dojrzałych było tylko 15. I jeszcze jak piszesz dobrze się czujesz. Ja teraz miałam pobranych 20 komórek dojrzałych 16 i transfer tez był. Nie wiem jesteś zła na klinikę i uważasz, ze masz podstawy - bo Cię nie poinformowano o ewentualności odwołania transferu- to pisz skargę :-) A i jeszcze jedna rzecz przeć kriotransferem zarodki odmrażane są 2h przed i leki przeć transferem się tez bierze. Jak zarodek się nie odmrozi to dzwonią może 15min przed a ty już jesteś z pełnym pęcherzem po wydatkach ( monitoring plus leki) jak zarodek się nie odmrozi to tez zwracają tylko za transfer. Bo odmrożenie tez kosztuje. Jak endometrium, źle będzie przyrastać to tez cykl odwołują. W sumie od takich pytan i ewentualności masz opiekuna w każdej dobrej klinice. Pójdź zapytaj co może pójść nie tak - przygotują Cię na każdą ewentualność.
 
Hej hej,
Właśnie jestem po transferze :) Czy któraś z Was też może dzisiaj miała?
Pani dr powiedziała, że 26.02 mogę śmiało zrobić bhcg :D transferowane były 2 zarodki (5- dniowe blastocysty).
Biorę prolutex 1 x dziennie zastrzyk, progesteron besins 3x1, estrofem 3x,, acard 1x1, encorton 1x1 (niestety buzia mi się mocno zaokrągliła) i oczywiście wit D 4000 j. u kwas foliowy.
A Wy jakie leki przyjmujecie?

Pozdrawiam
Kciukasy za Ciebie..! ✊✊✊✊
 
reklama
Hej hej,
Właśnie jestem po transferze :) Czy któraś z Was też może dzisiaj miała?
Pani dr powiedziała, że 26.02 mogę śmiało zrobić bhcg :D transferowane były 2 zarodki (5- dniowe blastocysty).
Biorę prolutex 1 x dziennie zastrzyk, progesteron besins 3x1, estrofem 3x,, acard 1x1, encorton 1x1 (niestety buzia mi się mocno zaokrągliła) i oczywiście wit D 4000 j. u kwas foliowy.
A Wy jakie leki przyjmujecie?

Pozdrawiam
To trzymamy ✊✊✊ żeby kropeczki się pięknie zadomowiły
 
Do góry