reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Ja mialam kupować, ale jak się naczytałam, że niektore dziewczyny tylko się stresowały jak od razu wyczuć nie mogły, że zrezygnowałam. Przecież bym ze stresu zawału dostała :angry:
No właśnie ja zastanawiałam się jak to funkcjonuje. Pamiętam badania KTG w szpitalach przed porodami ile razy położna musiała namęczyć się żeby znaleźć tętno tak dużego już dziecka, a co dopiero kiedy jesteś w 20-30 tygodniu ciąży. Pewnie można dojść do wprawy, ale na początku musi to być ogromny stres, jeśli siedzisz godzinne i nie możesz znaleźć tętna.
 
reklama
No właśnie ja zastanawiałam się jak to funkcjonuje. Pamiętam badania KTG w szpitalach przed porodami ile razy położna musiała namęczyć się żeby znaleźć tętno tak dużego już dziecka, a co dopiero kiedy jesteś w 20-30 tygodniu ciąży. Pewnie można dojść do wprawy, ale na początku musi to być ogromny stres, jeśli siedzisz godzinne i nie możesz znaleźć tętna.
Ja używam detektora od 12 tc i używam co Dzień i najdłuższy czas znalezienia serca to myślę 5 minut .
Uwielbiam ten wynalazek leży i czeka na kolejne użycie.
 
No właśnie ja zastanawiałam się jak to funkcjonuje. Pamiętam badania KTG w szpitalach przed porodami ile razy położna musiała namęczyć się żeby znaleźć tętno tak dużego już dziecka, a co dopiero kiedy jesteś w 20-30 tygodniu ciąży. Pewnie można dojść do wprawy, ale na początku musi to być ogromny stres, jeśli siedzisz godzinne i nie możesz znaleźć tętna.
Przy pierwszej ciąży mój maluch też uciekał przed ktg 🤷‍♀️ aż położne się denerwowały 😆
 
no właśnie. więc jeśli na usg jest ok. i harmony ok to naprawde rozwaz to porzadnie. a co do pewnosci to w przypadku chłopców tak. w przypadku dziewczynek jest minimalne ryzyko że zbadane została krew matki i wtedy niekoniecznie Natomiast to ryzyko jest naprawdę minimalne. Więc będzie dziewczynka :)

To już zaczynam wątpić po co robiłam to Harmony :frown: Nie chciałam robić inwazyjnego badania, dlatego to zrobiłam. I teoretycznie wyszlo wszystko ok. Wiem, że jest niecały %, że może być coś nie halo, ale o tym wiedziałam od początku.
Czy któraś z Was po wyniku badania wolnego płodowego DNA, ktore wyszło w porządku - robiła jeszcze amnio? Wczoraj trochę odetchnęłam, ale dziś od nowa stres. Chyba przestanę czytać internety.
 
To już zaczynam wątpić po co robiłam to Harmony :frown: Nie chciałam robić inwazyjnego badania, dlatego to zrobiłam. I teoretycznie wyszlo wszystko ok. Wiem, że jest niecały %, że może być coś nie halo, ale o tym wiedziałam od początku.
Czy któraś z Was po wyniku badania wolnego płodowego DNA, ktore wyszło w porządku - robiła jeszcze amnio? Wczoraj trochę odetchnęłam, ale dziś od nowa stres. Chyba przestanę czytać internety.
to po co w ogóle w ciążę zachodzilas? ;) nigdy,powtarzam, nigdy nie będziesz mieć 100% pewności że z dzieckiem jest wszystko ok. Ciaza to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych rzeczy. Wiesz że amniopunkcja nie wykrywa wszystkich wad? rzad pomylki w harmony itp. jest mega niski.Jesli usg jest ok. to naprawde trzeba uznać że usg plus hormony dość dobrze odzwierciedla stan malucha pod kątem tego co da się zbadać i przyjąć to na klatę co będzie. Naprawdę. Nikt Ci nie zabroni zrobić amnio ale trzeba obiektywnie sobie rozważyć za i przeciw.
 
To już zaczynam wątpić po co robiłam to Harmony :frown: Nie chciałam robić inwazyjnego badania, dlatego to zrobiłam. I teoretycznie wyszlo wszystko ok. Wiem, że jest niecały %, że może być coś nie halo, ale o tym wiedziałam od początku.
Czy któraś z Was po wyniku badania wolnego płodowego DNA, ktore wyszło w porządku - robiła jeszcze amnio? Wczoraj trochę odetchnęłam, ale dziś od nowa stres. Chyba przestanę czytać internety.
Czemu sama sobie to robisz? Jesteś w ciąży, badania wyszły ok. Czas odpuscic, zaczac sie cieszyc.
 
reklama
Aaaa i uwaga!!! Mam od wczoraj wyniki Harmony! Wszystko wyszło ok 😍 I najlepsze jest to, że płeć żeńska! A dr niby widział na USG coś pomiędzy nogami 🙈:-D
Jednak Harmony to nie jest 100%, czy robiła ktoraś amniopunkcje po dobrym wyniku wolneg płodowego DNA?
Nie zdecydowałam się na amniopunkcje z uwagi na ryzyko poronienia. Dałam Święty spokój dzidziusiowi🙂 dziwię się że lekarz już w 13 tygodniu ocenil płeć.
 
Do góry