reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Tak jeszcze myślę pco, amh ok, ale ja np miałam amh 7,77 tez pco a bylo 16 pęcherzyków i wszystkie dojrzałe. Obie miałyśmy krótki protokół tylko tak hak @Ananasowa93 pisze ja miałam antyki przed, dlyzsza stymulacje i znacznie wieksze dawki leków ale to ze wzgledu na wage ze slabo reagowalam
 
Hej, potrzebuje porady. Piszę w imieniu koleżanki. Podchodziła do in vitro w Gamecie Gdynia tak jak ja. Ale do rzeczy...amh 9,65. Stymulacja ovaleap 3x100 potem 150 oraz menopur 150. Stymulacja trwała 12 dni. Pobrano 13 pęcherzyków z czego tylko 5 było dojrzałych. Dlaczego mogło być tak mało dojrzałych komórek przy takim amh? Zaplodniły się wszystkie prawidłowo i w 4 dobie wszystkie padły. Nikt nie wie co i jak, dlaczego tak się stało. Szukam porady. Dodam ze nasienie jej partnera ok, jajowody drożne-były dwie inseminacje bez skutku, niedoczynność tarczycy opanowana, zadnych obciążeń genetycznych w rodzinie. Lekarz na wizycie dał jej tylko skierowanie aby zrobili kriotypy (tak, wiem w niektórych klinikach to podstawowe badanie, ale Gameta zleca dopiero gdy według nich jest taka potrzeba). Poradzcie cos, jakie badania mogą wykonać, co mogło być przyczyną, że nie mają ani jednego zarodka? Co zrobić aby kolejna stymulacja nie była strata kasy i były zarodki?

Przy policystycznych jajnikach komórek jest dużo, ale one wcale nie muszą być dobrej jakości. 5 dojrzałych dobrze zapłodnionych komórek to dobry wynik. Choć w sumie że tyle się zapłodnił to spoko, ale dojrzałych powinno być więcej. Ja dostałam przed punkcja otrivelle i decapeptyl x2, bo wg mojej kliniki taka mieszanka sprawia, że więcej jajeczek dojrzewa. Może warto spróbować?
Jeśli zarodki padają w 4 dobie to wygląda jakby jednak z nasieniem coś było nie tak.
 
Ja już się czuje taka żałosna z tymi swoimi planami. Jakby ktoś nade mną siedział, widział moje starania i plany ale jednak postanowił ze mi się nie będzie to udawało ...
Chciałabym mieć tyle pieniędzy żeby nie chodzić do pracy. Jechać do najlepszej kliniki jaka jest rzucić im kasa i niech robią wszystko żeby się udalo.

Nawet nie wyobrażam sobie jak się czuja ludzie chorzy na raka, czekający w kolejkach na NFZ . Ja stram się i dziecko a oni walczą o życie.
Ale klinika prywatnie, płatnie tez się z niczym nie spieszy.
Jejuuuuu No mój dobry humor poszedł w pizd*u ale moja przyjciółka miesiaczka nigdy mnie nie zawiodła i jest na czas 🤟🤟
A skąd jesteś? Nie załapiesz się na jakieś dofinansowanie?
 
Przy policystycznych jajnikach komórek jest dużo, ale one wcale nie muszą być dobrej jakości. 5 dojrzałych dobrze zapłodnionych komórek to dobry wynik. Choć w sumie że tyle się zapłodnił to spoko, ale dojrzałych powinno być więcej. Ja dostałam przed punkcja otrivelle i decapeptyl x2, bo wg mojej kliniki taka mieszanka sprawia, że więcej jajeczek dojrzewa. Może warto spróbować?
Jeśli zarodki padają w 4 dobie to wygląda jakby jednak z nasieniem coś było nie tak.
Partner mial robione żylaki powrozka nasiennego. Ale po tym wyniki były w normie, nawet na tyle ze mogli do iui podchodzic. Jakie dodatkowe badania nasienia mozna wykonać? W labo powiedzieli ze wedlug nich i z nasieniem i z jajeczkiem cos bylo nie tak.
 
Tak jeszcze myślę pco, amh ok, ale ja np miałam amh 7,77 tez pco a bylo 16 pęcherzyków i wszystkie dojrzałe. Obie miałyśmy krótki protokół tylko tak hak @Ananasowa93 pisze ja miałam antyki przed, dlyzsza stymulacje i znacznie wieksze dawki leków ale to ze wzgledu na wage ze slabo reagowalam
Ja mam AMH 4,6 i byłam 2 miesiące na antykach potem wyprodukowała 21 pecherzykow z tego 11 było dojrzałych.

Wyglada na to ze plemniki jie są idealne. Czy robiła fragmentację dna plemników ?
 
reklama
Ja mam AMH 4,6 i byłam 2 miesiące na antykach potem wyprodukowała 21 pecherzykow z tego 11 było dojrzałych.

Wyglada na to ze plemniki jie są idealne. Czy robiła fragmentację dna plemników ?
@Agnieś191 no właśnie, nienajlepsze komorki to jedno, ale...
1- komórek powinno być ich wiecej na moje czucie (moje amh 4.88/6.25 - w sumie nie wiem który wynik jest bliższy prawdy😊,dlugi protokół, 18 dni stymulacji, 16 dojrzalych komórek)
2- koniecznie dokładne badania nasienia (koniecznie fragmentacja, HBA, na pewno jwst coś jeszcze) potem do zapladnienia jakieś lepsze metody selekcji najlepszych plemników, jeśli zarodki padły w 4 dobie to czynnik meski jak nic
Bardzo współczuję Twojej znajomej😪zostać z niczym to naprawdę straszne...
 
Do góry