reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
O widzisz, cenna rada. Czyli jeżeli nie zbadam, a ostatecznie np. nie mam tej mutacji to mogę brać ten lek bez problemu? A to nie jest na receptę? 🤔
Może większa dawka jest na receptę, ale 4 mg możesz kupić bez problemu. Konsultowałam z Pa.śnikiem i powiedział, że w zupełności wystarczy. Możesz brać aktywny kwas foliowy bez obaw. Zawsze lepiej się przyswaja. A u kobiet z mutacją zwykły nie przyswaja się wcale
 
Ja uważam wręcz przeciwnie. Mój mąż miał świetne wyniki nasienia 60 mln na ml i zostało zamrożone bo wiedziałam ze na punkcję jade sama. Po odmrożeniu było bardzo kiepskie i ostatecznie dwie komórki się nie zapłodnily dwa zarodki w 3 dobie padły i zostały 2 zarodki. Także ja nie polecam mrożenia jeśli nie jest to absolutnie konieczne .
Mój mąż miał dodatkowo biopsje bo wyniki też dosyć słabe i wysoka fragmentacja. Więc mieliśmy nasienie świeże i z biopsji ale jak się później okazało 3 zarodki z 8 mamy z tego nasienia z biopsji.
Mój nasienie miał pobierane z biopsji wiec jak najbardziej i mamy kilka fiołek zamrożonych
W naszym przypadku tez musieliśmy mrozić bo mąż zaczynał leczenie i baliśmy sie ze nasienie będzie dużo słabsze. Ale i nas rozmrozilo się elegancko i było bardzo dobre, mamy 8 zarodków.
Na pewno każdy przypadek jest inny. Ja mówię tylko ze swojego doświadczenia i poprostu odradzam jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Z perspektywy czasu wiem ze świeże plemniki mogłyby być lepsze. A jak wiadomo do icsi nie trzeba dużej ilosc zaledwie kilka sztuk ale dobrej jakości. [emoji110] u nas ruch a z ilości 34% spadł do 1% po rozmrożeniu [emoji3064]
Dzięki dziewczyny za opinie.
U nas jest tylko 5 mln na mln, 15 mln całość i 1% morfo.
Bierze suplementy już 4 mce i na 7.12 ma następny termin. Mam nadzieję że się trochę poprawia. Ale czy w klinice wystarczy takie nasienie...? Nie wiem [emoji20]
 
Dzięki dziewczyny za opinie.
U nas jest tylko 5 mln na mln, 15 mln całość i 1% morfo.
Bierze suplementy już 4 mce i na 7.12 ma następny termin. Mam nadzieję że się trochę poprawia. Ale czy w klinice wystarczy takie nasienie...? Nie wiem [emoji20]
To jeszcze w normie..., są tu delikwenci z dużo gorszymi wynikami (np. mój ;) ). Zarodki zapłodnione, dobrej klasy. Niestety ciąży jak dotąd brak, ale cały czas wychodzi coś u mnie. Też pytałam czy nie można zbierać, ale powiedzieli mi, że to tak nie działa...
 
Może większa dawka jest na receptę, ale 4 mg możesz kupić bez problemu. Konsultowałam z Pa.śnikiem i powiedział, że w zupełności wystarczy. Możesz brać aktywny kwas foliowy bez obaw. Zawsze lepiej się przyswaja. A u kobiet z mutacją zwykły nie przyswaja się wcale
To super.. w takim razie od dwóch lat mogłabym równie dobrze wcinać tic taci zamiast kwasu foliowego [emoji23]
 
Może większa dawka jest na receptę, ale 4 mg możesz kupić bez problemu. Konsultowałam z Pa.śnikiem i powiedział, że w zupełności wystarczy. Możesz brać aktywny kwas foliowy bez obaw. Zawsze lepiej się przyswaja. A u kobiet z mutacją zwykły nie przyswaja się wcale

Szukam w necie i widzę tylko ActiFolin 0,8 mg albo znalazłam 2mg, to wtedy 2 tabletki trzeba brać ? 🙈 Jutro skoczę do apteki po niego i po magnez. Bierzecie/brałyście jakieś konkretne witaminy we wczesnej ciąży? Bo ja oprócz standardowych leków biorę witaminę D i zacznę magnez i tak się właśnie zastanawiam co jeszcze ?

@maria_92 dokładnie o tym samym pomyślałam :rofl:
 
reklama
Do góry