reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć Dziewczyny, nieśmiało dołączam. Po różnych zawirowaniach; zdecydowaliśmy się na in vitro... właśnie kończymy stymulację, dziś wzięłam zastrzyk wyzwalający Diphereline. Trochę się zestresowałam, bo w aptece dali mi za krotką igłę i kombinowaliśmy, żeby wydostać wszystko (kropelka się też uroniła :/). Mam nadzieję, że to nie wpłynie na działanie. O ile wcześniej w miare spokojnie podchodziłam to teraz schizuje...w poniedziałek punkcja. Mam nadzieję, że się uda; choć wiem, że różnie bywa, staram się na chłodno podchodzić dopóki nie będę po prenatalnym;). sama nie wiem skąd tyle cierpliwości biorę, bo to jest naprawdę test cierpliwości.
Wszystkie przez to przechodzimy lub przechodziłyśmy. Musimy być twarde, bo kto jak nie my. Trzymam kciuku, żeby było dużo jajeczek ✊✊😉
Igłą się nie przejmuj, nigdy nie da się wstrzyknac wszystkiego co do kropelki, w igle zawsze coś zostanie 😉
 
reklama
Ja tez unikam znajomych z dziecmi nawet brata bardzo zadko odwiedzam odkad urodzila sie mu córeczka. Może to głupie ale jakos nie mogę się przełamać.
Znam ten ból, choć z rodziną radzę sobie lepiej w takich sytuacjach niż w przypadku bliskich przyjaciół, mam wrażenie, że gdzieś zatraciliśmy w tym wszytsko wspólne tematy. Jakby oni już byli na zupełnie innym etapie niż my. Niestety myślę, że ta presja otoczenia nie ma na nas dobrego wpływu, choć wiadomo, że świat dla nas się nie zatrzyma i nikt nie będzie czekał że swoimi marzeniami, aż spełnia się nasze. Musimy być twarde i tyle 😉
 
Dzięki! :) pęcherzyków mam bardzo dużo, jak to stwierdził lekarz mam duzą potencję;P; tylko, żę strasznie ostro i szybko rosły; więc finalnie zobaczymy ile będzie tych dojrzałych, bo punkcję będę miała w 10 dniu od rozpoczęcia stymulacji. Ech dobrze, że tu trafiłam, bo jak pewnie wiecie mąż mężem; ale nie rozumie do końca, bo tego fizycznie nie przechodzi.
 
Cześć Dziewczyny, nieśmiało dołączam. Po różnych zawirowaniach; zdecydowaliśmy się na in vitro... właśnie kończymy stymulację, dziś wzięłam zastrzyk wyzwalający Diphereline. Trochę się zestresowałam, bo w aptece dali mi za krotką igłę i kombinowaliśmy, żeby wydostać wszystko (kropelka się też uroniła :/). Mam nadzieję, że to nie wpłynie na działanie. O ile wcześniej w miare spokojnie podchodziłam to teraz schizuje...w poniedziałek punkcja. Mam nadzieję, że się uda; choć wiem, że różnie bywa, staram się na chłodno podchodzić dopóki nie będę po prenatalnym;). sama nie wiem skąd tyle cierpliwości biorę, bo to jest naprawdę test cierpliwości.
Ale masz fajny nick 😍. Witaj w tym niezbyt fajnym klubie 😘. To trzymam kciuki za poniedziałek 😘
 
Dzięki! :) pęcherzyków mam bardzo dużo, jak to stwierdził lekarz mam duzą potencję;P; tylko, żę strasznie ostro i szybko rosły; więc finalnie zobaczymy ile będzie tych dojrzałych, bo punkcję będę miała w 10 dniu od rozpoczęcia stymulacji. Ech dobrze, że tu trafiłam, bo jak pewnie wiecie mąż mężem; ale nie rozumie do końca, bo tego fizycznie nie przechodzi.
A jaka u Was przyczyna niepowodzeń? Napisz coś więcej o sobie
 
A jaka u Was przyczyna niepowodzeń? Napisz coś więcej o sobie
ech... w skrócie 3 razy byłam w ciąży i co do zasady raczej normalnie byśmy pewnie ze wspomaganiem starali się naturalnie. No ale... Za pierwszym razem ZD i terminacja, za drugim poronienie zatrzymane w 9tc i jak zrobiliśmy badania, też wyszło, że była ta sama wada. Potem przez pół roku próbowaliśmy naturalnie, ale z kolei nie udawało sie zajść; trafiliśmy już potem do przychodni i kolejne kilka miesięcy ze stymulacją i nic, zakonczyło się w tamym roku inseminacją, i 3 ciążą. Okazalo się puste jajo w lipci rok temu. Musieliśmy zrobić sobie przerwę, przewietrzyć głowy. Zdecydowaliśmy, że nie ma sensu znowu strzelać; lepiej trochę zwiększyć szanse, no i jesteśmy już w dzisiejszej sytuacji. Zależy nam żeby było dużo jajeczek, bo właśnie o przebadanie nam chodzi (w novum badają ciałka kierunkowe, gdzie można wyłapać nieprawidłowe). W tym roku kończę 37 lat, więc tym bardziej decyzja o in vitro zamiast kolejne próby co miesiąc..
 
ech... w skrócie 3 razy byłam w ciąży i co do zasady raczej normalnie byśmy pewnie ze wspomaganiem starali się naturalnie. No ale... Za pierwszym razem ZD i terminacja, za drugim poronienie zatrzymane w 9tc i jak zrobiliśmy badania, też wyszło, że była ta sama wada. Potem przez pół roku próbowaliśmy naturalnie, ale z kolei nie udawało sie zajść; trafiliśmy już potem do przychodni i kolejne kilka miesięcy ze stymulacją i nic, zakonczyło się w tamym roku inseminacją, i 3 ciążą. Okazalo się puste jajo w lipci rok temu. Musieliśmy zrobić sobie przerwę, przewietrzyć głowy. Zdecydowaliśmy, że nie ma sensu znowu strzelać; lepiej trochę zwiększyć szanse, no i jesteśmy już w dzisiejszej sytuacji. Zależy nam żeby było dużo jajeczek, bo właśnie o przebadanie nam chodzi (w novum badają ciałka kierunkowe, gdzie można wyłapać nieprawidłowe). W tym roku kończę 37 lat, więc tym bardziej decyzja o in vitro zamiast kolejne próby co miesiąc..
Czyli kolejna kobitka po przejściach 🙁. Większość tu takich trafia niestety 🙁. Dobrze że będziesz badała zarodki, jak już dwa razy były z wadami to lepiej nie ryzykować 😘.
 
Tyyyyy, tak może ten estrofem tak na mnie wpływa 😱😱😱. Nie połączyłam faktów 🤦
tak kochanie jesli chodzi o mnie to estrofem na mnie dziala - barrrdzo nieprzyjemnie ;( od placzu po nerwy i wogole ciezko nad soba zapanowac. Wiesz ze jaak zawsze mialam 3 x estrofem 1-1-1 tak teraz mi zwiekszyl 1-1-2 to dopeiro bedzie;) ale pamietam jak ty sie kiedys przy techniawce poplakalas 😂 😂 😂 jak bym wtedy byla przy tobie to przysiegam m ajtki zajszczane bez kichania 😂😂😂 ja do tego dodatkowo mam wtedy jeszcze wysokie libido wiec sobie wyobraz - sny erotyczne i praiwe orgazmy ;) masakra
 
reklama
Do góry