reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Temat mam w miarę na świeżo i rozmawiałam z 3 różnymi ginekologami z ośrodków akademickich. Generalnie badania wolno płodowego dna mają wysoka swoistość i czułość dla zespołu downa, cała reszta niestety ale nie jest tak precyzyjna, pomimo dobrej reklamy, inne trisomie i zespoły mikrodelecji mogą wyjść ale nie muszą....
Ja zastanawiałam się bardzo długo i w naszym przypadku nie chodziło o pieniądze, że trzeba wydać i to niemala kasę. Zastanawialiśmy się nad Harmony lub Panorama bo mają najlepsza skuteczność.
Rozmawiałam ostatecznie z ginekologiem który jest mistrzem ultrasonografii, któremu ufam w 200proc, który znał nasza historie i tak dobrej jakości usg to podstawa, po drugie pappa i wolna podjednostka bhcg to powinien być standard a niestety nie jest. Test podwójny wychodzi mało miarodajny po 35r.z., więc jeśli już to wtedy wolno płodowe dna. Jeśli test potrójny wychodzi źle to i tak standardem jest wykonanie amniopunkcji a nie harmony i spółki.
Co jest polecane przy co kiedyś pisałam to oznaczenie z pappa i wolna podj bhcg oznaczenie łożyskowego czynnika wzrostu pflg czy jakoś tak, mówi on o ryzyku preklampsje i małej masy urodzeniowej, wczesne wykrycie na podstawie tego i oceny przepływów daje możliwość wczesnej prewencji i dania acardu kiedy to ma udowodnione działanie.
To tylko moj głos w dyskusji, każdy robi jak uważa, ja miałam przez moment kryzys że wszyscy znajomi robią a my nie, a sporo ciężarówek wokół mnie teraz. Ale zaufał rewelacyjnemu ultrasonogtafiscie, którego pracę widziałam jeszcze na studiach i podstawowym badaniom poszerzonym i czynnik lozyskowy i nie żałuję!
[emoji8][emoji849][emoji8][emoji8]
No bo to wcale nie jest takie proste i zrozumiałe dla kogoś kto pierwszy raz jest w ciąży A jeszcze nie daj boże trafi do lekarza "starej generacji". No nic, podpytam lekarza na kolejnej wizycie. Dziękuję [emoji8]
 
reklama
Temat mam w miarę na świeżo i rozmawiałam z 3 różnymi ginekologami z ośrodków akademickich. Generalnie badania wolno płodowego dna mają wysoka swoistość i czułość dla zespołu downa, cała reszta niestety ale nie jest tak precyzyjna, pomimo dobrej reklamy, inne trisomie i zespoły mikrodelecji mogą wyjść ale nie muszą....
Ja zastanawiałam się bardzo długo i w naszym przypadku nie chodziło o pieniądze, że trzeba wydać i to niemala kasę. Zastanawialiśmy się nad Harmony lub Panorama bo mają najlepsza skuteczność.
Rozmawiałam ostatecznie z ginekologiem który jest mistrzem ultrasonografii, któremu ufam w 200proc, który znał nasza historie i tak dobrej jakości usg to podstawa, po drugie pappa i wolna podjednostka bhcg to powinien być standard a niestety nie jest. Test podwójny wychodzi mało miarodajny po 35r.z., więc jeśli już to wtedy wolno płodowe dna. Jeśli test potrójny wychodzi źle to i tak standardem jest wykonanie amniopunkcji a nie harmony i spółki.
Co jest polecane przy co kiedyś pisałam to oznaczenie z pappa i wolna podj bhcg oznaczenie łożyskowego czynnika wzrostu pflg czy jakoś tak, mówi on o ryzyku preklampsje i małej masy urodzeniowej, wczesne wykrycie na podstawie tego i oceny przepływów daje możliwość wczesnej prewencji i dania acardu kiedy to ma udowodnione działanie.
To tylko moj głos w dyskusji, każdy robi jak uważa, ja miałam przez moment kryzys że wszyscy znajomi robią a my nie, a sporo ciężarówek wokół mnie teraz. Ale zaufał rewelacyjnemu ultrasonogtafiscie, którego pracę widziałam jeszcze na studiach i podstawowym badaniom poszerzonym i czynnik lozyskowy i nie żałuję!
😘🙄😘😘
Każda z nas musi sama zdecydować co robić. Niestety wolna beta lub test pappa daje sporo fałszywie pozytywnych wyników. Wystarczy niewielkie odchylenie i zonk. Jeszcze wpiszą wiek matki i zawał gwarantowany. Moja ginekolog pracuje w szpitalu klinicznym , wykonuje USG pierwszego trymestru i amniopunkcje. Ona twierdziła że najlepiej zrobić amniopunkcję . Niestety wiąże się to z ryzykiem. U mnie nic złego nie wykryto w USG tylko białko pappa było na dolnej granicy. Jednak że względu na wiek i spokój dla siebie samej zrobiłam panoramę. O testach wolnego płodowego DNA ładnie pisze mamaginekolog, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę. Największą barierą tych testów DNA jest cena, innych minusów te testy nie mają. Jak zaniosłam wyniki Panoramy do mojej ginekolog, to uważnie je przejrzała. Widocznie niezbyt często pacjentki wykonują, właśnie ze względu na cenę. Płaciłam 2 tyś.
 
