reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Rozumiem. U mnie 8 tydz 5 dzień wczoraj. Mam nadzieję że się uda w domu...Ale boję się bardzo.
Ja poroniłam naturalnie ciążę zatrzymana w 12 tyg... Po tym jak się okazało że się nie rozwija czekałam prawie 2 tyg czyli teoretycznie był to 14 tydz. Jest to ciężkie przeżycie fizycznie i psychicznie i ja potrzebowałam sporo czasu żeby stanąć na nogi. Ale wróciłam jeszcze silniejsza. I tego życzę Tobie [emoji3590]
 
Nie rob juz testow ja zrobilam w 4 dpt!!!! 5 dpt ten sam test i kreska mniej widoczna - to jest bez sensu - teraz tak na to patrze ;) Bol głowy i uczucie jak na okres mam do tej porry i sie nasile takze wiesz ;) JA oczywiscie juz napisalam do Pawełka - ale jeszcze mi nic nie odpisal - myslisz ze moge do niego zadzwonic jak jest na wakacjach za granica 🤪 😂 😂 Powtorka z rozrywki - dokladnie jak rok temu !!!!!!! 🤭👍👍 Jestem zdrowo przetracona psychicznie po tym calym in vitro - serio - to mi tak psyche zrylo ze masakra. Juz mi znowu przeszla mysl czy nie zadzwonic do embriologa - czy napewno moj zarodek mi podali !!!!!!! 👍👍👍 I jak to mozliweze jest opozniony wg badan CRL/USG - i czy to sie moze jakos podniesc/ podskoczyc - jakby sie na tym znal ;) Przeciez ja sie znam lepiej ;) Wiecie co dziewczyny PIERDZIEL to wszystko bo inaczej zwariuje te dwa tygodnie - nie czytam juz, nie analizuje - nie dam sie zwariowac MUSZE TERAZ jakos zyc z tymi cyframi i czekac na to co sie wydarzy - zaskoczeniem dla mnie bylo duzym ze to serduszko tak skoczylo - moze to dobry objaw co? Gdzies tez czytalam ze wiek ciazy mozna obliczyc wlasnie po FHR - mozna tak? @klaudiaanita myszko napisz mi dokladnie jak to u ciebie bylo? W ktorym tygodniu mialas kontrole jak serduszko przestalo bic - i jak to wygladalo w szpitalu - obiecuje ze juz sie nie bede dopytywac ale wole byc swiadoma. Raz rodzilam sama puste jajo w 7 tc w domu - niestety bolalo, moze nie bylo tak duzo krwi ale z bolu chodzilam po scianach - moze mam niski prog bolu. Napewno nie byly to zwykle bole okresowe ;(
W 7 tyg biło serduszko ale pojawił się ten nieszczęsny krwiak..
Następna wizyta była w 9tyg i już nie było funkcji życiowych 😢 i w tym samym dniu pojechałam do szpitala
W szpitalu stwierdzili ze rozwój się zakończył w 8 tyg czyli tydzień z martwym płodem chodziłam
Zupełnie nic mnie nie bolało
Tabletki 3 razy niestety nie oczyściły do końca wiec był zabieg ,3 tyg po zabiegu już ćwiczyłam
 
No i co ze ostatnia - wiesz o tym nie od dzisiaj ;) Jestes przygotowana bardziej nie mozesz. J tez im blizej transferu tym bardziej sie denerwowalam ale pozniej juz cieszylam. cycki mnie tez na poczatku slabo bolaly bo mialam niski estriadol ale zbadalam i lekarz dolozyl. z tym ci nie pomoge bo wiesz ile tu opini na temat estraidolu - ja posluchlama lekarza i jak widac mial w moim przypadku racje. Jak bierzeszz tyle czasu mete to wyniki naoewno sa w normie - do tego masz diete i schudls - nic innego nie mozesz zrobic. Po to robisz transfer xzeby byc w ciazy - dosyc juz czekalas. Musisz uswiadomic sobie jakie konskejwencje poza ciaaza niesie transfer - bo to nie jest byle co. Kazdy transfer niesie ze soba konsekwencje, ktorych musimy byc swiadome - to jest albo ciaza zdorwa, albo nasza psychika albo inne powiklania - niestety trzeba miec wszystko w glowie ;)
Dziewczyny sorki za głupie pytanie ale po co bierzecie estradiol🤔🤔
 
