reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

hehehehhe moja mistrzyni ;)
Nie No ja tutaj nie mailam zamiaru tego napisać jakoś prześmiewczo czy coś. Poprostu wiara w Boga to nie zawsze wiara w kościół i księży ....
Podchodzisz do in vitro = odrzucasz nauki kościóła ale wierzysz ze Bóg wybrał dla ciebie taka drogę do macierzyństwa i cie w tym wspiera i prosisz go o potrzebne łaski i tak dalej.
Ale to jest równoznaczne z brakiem spowiedzi.
Tak sobie pozwolę porównać: sex przedmałżeński. Spowiadać się w niedziele aby przyjąć komunie a tego samego wieczora kochać się ze swoim mężczyzna.
Także ten .....
ja za spowiedź dziekuje aż do czasu rozwiązania. I nie chce nawet szukać, próbować czy ksiądz da mi rozgrzeszenie bo to jakbym szukała kogoś kto mi powie to co chce usłyszeć ...
 
reklama
U nas dziewczyna poszła do spowiedzi i po wiedziała że zjadła mięso w post a proboszcz powiedział że jak znów zje to ma zadzwonić do kancelarii i on poda nr konta i ona ma wpłacić zadatek żeby odpokutowała. Spowiadała się jeszcze że bierze tabletki anty i ten ją nawyzywał że mąż ją traktuje jak prostytutkę i takie tam. No, to przez takich pseudo księży moja wiara wygląda jak wygląda. Nie chcę dziewczyn obrażać, tylko mówię co się u nas dzieje
:o :o :o dlatego ja nie chodze do spowiedzi - ostatnim razem bylam u mnicha na jasnej gorzei mu powiedzialam ze ostatnio slabo wierze - rozgrzeszyl ale uwierz ze jak odchodzilam to czulam jak mnie mierzy wzrokiem !!! Udawalyscie kiedys orgazm? Ja troche czasami tak robie ;) A skad wiesz o tej dziewczynie? Ksiadz na ambonie o niej opowiadal ?
 
Zaciekawiło mnie twoje podejście do tego tematu.
Możesz powiedzieć czemu uważasz ze każdy zastrzyk to grzech na koncie a po transferze to już nie ma grzechu??
Z tego czego ja się nauczyłam to jednym z warunków spowiedzi jest żal za grzechy i postanowienie poprawy. A jeśli ktoś jest zdecydowany na cała procedurę i wykorzystanie wszystkich zarodków to spowiedź będzie mogła się odbyć gdy zakończy się procedura i uzna ze więcej do in vitro nie podejdzie.
Ja np. nie mam zamiaru się spowiadać i nie będę podchodzić do komunii świętej dopóki nie urodzę dziecka z in vitro. Wtedy będę kochać je nad życie i nie będę żałowała ani jednego zastrzyku „ niby grzesznego”

No ja mam w okolicy samych fajnych księży ktorym jak powiesz, ze jestes w ciąży i jest to ciąża a i z in vitro i tego nie żałujesz i masz jeszcze mrozaczki po które wrocisz jak tylko Ci zdrowie pozwoli to Cie rozgrzeszy. Ja nie wierze w księży tylko w Boga. I wole sie z tego wyspowiadać i miec czyste sumienie. Taka jestem, tak to rozumiem, tak postępuje i nie zamierzam niczyich poglądów zmieniać.
 
:o :o :o dlatego ja nie chodze do spowiedzi - ostatnim razem bylam u mnicha na jasnej gorzei mu powiedzialam ze ostatnio slabo wierze - rozgrzeszyl ale uwierz ze jak odchodzilam to czulam jak mnie mierzy wzrokiem !!! Udawalyscie kiedys orgazm? Ja troche czasami tak robie ;) A skad wiesz o tej dziewczynie? Ksiadz na ambonie o niej opowiadal ?
Ja nie udawałam nigdy ale zdarza mi się udawać ze jest zajebiaszczo kiedy jest tak średnio żeby go troszkę dowartościować 😉😉 zawsze wtedy się stara podwójnie 🤟🤟
 