Dziewczyny byłam dziś na wizycie kwalifikującej do in vitro. I jest mi smutno ... będę miała długo protokół co oznacza ze w marcu w nowym cyklu będę brać tabsy anty... i muszę czekac dłużej na wszystko poza tym lekarka powiedziała ze da mi tylko jeden zarodek a ja strasznie chciałam dwa zeby zwiększyć swoje szanse ale noe było z nią dyskusji... a tak wogole to jak to jest z długim protokołem? Po tabletkach anty TrEba czekac do kolejnego okresu zeby zacząć stymulację czy od razu po tabletkach jedzie się z koksem ;) ??? :*
Ivd uczy cierpliwości. Zaczynając leczenie ponad rok temu myślałam że max 3 m-ce. Minął czas a ja dalej w punkcie wyjścia. Dalej walcze. Jedyne pocieszenie ,że chociaż mrozaczka mam ;(. Ah ten czas. Na szczęście czas też szybko leci i ani się obejrzysz będzie stymulacja
 
Ivd uczy cierpliwości. Zaczynając leczenie ponad rok temu myślałam że max 3 m-ce. Minął czas a ja dalej w punkcie wyjścia. Dalej walcze. Jedyne pocieszenie ,że chociaż mrozaczka mam ;(. Ah ten czas. Na szczęście czas też szybko leci i ani się obejrzysz będzie stymulacja
Tak... Leczenie to jedno. Ale czsem też sie przydaje trochę odpocząć fizycznie i psychicznie po kolejnych porażkach. Mój M mi wlasnie wczoraj mówił ze wg niego powinnismy sobie pohulać teraz po tych nieudanych ale jesteśmy już starzy i każda dłuższa przerwa to strata czasu i zmniejszenie szans 🤦🏻 po pierwszej procedurze była przerwa dwa lata- taka byłam rozjebana...
W ogole laski jesteście super silne wszystkie. I jeszcze tyle wsparcia od Was płynie 😍
 
Tak... Leczenie to jedno. Ale czsem też sie przydaje trochę odpocząć fizycznie i psychicznie po kolejnych porażkach. Mój M mi wlasnie wczoraj mówił ze wg niego powinnismy sobie pohulać teraz po tych nieudanych ale jesteśmy już starzy i każda dłuższa przerwa to strata czasu i zmniejszenie szans [emoji1750] po pierwszej procedurze była przerwa dwa lata- taka byłam rozjebana...
W ogole laski jesteście super silne wszystkie. I jeszcze tyle wsparcia od Was płynie [emoji7]
A ile macie lat jeśli mogę zapytać?
To prawda, ze człowiek po tym wszystkim potrzebuje wytchnienia, szczególnie psychika ale ja balam sie robic dłuższe przerwy.. my w lutym ubiegłego roku mieliśmy druga inseminację i po niej powiedzialam,ze robimy przerwę i na spokojnie szukamy kliniki. Mówiłam,ze po wakacjach.. bo nie mam juz siły na to wszystko.. Ale nie dałam rady do wakacji. Już w kwietniu nas umówiłam na wizytę czerwcową. I cieszę się,że mimo kolejnych porażek zbieraliśmy się do kupy i od razu walka. Oczywiście forum mi bardzo pomogło.
Wiadomo, jeśli organizm nie daje rady bo tak też może być, bo np jest kilka innych nieprawidłowości z którymi najpierw trzeba sobie poradzić bo inaczej in vitro nie ma sensu- to wiadomo. Nie ma innej opcji. Każdy jest inny i niestety tutaj nie ma złotego środka. Do mnie tez najbardziej przemawiał wiek.
 
