reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Wiecie jaki numer[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] siedzę właśnie pod gabinetem i czytam Was tu i czytam i śliną się zakrztusiłam [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] wszyscy pouciekali bo chyba myślą że [emoji146][emoji146][emoji146][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
A ja zawsze ze swoim łaziłam do pokoju ''zwierzeń'' - sam się bał 😂 A było tego trochę, bo do 3 inseminacji musiał oddawać, do 2 punkcji i 2 razy badanie nasienia😜. Tylko raz musiał iść sam bo mnie wzieli wcześniej na punkcję i potem narzekał, że jak sam to robił to mało towaru było😂
Miał dobry pretekst jak z nim wchodziłas, żeby skorzystać z bonów 😁😜
 
@Camilleka , ja też prze Ciebie zaczęłam rozmyśklać o tym embryo Glue i popatrz co pisze No,um o mrożonych zarodkach i embryio glue:

'' Medium (pożywka) do transferu embrionów o handlowej nazwie EmbryoGlue ma w swoim składzie kwas hialuronowy, który zwiększa lepkość roztworu i ma ułatwiać przyleganie embrionu do śluzówki macicy, co według producenta zwiększa szanse na implantację. Ukazało się wiele prac naukowych badających czy rzeczywiście kwas hialuronowy dodany do roztworu do transferu zwiększa szansę na ciążę.

Jeśli chodzi o rozmrożone zarodki w roku 2010 ukazała się praca w amerykańskim piśmie medycznym Fertility and Sterility: Hyaluronan-enriched transfer medium in cleavage-stage frozen-thawed embryo transfers increases implantation rate without improvement of delivery rate, w której udowodniono, że transfer rozmrożonych zarodków w stadium podziałowym (czyli 2-3 dniowych) z zastosowaniem medium z dodatkiem kwasu hialuronowego zwiększa ilość ciąż, ale nie zwiększa ilości porodów. Autorzy tej pracy nie rekomendują używania tego medium przy transferach rozmrożonych zarodków w stadium podziałowym.

W nOvum stosujemy rutynowo medium, które ma w swym składzie kwas hialuronowy do większości transferów niemrożonych zarodków. Wskazania do zastosowania rodzaju mediów ustalamy indywidualnie (w przypadkach niektórych rodzajów hodowli wskazane są inne pożywki).''

Embriolog nOvum
No to ja już zgłupiałam 🤷🏻‍♀ 🤔😕 Pogadam z lekarzem i spróbuje przed kolejnym transferem pogadac z embriolog, co ona o tym myśli.
 
reklama
W naszym przypadku tez musieliśmy mrozić bo mąż zaczynał leczenie i baliśmy sie ze nasienie będzie dużo słabsze. Ale i nas rozmrozilo się elegancko i było bardzo dobre, mamy 8 zarodków.
Na pewno każdy przypadek jest inny. Ja mówię tylko ze swojego doświadczenia i poprostu odradzam jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Z perspektywy czasu wiem ze świeże plemniki mogłyby być lepsze. A jak wiadomo do icsi nie trzeba dużej ilosc zaledwie kilka sztuk ale dobrej jakości. ✊ u nas ruch a z ilości 34% spadł do 1% po rozmrożeniu 🥺
 
Do góry