reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dobrej nocki[emoji8]ja jestem caly dzień jakaś zmulona, mało jadłam, nawet marchewki nie wchodzą, trochę kwaśne żelki pomogły na koniec dnia. Apap zadziałał więc idę spać bez bólu głowy. Tak więc do jutra.
A jutro już na szczęście piąteczek, piątunio[emoji3526][emoji3526][emoji3526]
Dobranoc [emoji8] Ja tez sie już ułożyłam. Wypiłam rumianek i troche lepiej z brzuchem [emoji7] Kolorowych snów Dziewczyny [emoji8]
 
Dobrej nocki😘ja jestem caly dzień jakaś zmulona, mało jadłam, nawet marchewki nie wchodzą, trochę kwaśne żelki pomogły na koniec dnia. Apap zadziałał więc idę spać bez bólu głowy. Tak więc do jutra.
A jutro już na szczęście piąteczek, piątunio☺☺☺
Ja też już w wyrku i właśnie jem jabłko bo jestem głodna ale nic do jedzenia mi nie wchodzi 😒 do jutra😘 dobranoc ❤️
 
Cześć dziewczyny. Ja jutro już 4ty dzień stymulacji..zastrzyki nadal robi mi mąż :) w sobotę pierwsze usg i zobaczymy co dalej. O ile Oveleap to pikuś to Cetrotide jest chyba bardziej skomplikowany. Któraś z Was może miała ten lek? A tak na marginesie to się tyle juz naczytałam o hiperce że jestem pewna że ją będę miała. Wiecie jak coś się w głowie ubzdura to już na amen....a ja z tych panikujących jestem ..masakra.....oj lekarze nie mają ze mną łatwo :) pozdrawiam :)
 
Dziewczynki mialyscie wszystkie racje :) dzisiejszy zastrzyk juz o niebo lepiej! Nie uroniłam ani kropelkk [emoji4] gdyby to tak nie bolało to nawet bym mogla polubic [emoji1787] oglądałam też dokument z Gosią Rozenek In Vitro nauka czy cud i ryczałam [emoji24][emoji24][emoji24]
A Wam jak mija wieczór?
Hope, a jakie zastrzyki teraz bierzesz że aż tak boli??? A apropo programu..rewelacyjny..ciekawa jestem jak skończyły się historie tych par....
 
Dziewczyny a powiecie troche wiecej o tych badaniach? Bo ja się kompletnie nie znam. Moja kuzynka mi tylko opowiadała, ze miala usg i pappa i jej wyszlo 1;291 i musiala miec amniopunkcje czy jakoś tak. Ale wyszło dobrze. Mowila,ze krew miala tydzien wczesniej niz usg i byla wtedy przeziębiona i może dlatego. A ja jestem umówiona na to usg i mówili mi,ze robia od razu pappa. Ale dopytam teraz jak będę. A powinnam robić jakies inne badania? Czy jasne tych cos wyjdzie nie tak?? Mam 33 lata.
Temat mam w miarę na świeżo i rozmawiałam z 3 różnymi ginekologami z ośrodków akademickich. Generalnie badania wolno płodowego dna mają wysoka swoistość i czułość dla zespołu downa, cała reszta niestety ale nie jest tak precyzyjna, pomimo dobrej reklamy, inne trisomie i zespoły mikrodelecji mogą wyjść ale nie muszą....
Ja zastanawiałam się bardzo długo i w naszym przypadku nie chodziło o pieniądze, że trzeba wydać i to niemala kasę. Zastanawialiśmy się nad Harmony lub Panorama bo mają najlepsza skuteczność.
Rozmawiałam ostatecznie z ginekologiem który jest mistrzem ultrasonografii, któremu ufam w 200proc, który znał nasza historie i tak dobrej jakości usg to podstawa, po drugie pappa i wolna podjednostka bhcg to powinien być standard a niestety nie jest. Test podwójny wychodzi mało miarodajny po 35r.z., więc jeśli już to wtedy wolno płodowe dna. Jeśli test potrójny wychodzi źle to i tak standardem jest wykonanie amniopunkcji a nie harmony i spółki.
Co jest polecane przy co kiedyś pisałam to oznaczenie z pappa i wolna podj bhcg oznaczenie łożyskowego czynnika wzrostu pflg czy jakoś tak, mówi on o ryzyku preklampsje i małej masy urodzeniowej, wczesne wykrycie na podstawie tego i oceny przepływów daje możliwość wczesnej prewencji i dania acardu kiedy to ma udowodnione działanie.
To tylko moj głos w dyskusji, każdy robi jak uważa, ja miałam przez moment kryzys że wszyscy znajomi robią a my nie, a sporo ciężarówek wokół mnie teraz. Ale zaufał rewelacyjnemu ultrasonogtafiscie, którego pracę widziałam jeszcze na studiach i podstawowym badaniom poszerzonym i czynnik lozyskowy i nie żałuję!
😘🙄😘😘
 
Cześć dziewczyny. Ja jutro już 4ty dzień stymulacji..zastrzyki nadal robi mi mąż :) w sobotę pierwsze usg i zobaczymy co dalej. O ile Oveleap to pikuś to Cetrotide jest chyba bardziej skomplikowany. Któraś z Was może miała ten lek? A tak na marginesie to się tyle juz naczytałam o hiperce że jestem pewna że ją będę miała. Wiecie jak coś się w głowie ubzdura to już na amen....a ja z tych panikujących jestem ..masakra.....oj lekarze nie mają ze mną łatwo :) pozdrawiam :)
Ja miałam oba przy poprzedniej stymulacji😊 i te leki to chyba najlepsze w podawaniu jakie mialam 😉 będzie dobrze nie panikuj 🙂
 
Dziewczyny byłam dziś na wizycie kwalifikującej do in vitro. I jest mi smutno ... będę miała długo protokół co oznacza ze w marcu w nowym cyklu będę brać tabsy anty... i muszę czekac dłużej na wszystko poza tym lekarka powiedziała ze da mi tylko jeden zarodek a ja strasznie chciałam dwa zeby zwiększyć swoje szanse ale noe było z nią dyskusji... a tak wogole to jak to jest z długim protokołem? Po tabletkach anty TrEba czekac do kolejnego okresu zeby zacząć stymulację czy od razu po tabletkach jedzie się z koksem ;) ??? :*

Ja jestem na długim i mam anty na 3 cykle . Tez byłam przerażona ta informacja ale już zbliżam się do końca antyków . Czas szybko leci kochana . Jeśli masz anty na jeden cykl to wogole super
 
reklama
Hope, a jakie zastrzyki teraz bierzesz że aż tak boli??? A apropo programu..rewelacyjny..ciekawa jestem jak skończyły się historie tych par....
Biore narazie mensinorm, a od soboty dodatkowo cos na "C", ale jestem juz poza domem i sprawdze dopiero wieczorem [emoji16]
No właśnie mogliby nagrać drugą część zeby było wiadomo co i jak, ale naprawdę bardzo wzruszające.
 
Do góry