Ivd uczy cierpliwości. Zaczynając leczenie ponad rok temu myślałam że max 3 m-ce. Minął czas a ja dalej w punkcie wyjścia. Dalej walcze. Jedyne pocieszenie ,że chociaż mrozaczka mam ;(. Ah ten czas. Na szczęście czas też szybko leci i ani się obejrzysz będzie stymulacja
Ooooj uczy, uczy .. ja przed pierwszym podejściem już oglądałam ciuszki, planowałam sesje ciążowa, jak powiadomić naszych rodziców i przyjaciół, liczyłam sobie w kalendarzu kiedy zajdę , kiedy będziemy mogło jeszcze jechać na wakacje przed przyjściem dzieciaczka na świat .. tearz widzę jakie było naiwne moje podejście .. ale tego nikt nie uczy , nikt nie mówi , jaka to trudna i nieprzewidywalna droga . Ja tez słyszałam wielokrotnie , ze ktoś „ zrobił sobie invitro” i był dzidzius. Wiec byłam przekonana , ze sobie „ zrobimy to invitro” i w końcu się uda... teraz przed 2 podejściem mam totalnie inne nastawienie . Na forum wszystkiego się dowiedziałam - nie od lekarzy . I teraz jestem bardziej świadoma z „ czym to się je” 😉także dziewczyny love You all 🥰
 
Dobrej nocki😘ja jestem caly dzień jakaś zmulona, mało jadłam, nawet marchewki nie wchodzą, trochę kwaśne żelki pomogły na koniec dnia. Apap zadziałał więc idę spać bez bólu głowy. Tak więc do jutra.
A jutro już na szczęście piąteczek, piątunio☺️☺️☺️
Byle do wtorku ! Hehe 😁
Zbieram się niebawem na betę 🙂
 
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

❤❤❤Trzymamy kciuki za wgryzanie się Kropków w nowe 9 miesięczne domki Mamuś✊✊✊

Ruszamy do boju po nasze szczęścia💪💪💪
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą 😍
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości✊✊✊

Shake it up baby, twist and shout😍😍😍
Będzie sie działo 👍👍👍

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz


"Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację ""Arkusze Google""?"
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz


2020-03-06 @klaudiaanita - beta 3 weryfikacja💋💋💋

2020-03-07 @Waleczna36 - transfer 2 zarodkow
2020-03-09 @szakszuka - Beta 10 dpt blastocysta
2020-03-10 @bazylia128 - podgladanie jajeczek
2020-03-10 @Laurka2019 - wizyta serduszkowa
2020-03-10 @klaudiaanita - wizyta pecherzykowa
2020-03-10 @Netiaskitchen - wizyta seduszkowa
2020-03-11 @Caro♤♤♤♤ - wizyta w kiniece
2020-03-11 @Murawa - wizyta u endykrynologa
2020-03-11 @Liliana87 - wizyta w klinice
2020-03-12 @Tasza - wizyta w klinice
2020-03-13 @Camilleka - histeroskopia
2020-03-16 @Alicja90 - wizyta serduszkowa
2020-03-17 @Artemida90 - USG
2020-03-17 @sandra777.12 - wizyta u poloznej
2020-03-17 @Tasza - wizyta u dc Pasnika
2020-03-18 @Riddikulus - wizyta u doktora Łukasiuka
2020-03-19 @NadziejaJest - USG prenatalne
2020-03-21 @Linaaa - wizyta w klinice przed stymulacja
2020-03-30 @Liliana87 - USG prenatalne
2020-03-31 @Czarna1985 - histeroskopia
2020-04-01 @sandra777.12 - USG połówkowe
2020-04-03 @Aneczka85_01 - wizyta w kliniece start stymulacji
2020-04-06 @Lola83 - wizyta w klinice start tymulacji
2020-04-09 @Dakita30 - USG polowkowe
2020-04-09 @Candy_ - USG połówkowe
2020-05-02 @Łucja_ku - termin porodu❤
2020-05-27 @goffa13 -termin porodu❤
2020-06-08 @Gość gość ANNA - termin porodu❤
2020-06-08 @nieagatka - termin porodu❤
2020-07-02 @Sterlicja - termin porodu❤
2020-07-08 @juchaa_87 - termin porodu❤
2020-07-08 @Apola - termin porodu❤
2020-07-30 @nadzieja xxx - termin porodu❤
2020-08-20 @sandra777.12 - termin porodu❤
2020-08-23 @Dakita30 - termin porodu❤
2020-08-25 @Candy_ - termin porodu❤
2020-09-03 @Nencia - termin porodu❤
2020-09-28 @E-lenna - termin porodu❤
2020-10-04 @Artemida90 - termin porodu❤