No i co ze ostatnia - wiesz o tym nie od dzisiaj ;) Jestes przygotowana bardziej nie mozesz. J tez im blizej transferu tym bardziej sie denerwowalam ale pozniej juz cieszylam. cycki mnie tez na poczatku slabo bolaly bo mialam niski estriadol ale zbadalam i lekarz dolozyl. z tym ci nie pomoge bo wiesz ile tu opini na temat estraidolu - ja posluchlama lekarza i jak widac mial w moim przypadku racje. Jak bierzeszz tyle czasu mete to wyniki naoewno sa w normie - do tego masz diete i schudls - nic innego nie mozesz zrobic. Po to robisz transfer xzeby byc w ciazy - dosyc juz czekalas. Musisz uswiadomic sobie jakie konskejwencje poza ciaaza niesie transfer - bo to nie jest byle co. Kazdy transfer niesie ze soba konsekwencje, ktorych musimy byc swiadome - to jest albo ciaza zdorwa, albo nasza psychika albo inne powiklania - niestety trzeba miec wszystko w glowie ;)
No właśnie tego się boje co będzie po transferze bo z tego co widzę tu na forum beta 0 to chyba najmniej bolesna rzeczywistość ....
Od kilku dni biorę już encorton, od poniedziałku zaczynam acard a od transferu clexane.
Tak długo czekałam na ten transfer a na dama myśl ściska mnie w brzuchu i w gardle.
Przed transferem jeszcze sobie zapodam monural bo w moczu mam pojedyncze bakterie.
Zrobiłam co mogłam jak na ta chwile i na ta wiedzę która mam, lepiej nie mogłam się przygotować ale czas pokaże.
Jestem nastawiona na druga procedurę tak czy inaczej. Choć bardzo bym chciała żeby była potrzebna w staraniach o rodzeństwo.
Przed kolejnym transferem na pewno wejdę w immunologie, receptywnosc endometrium i wszystkie dodatki do ulepszenia plemników przy zapolodnieniu
 
Nie rob juz testow ja zrobilam w 4 dpt!!!! 5 dpt ten sam test i kreska mniej widoczna - to jest bez sensu - teraz tak na to patrze ;) Bol głowy i uczucie jak na okres mam do tej porry i sie nasile takze wiesz ;) JA oczywiscie juz napisalam do Pawełka - ale jeszcze mi nic nie odpisal - myslisz ze moge do niego zadzwonic jak jest na wakacjach za granica 🤪 😂 😂 Powtorka z rozrywki - dokladnie jak rok temu !!!!!!! 🤭👍👍 Jestem zdrowo przetracona psychicznie po tym calym in vitro - serio - to mi tak psyche zrylo ze masakra. Juz mi znowu przeszla mysl czy nie zadzwonic do embriologa - czy napewno moj zarodek mi podali !!!!!!! 👍👍👍 I jak to mozliweze jest opozniony wg badan CRL/USG - i czy to sie moze jakos podniesc/ podskoczyc - jakby sie na tym znal ;) Przeciez ja sie znam lepiej ;) Wiecie co dziewczyny PIERDZIEL to wszystko bo inaczej zwariuje te dwa tygodnie - nie czytam juz, nie analizuje - nie dam sie zwariowac MUSZE TERAZ jakos zyc z tymi cyframi i czekac na to co sie wydarzy - zaskoczeniem dla mnie bylo duzym ze to serduszko tak skoczylo - moze to dobry objaw co? Gdzies tez czytalam ze wiek ciazy mozna obliczyc wlasnie po FHR - mozna tak? @klaudiaanita myszko napisz mi dokladnie jak to u ciebie bylo? W ktorym tygodniu mialas kontrole jak serduszko przestalo bic - i jak to wygladalo w szpitalu - obiecuje ze juz sie nie bede dopytywac ale wole byc swiadoma. Raz rodzilam sama puste jajo w 7 tc w domu - niestety bolalo, moze nie bylo tak duzo krwi ale z bolu chodzilam po scianach - moze mam niski prog bolu. Napewno nie byly to zwykle bole okresowe ;(
Daj spokój temu Pawelkowi co Ci poradzi jak go w kraju nie ma. Najgorsze ze ja to wszystko wiem żeby tych testów nie robić a rano jak otwieram oczy to tylko myślę gdzie on leży żeby go zrobić. Dziś o 5.30 robiłam 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ i chyba tylko po to żeby sobie dzień zepsuć.
Embriologa też już zostaw w spokoju. Takie pomyłki się prawie nie zdarzają, to napewno Twój zarodek. Chyba że Ci powiedzą że będzie syn to bym się zaczęła martwic dopiero. Choć jak bylam na transferze przede mną w rejestracji taka laska zrobiona też placila za transfer a później gadalysmy na korytarzu i jak ją zobaczyłam to pierwsza myśl Boże żeby mi jej zarodka nie podali😂😂 Sztuczna była cała taka zrobiona z twarzy. Brwi rzęsy solarium. Potem w rozmowie okazała się miła tak więc Nie oceniamy po pozorach!!!
 