Nie No ja tutaj nie mailam zamiaru tego napisać jakoś prześmiewczo czy coś. Poprostu wiara w Boga to nie zawsze wiara w kościół i księży ....
Podchodzisz do in vitro = odrzucasz nauki kościóła ale wierzysz ze Bóg wybrał dla ciebie taka drogę do macierzyństwa i cie w tym wspiera i prosisz go o potrzebne łaski i tak dalej.
Ale to jest równoznaczne z brakiem spowiedzi.
Tak sobie pozwolę porównać: sex przedmałżeński. Spowiadać się w niedziele aby przyjąć komunie a tego samego wieczora kochać się ze swoim mężczyzna.
Także ten .....
ja za spowiedź dziekuje aż do czasu rozwiązania. I nie chce nawet szukać, próbować czy ksiądz da mi rozgrzeszenie bo to jakbym szukała kogoś kto mi powie to co chce usłyszeć ...
zgadzam sie -ja wierze w Boga i chce wierzyci i celebrowac swieta - bylo by mi zle gdybym nie wierzyla - ale kosciol, panowie w sutannach czy zakonnice ktore pewnie sobie wchodza do drewnianych lozek 😂 mnie wytracaja z rownowagi - i szczerze - nie sa warci wyznawac wiary i nazywac sie BOGO- sługami - czuc sie lepiej od nas - bo u nas na wsi tak jest...
 
U nas dziewczyna poszła do spowiedzi i po wiedziała że zjadła mięso w post a proboszcz powiedział że jak znów zje to ma zadzwonić do kancelarii i on poda nr konta i ona ma wpłacić zadatek żeby odpokutowała. Spowiadała się jeszcze że bierze tabletki anty i ten ją nawyzywał że mąż ją traktuje jak prostytutkę i takie tam. No, to przez takich pseudo księży moja wiara wygląda jak wygląda. Nie chcę dziewczyn obrażać, tylko mówię co się u nas dzieje


Szkoda, że takiego ksiedza spotkałaś. Może gdybyś miała takich jak u nas i w sasiedniej parafii to zmieniliby Twoje podejście.
 
No ja mam w okolicy samych fajnych księży ktorym jak powiesz, ze jestes w ciąży i jest to ciąża a i z in vitro i tego nie żałujesz i masz jeszcze mrozaczki po które wrocisz jak tylko Ci zdrowie pozwoli to Cie rozgrzeszy. Ja nie wierze w księży tylko w Boga. I wole sie z tego wyspowiadać i miec czyste sumienie. Taka jestem, tak to rozumiem, tak postępuje i nie zamierzam niczyich poglądów zmieniać.

Super. Szanuje.
Ale co byś zrobiła gdyby ksiądz cie nie rozgrzeszył? Gdybys trafiła na zatwardziałego konserwatystę, który próbowałby cie nawrócić i wytłumaczyć ze skoro Pan nie daje Wam dziecka to ma dla Was inny plan ?
 
Ja pierdziele o jakich WY ksiedzach piszecie - przeciez to wieksi grzesznicy od nas ;)

Może i wieksi grzesznicy od nas, ale ja odpowiadam za siebie, swoje sumienie i swoją duszę wiec mi zalezy na tym zeby postępować wg swojej wiary i reguł nie oceniając przy tym księdza. On bedzie odpowiadal za swoje czyny a ja za swoje.
 
reklama
:o :o :o dlatego ja nie chodze do spowiedzi - ostatnim razem bylam u mnicha na jasnej gorzei mu powiedzialam ze ostatnio slabo wierze - rozgrzeszyl ale uwierz ze jak odchodzilam to czulam jak mnie mierzy wzrokiem !!! Udawalyscie kiedys orgazm? Ja troche czasami tak robie ;) A skad wiesz o tej dziewczynie? Ksiadz na ambonie o niej opowiadal ?
Siostra mi mówiła bo tej jej przyjaciółka. Przesadził stary hu...👿. Siostra mówiła że ta dziewczyna wyszła i kilka godzin niee mogła się otrząsnąć 🙁. I wiem że na pewno mogę się już pożegnać z byciem chrzestną u mojej siostry, bo mam tylko ślub cywilny 🙁
Ja znalam super księdza w szkole średniej i gdyby wszyscy tacy byli to napewno byłoby więcej katolików. Ja też bym się nawróciła 🙂. Ale tacy młodzi i rozumni księża są tłamszeni przez starych wyjadaczy, i koło się zamyka.
 
Do góry