reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

O to super, że jest taka możliwość 💪🏻 próbujcie, działajcie to w końcu się uda 💪🏻 może chociaż w cyklu przed kolejnym transferem dobrze by było zrobić porządny scratching, ale też dobrze byłoby znać jaki poziom komórek NK :)
Tak te komórki nk to na pewno, znowu pójdę z kartka przemyśleń do lekarza 😉
Dzięki Kochana za wszystkie rady 😘
A Ty jak się czujesz? 🙂
 
reklama
U mnie dziś 8 dpt, beta w piatek 46. Drugi raz juz mam infekcje po dopochwowej luteinie - jakaś masakra. Ktoś ma na to jakiś sposób? Kolejne pytanie - czy na takim etapie miałyście już parcie na pęcherz? Co chwile muszę chodzić siusiu....nie wiem czy to też infekcja, czy po prostu juz macica tak się rozpulchnia. Nie mam ciśnienia podczas oddawania moczu - tak jakby coś przeszkadzało tam, ale nic nie boli. Pomocy;)
Może jutro zrób analizę moczu plus posiew? Będziesz wtedy pewna czy to infekcja. Ja już od kilku tyg mam jakby taki ból czy ciągnięcie dołem przy oddawaniu moczu, a badania wychodzą zawsze dobrze 🤷🏻‍♀️
 
Tak te komórki nk to na pewno, znowu pójdę z kartka przemyśleń do lekarza 😉
Dzięki Kochana za wszystkie rady 😘
A Ty jak się czujesz? 🙂
Macie jeszcze kilka zarodków z tego co kojarzę, nie poddawajcie się 💪🏻 będzie dobrze!☺️
Zaczelismy 18 tc, nawet nie wiem kiedy to zleciało! Ale mi dalej czasem ciężko uwierzyć, że jestem w ciazy! Często mam takie kłujące bóle po bokach i jakby w pochwie? Lub takie nagle dołem brzucha. Lekarz mnie straszy, że to skurcze 🤷🏻‍♀️ Mam brać nospe i leżeć wtedy. Za to młody rośnie jak na drożdżach 🥰 już ma ponad 200 gram, za niecałe trzy tygodnie połówkowe USG 💪🏻
 
U mnie dziś 8 dpt, beta w piatek 46. Drugi raz juz mam infekcje po dopochwowej luteinie - jakaś masakra. Ktoś ma na to jakiś sposób? Kolejne pytanie - czy na takim etapie miałyście już parcie na pęcherz? Co chwile muszę chodzić siusiu....nie wiem czy to też infekcja, czy po prostu juz macica tak się rozpulchnia. Nie mam ciśnienia podczas oddawania moczu - tak jakby coś przeszkadzało tam, ale nic nie boli. Pomocy;)
Bardzo ładna beta 😃 może warto zmienić formę progesteronu jeżeli koniecznie dopochwowo to może Utrogestan ? Lub w zastrzykach Prolutex albo pogadaj z gin czy sama luteina pod język nie wystarczy może w innej dawce
 
Karola przy wyniku usg postawili Ci wiek dawczyni? Bo mi nie. I wyszło mi ryzyko przy moim wieku 1:75. Dopoero przy pappa postawili mi wiek dawczyni. Wyniki nie widziałam jeszcze ale lekarz napisał że jest prawidłowy. Zmieniłam lekarza na naneczke pracująca juz w szpitalu i mowila zeby zrobic nifty. Tylko że ponoc przy dawczyni i ciazy bliźniaczej nie zalecajactego info z netu i nie zrobiłam..I co i raz nachodzą mnie myśli czy jjednak wszystko jest ok
 
Karola przy wyniku usg postawili Ci wiek dawczyni? Bo mi nie. I wyszło mi ryzyko przy moim wieku 1:75. Dopoero przy pappa postawili mi wiek dawczyni. Wyniki nie widziałam jeszcze ale lekarz napisał że jest prawidłowy. Zmieniłam lekarza na naneczke pracująca juz w szpitalu i mowila zeby zrobic nifty. Tylko że ponoc przy dawczyni i ciazy bliźniaczej nie zalecajactego info z netu i nie zrobiłam..I co i raz nachodzą mnie myśli czy jjednak wszystko jest ok
Przy usg nie moj wiek a przy pappa tak i wyszło dużo wyższe ryzyko i właśnie dlatego zrobiłam sanco
 
Hej dziewczyny! Siedzę i czytam i myślę i szukam i już wariuje.
Gdzie można zrobić to badanie KIR? Nigdzie nie mogę znalesc....

W tej immunologii jestem zielona jak szczypiorek na wiosne...
Znalazłam u siebie w mieście że te badania zrobie:.
- ANA1 to p/c przeciw jądrowe?
- p/c przeciwplemnikowe
- IMK czyli subpopulacja limfocytów?
-trombofilie (to jest takie drogie ok 700zl?)

Czy coś zapomniałam A jest ważne dla Pa.snika?
A z jakiego miasta jesteś?
Trombofilie zrób zdalnie. Zamów pakiet do pobrania na testdna.pl. Kosztuje 347 zł i w tym masz dostawę i odebranie próbek przez kuriera. KIR kosztuje 550 zł. Ja robiłam w Salve Medica w Warszawie.
 
Pakiet na trombofilie zamów sobie że strony testdna.pl. Tam kosztuje około 350 zł 😉
Do tego miałam krzywa cukrowo-insulinowa 3 oznaczenia, homocysteine. Docent zalecił właśnie imk czyli subpopulacje limfocytów, CBA czyli cytokiny i kir , a dla męża hla-c. Na razie odpusc mężowi hla-c, dopiero go wyslij jeśli u Ciebie wyjdzie w kirach haplotyp AA ☺️ Te badania miałam zalecone, ponieważ nie było u mnie implantacji.
@pauli890 ja nie robilam krzywej insulinowej. Nie za bardzo chcą to robić bez skierowania. W Alabie pod warunkiem za masz aktualny wynik glukozy na czczo. Ja zrobiłam glukoze na czczo i 2h po (skierowanie od lekarza poz) i Paśnik powiedział, że w zupełności wystarczy (pod warunkiem że wynik w normie)
 
reklama
Ja np nie miałam problemu ze zrobieniem tych badań 🤷🏻‍♀️ szczerze i tak bym Cię namawiała na sprawdzenie tej krzywej cukrowo-insulinowej 3 oznaczenia, bo to, że glukoza wyjdzie prawidłowa to nie znaczy to samo będzie z insuliną. Ja np w przy pierwszej krzywej miałam podwyższona tylko glukozę na czczo, a za drugim razem cała krzywa insulinowa miałam podwyższona. @bazylia Ty troszkę więcej masz w tym doświadczenia może coś podpowiesz? ;)
 
Do góry