reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, jutro ide powtórzyć beta-HCG. Bedzie 12 dpt. Wiem, ze ostatnio wyszlo 0, ale w klinice lekarz prosil, zeby niezaleznie od wyniku zrobic badanie dwa razy: 10 i 12 dnia. Chce tez powtórzyć progesteron i zrobić estradiol. Czy musze byc na czczo? Czy moge isc w połowie dnia? Wiem, ze moze pytanie glupie ale w internecie sa rozne opinie ;) Jak Wy do tego podchodzicie?
 
reklama
Dziewczyny, jutro ide powtórzyć beta-HCG. Bedzie 12 dpt. Wiem, ze ostatnio wyszlo 0, ale w klinice lekarz prosil, zeby niezaleznie od wyniku zrobic badanie dwa razy: 10 i 12 dnia. Chce tez powtórzyć progesteron i zrobić estradiol. Czy musze byc na czczo? Czy moge isc w połowie dnia? Wiem, ze moze pytanie glupie ale w internecie sa rozne opinie ;) Jak Wy do tego podchodzicie?
Bardzo dobrze że lekarz kazał powtórzyć. Musisz mieć pewność żeby móc odstawić leki.
U mnie w klinice wszystkie badania robią jak chcą i nie trzeba być nigdy na czczo ale nie wiem czy to dobra strategia. Niech doświadczone dziewczyny ci doradzą
 
Dziewczyny, jutro ide powtórzyć beta-HCG. Bedzie 12 dpt. Wiem, ze ostatnio wyszlo 0, ale w klinice lekarz prosil, zeby niezaleznie od wyniku zrobic badanie dwa razy: 10 i 12 dnia. Chce tez powtórzyć progesteron i zrobić estradiol. Czy musze byc na czczo? Czy moge isc w połowie dnia? Wiem, ze moze pytanie glupie ale w internecie sa rozne opinie ;) Jak Wy do tego podchodzicie?
Na betę możesz być po golonke 😉nie musisz być na czczo .
Jeśli chcesz znać poziom Twojego progesteronu taki dokładniejszy to zawsze o tej samej godzinie i w takim samym odstępie od ostatniej przyjętej dawki prog .
 
Betę mam we wtorek, wiem ze to dopiero 7dpt ale gdyby miało coś być to chociaż cień cienia bym zobaczyła. Testy clearblue raczej się nie mylą
No się mylą :-) ja w 4dpt zrobiłam test z rosmana za 5zl po czasie pokazał cień cienia. Myśle sobie co za gooowno. 5 dpt robiłam ten „twój test” albo jakiś inny za 20zl i jedna kreska. 6 dpt przed betą z rana zrobiłam ten za 5zl no skoro kupiłam to się nie zmarnuje. No i pokazał Ciąże po 3min. Tego dnia beta była 85 wiec 5dpt tez już była:-)
 
No się mylą :-) ja w 4dpt zrobiłam test z rosmana za 5zl po czasie pokazał cień cienia. Myśle sobie co za gooowno. 5 dpt robiłam ten „twój test” albo jakiś inny za 20zl i jedna kreska. 6 dpt przed betą z rana zrobiłam ten za 5zl no skoro kupiłam to się nie zmarnuje. No i pokazał Ciąże po 3min. Tego dnia beta była 85 wiec 5dpt tez już była:-)
Oj jak ja bym chciała żeby ten mój się pomylił 🙏 No nic, wtorek już za chwilę
 
Ponawiam pytanie proszę was o odpowiedź lub podpowiedź czy histeroskopia osłabia kom. Jajowe? I czy antybiotyk stosowany w trakcie antykoncepcii przed ivf. Źle wpływa na jakość komórek?
 
Ponawiam pytanie proszę was o odpowiedź lub podpowiedź czy histeroskopia osłabia kom. Jajowe? I czy antybiotyk stosowany w trakcie antykoncepcii przed ivf. Źle wpływa na jakość komórek?
Miałem 3 histeroskopie z zeszłym roku ....
One nie osłabiają komórek.
Nie wiem jak jest z antybiotykiem do stymulacji ( ja bym stymulacjie ciagneka dalej ) ja przed transferem brałam 3 antybiotyki na raz ( na zabicie bakteri w macicy) 2 tygodnie po antybiotyku powtórka histeto I transfer.
 
Ponawiam pytanie proszę was o odpowiedź lub podpowiedź czy histeroskopia osłabia kom. Jajowe? I czy antybiotyk stosowany w trakcie antykoncepcii przed ivf. Źle wpływa na jakość komórek?
Histeroskopia nie ma wpływu na komórki jajowe. Antybiotyk przed ivf ? Czyli miesiąc bierzesz tabletki a potem od nowego cyklu stymulacja? Jeżeli tak to nie ma wpływu, ale zawsze lepiej dostać antybiotyk dla ciężarnych. Bo w ciąży bierze się leki - antybiotyki itd. tylko z grupą B. Jeżeli masz długi protokół to masz stymulację jeszcze później i tez nie ma wpływu na komórki. A jaki to antybiotyk? Przy okazji ja brałam antybiotyk w czasie stymulacji przed punkcją. Bo miałam zapalenie okostnej czy coś takiego . Nie zadziałałaby narkoza przy takim stanie zapalnym wiec brałam antybiotyk przed punkcją przez pare dni i potem tez. Ogółem zarodki wyszły ok. Transfer tez udany, wiec raczej wszystko dobrze. W ciąży z synem miałam zapalenie zatok szczękowych i tez brałam antybiotyk syn zdrowy. Dobrze lekarzowi mówić, ze się o dziecko starasz to wtedy dobierają inne leczenie.
 
reklama
Mnie osobiście przeraża sytuacja w Polsce, te chore ustawy. Nie ma żadnej pewności co będzie jutro a wiadomo że takie leczenie trwa.
Ps I dopuszczamy opcje dawcy a nawet adopcji zarodka jak będzie trzeba więc tam bedzie szybciej i łatwiej
W Polsce jest szybko z zarodkami, duzo klinik ma "na poczekaniu " zarodki. Sama jestem w ciazy po az. No minus jest taki ze sa to zarodki par leczących się a w Czechach niby od zdrowych dawców. Ale biorąc pod uwagę logistykę to może jesscze przemyślcie bo temat można zamknąć w 2 miesiące powiedzmy No bo jesscze badania wcześniej
 
Do góry