2020-10-08 @Liliana87 - termin porodu❤




Urodziny:🎂🎂🎂🎂🍾🍾🍾🍾

03.01 Aneczka85_01
11.01 Olusja1987
12.01 Bazylia128
29.01 Śliwka12345
02.02 Liliana87
16.02 s.ols3404
23.02 Dakita30
28.02 Aduś16
01.03 Ananasowa93
05.03 Czarna1985
07.03 mary.m❤
06.04 Netiaskitchen
15.04 Waleczna36
28.04 Fredka84
01.05 Candygirl600
08.05 Sandra777.12
10.05 Migdalove
31.05 Cytrynka122
14.06 klaudiaanita
15.06 Cikulinka
15.06 Wiórka
26.06 Camilleka
07.07 Artemida 90
13.07 Laurka2019
04.08 Monikao777
13.09 Lola83
27.10 Anulka36
11.11 KarolinaJ79
24.11 Tasza
05.12 Nadzieja xxx

@klaudiaanita - mocne kciuki za trzecia weryfikacje ✊ ✊ ✊

Miłego dnia 💋💋💋💋❤❤❤❤
 
Ooooj uczy, uczy .. ja przed pierwszym podejściem już oglądałam ciuszki, planowałam sesje ciążowa, jak powiadomić naszych rodziców i przyjaciół, liczyłam sobie w kalendarzu kiedy zajdę , kiedy będziemy mogło jeszcze jechać na wakacje przed przyjściem dzieciaczka na świat .. tearz widzę jakie było naiwne moje podejście .. ale tego nikt nie uczy , nikt nie mówi , jaka to trudna i nieprzewidywalna droga . Ja tez słyszałam wielokrotnie , ze ktoś „ zrobił sobie invitro” i był dzidzius. Wiec byłam przekonana , ze sobie „ zrobimy to invitro” i w końcu się uda... teraz przed 2 podejściem mam totalnie inne nastawienie . Na forum wszystkiego się dowiedziałam - nie od lekarzy . I teraz jestem bardziej świadoma z „ czym to się je” 😉także dziewczyny love You all 🥰
i ja ciebieeeeee kochammmmmm ❤❤❤❤❤ Snilas mi sie dzisiaj ;) Snilo mi sie ze zamiast dzisiaj zrobic pierwszy zastrzyk to zrobilam go wczoraj a Łukasz mi zgubil igle i ja taka zla na niego bylam i mu powiedzialam ze ide nakablowac Loli 😂😂😂😂😂 przysiegam nie wiem skad i dlaczego 😂😂😂😂😂😂 A wiesz ze ja mialam identyczne podejscie na poczatku jak ty. Tez nie mialam pojecia ze in vitro sie nie udaje. Planowalam jak powiem o swojej ciazy. to ze in vitro uczy cierpliwosci wiem doskonale. Te kotre sa ze mna od poczatku wiedza ze chcialam podejsc do symulacji natychmiast po 4 nie udanym transferze, ktory odbyl sie w sierpniu... Teraz mamy marzec ;) Lalka ty zaraz zaczynasz ;) Tez dlugo sie naczekalas ;)
 
reklama
Ja wczoraj biegalam 1,5 h, w pracy mialam zapiernicz i o 21.00 mialam juz psy poukladane i wolalam z nerwami Łukasza do spania. Po 5 minutach podobno juz spalam. Dzisiaj juz bylam na pobraniu krwi bo chce zobaczyc TSH. Lekarz mi nie kazal bo mam aktualne ale ja wole miec wszystko pod kontrolą ;)
 
Do góry