Nie rob juz testow ja zrobilam w 4 dpt!!!! 5 dpt ten sam test i kreska mniej widoczna - to jest bez sensu - teraz tak na to patrze ;) Bol głowy i uczucie jak na okres mam do tej porry i sie nasile takze wiesz ;) JA oczywiscie juz napisalam do Pawełka - ale jeszcze mi nic nie odpisal - myslisz ze moge do niego zadzwonic jak jest na wakacjach za granica 🤪 😂 😂 Powtorka z rozrywki - dokladnie jak rok temu !!!!!!! 🤭👍👍 Jestem zdrowo przetracona psychicznie po tym calym in vitro - serio - to mi tak psyche zrylo ze masakra. Juz mi znowu przeszla mysl czy nie zadzwonic do embriologa - czy napewno moj zarodek mi podali !!!!!!! 👍👍👍 I jak to mozliweze jest opozniony wg badan CRL/USG - i czy to sie moze jakos podniesc/ podskoczyc - jakby sie na tym znal ;) Przeciez ja sie znam lepiej ;) Wiecie co dziewczyny PIERDZIEL to wszystko bo inaczej zwariuje te dwa tygodnie - nie czytam juz, nie analizuje - nie dam sie zwariowac MUSZE TERAZ jakos zyc z tymi cyframi i czekac na to co sie wydarzy - zaskoczeniem dla mnie bylo duzym ze to serduszko tak skoczylo - moze to dobry objaw co? Gdzies tez czytalam ze wiek ciazy mozna obliczyc wlasnie po FHR - mozna tak? @klaudiaanita myszko napisz mi dokladnie jak to u ciebie bylo? W ktorym tygodniu mialas kontrole jak serduszko przestalo bic - i jak to wygladalo w szpitalu - obiecuje ze juz sie nie bede dopytywac ale wole byc swiadoma. Raz rodzilam sama puste jajo w 7 tc w domu - niestety bolalo, moze nie bylo tak duzo krwi ale z bolu chodzilam po scianach - moze mam niski prog bolu. Napewno nie byly to zwykle bole okresowe ;(
Te dni +- moga być to nic złego i nie swiadczy o czymś złym. Moja byla na poczatku 3 dni różnicy, a później tydzień do przodu bo takie duże dziecko, a urodzila sie 11 dni po terminie. Takze natura swoje. Poza tym dzueci są uwarunkowane genetycznie jedne sa niższe inne wyższe po rodzicach itd w brzuszku przecież tez u kazdej z nas inaczej rosły. Musisz postarać sie trochę wyluzować, nie doszukuj sie poronienia, że dziecko sie nie rozwija bo jednak lekarze nic takiego nie mówią. Kup sobie detektor tętna pisza że wykrywa serduszko od 12 tyg, a wiem że dziala juz od 10 może da Ci to troche spokoju.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko, czy robiłyście sobie badania prenatalne i jeśli tak to jak to wygląda?
Jasne, nie wyobrażam sobie nie robić.
Idziesz na bardzo dokładne usg, na którym lekarz robi wszytskie pomiary z przeziernoscia karkowa i kością nosową na czele. Oddajesz też krew i wyniki z krwi polaczone z parametrami z usg lekarz wprowadza w kalkulator i wylicza prawdopodobieństwo wystąpienia podstawowych trisomii.
 
Do góry