reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja biorę Conceptio Femme, to jest coś jak Profertil, tylko ze dużo tańsze i chyba troszkę lepszy skład, to jest francuski suplement, nie wiem czy dostępny w Pl. Dodatkowo biorę wit D, magnez i Q10.
Powiem Ci tylko, ze porównując wyniki krwi rok temu i teraz, jest ogromna różnica, mi zawsze brakowało żelaza, brałam te suple plus dodatkowo żelazo, wit b12, wit C i omega i wyniki mam świetne, wiec na pewno coś to wszystko daje.
A mąż bierze Profertil, Q 10 i magnez i marudzi ze musi tyle łykać 🙄.
A bierzesz dodatkowo kwas foliowy? Bo w tym chyba nie ma?
 
reklama
Dziewczyny mam wyniki proga jest 14 😢 😢 😢 pewnie za mało? Jaki powinien być ? Już napisałam do doktorka ale nie wiem czy nie będzie zly bo on mi tego nie kazal badac przed transferem - mam dokladac?
 
W cyklu bezowulacyjnym progesteron nie jest produkowany przez nieobecne ciałko żółte jak w cyklu naturalnym, a jedynie sztucznie suplementowany przez podawanie preparatów progesteronu. Poziom w surowicy zależy od dawki, drogi podania (dopochwowa – poziom w surowicy będzie niższy, doustna – poziom będzie wyższy), a także od rodzaju preparatu (naturalny progesteron czy jego pochodne, np. retroprogesteron). Dlatego normy podawane na wyniku nie odnoszą się do Pani sytuacji i nie należy przeceniać tego wyniku, który w tym dniu po transferze o niczym jeszcze nie świadczy. Zwiększenie ilości podawanego progesteronu pod warunkiem, że obecnie bierze Pani odpowiednią dawkę równoważną 500 – 600 mg progesteronu prawdopodobnie nie będzie miało wpływu na wynik tego transferu. Trzeba cierpliwie odczekać na zagnieżdżenie się zarodków, które zaczyna się w 6-tej dobie życia embrionów, a kończy ok. 11-tej. Wtedy próba ciążowa lub poziom beta HCG powinien już wykazać ciążę. Proszę pamiętać, że przygotowując się do transferu w cyklu bezowulacyjnym progesteron i estradiol (Progynovę) należy przyjmować do 70-tego dnia ciąży, a więc do czasu kiedy czynność hormonalną przejmie łożysko.
 
Znalazlam to z Novum - wiec jak się bierze dopochwowo to on nie wychodzi tak z krwi... Ale i tak już sobie zaaplikowalam jedna tabletek więcej - to teraz będę miała 400 -400 - 400 JPRDL ciekawe co mi odpisze ;( Ja już w domu...
Chyba coś około 10 jest zaraz po owulacji więc u chyba nie jest źle. Przy sztucznym cyklu dziewczyny często miały dość nisko. Nie zamartwiaj się na zapas.
 
Ostatnia edycja:
Chyba coś około 10 jest zaraz po owulacji więc u ciebie chyba nie jest źle. Przy sztucznym cyklu dziewczyny często miały dość nisko. Nie zamartwiaj się na zapas.
Ok - ufff odpisal mi ze jest OK i ze biore dodatkowo dysrogesteron tj duphaston 3 razy dziennie a to badanie go nie wykrywa ;) JPRDL a ja w panice wzielam dodatkowo 400 !!! Chyba nic nie popsuje? Kuzwa zamiast jemu zaufac to ja ciagle cos kombinuje - on mnie tak ciagle uspakaja - nie wiem skad u niego tyle wiary ze się uda bo u mnie od wczoraj tej wiary jest tyle co kot naplakal ;(
 
reklama
Ok - ufff odpisal mi ze jest OK i ze biore dodatkowo dysrogesteron tj duphaston 3 razy dziennie a to badanie go nie wykrywa ;) JPRDL a ja w panice wzielam dodatkowo 400 !!! Chyba nic nie popsuje? Kuzwa zamiast jemu zaufac to ja ciagle cos kombinuje - on mnie tak ciagle uspakaja - nie wiem skad u niego tyle wiary ze się uda bo u mnie od wczoraj tej wiary jest tyle co kot naplakal ;(
Tylko mazgaje sie mazgaja!😜 @bazylia128 glowa do gory!Lekarz wie co robi.A Ty musisz optymistyczne podchodzic z tym usmiechem od ucha do ucha😀😀😀
 
Do góry