reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Juz po wizycie. Jestem zadowolona z podejścia lekarza, czuje się pewniej. Odpowiedział mi jasno na wszystkie pytania, obmyślił nowe podejście. Dałam mu moja listę pytań 🙈 śmiał się skąd to wszystko wiem- powiedziałam z polskiego forum 😜, śmiał się. On podejrzewa ze mamy słaba jakoś zarodków, ze względu na słabe nasienie, ale żeby wykluczyć inne przeszkody, ja mam zrobić wszystkie badania które sa na zdjęciu plus histeroskopie, ale już w następnym cyklu, mam zadzwonić do lekarza który to robi w pierwszym dniu miesiączki i wtedy umówię się na badanie. Do tego czasu mam już mieć zrobione te wcześniejsze badania i wtedy zobaczymy czy będziemy odrazu zaczynać stymulację czy trzeba wdrożyć jakieś dodatkowe leczenie. Mąż ma zrobić badanie spermy i kontynuowac brać Profertil i tabletki voltarene przez pierwszych 15 dni miesiąca, ma zylaka powrózka, a to ma działać przeciwzapalnie. Przy następnej stymulacji, będę miała zwiekszona dawkę gonal z 187,5u na 225u plus orgalutran żeby mieć więcej komórek.
@Artemida90 nie wiem czy Cię to w jakiś sposób uspokoi, ale zapytałam lekarza o Ciebie, jeśli krwawienie było jednorazowe i mało, bez boli to on jest prawie pewny, ze to nic takiego, oczywiście najlepiej jakbyś poszła do lekarza sprawdzić, wiec mu powiedziałam ze nie ma opcji, trochę się zdziwił, ze tak to wyglada w Holandi, ale kazał Cię uspokoić, ze to prawdopodobnie nic groźnego! Wiec odpoczywaj 😘

Bardzo dobrze, że lekarz zlecił badania i działacie dalej 💪 💪 widzę tam badanie na poziom cholesterolu (lipidogram), ciekawe czemu akurat to zleca?
 
reklama
Dziś cały dzień pobolewa mnie brzuch, w sensie takie rozciąganie, ale lekarz mi mowi, że to pewnie z nerwów. Nie wiem jakoś dziś stwierdziłam, że średnio mi on odpowiada, bo ciągle mówi, że muszę być spokojniejsza, najpierw pyta czy mam pytania, a jak zadaje pytania jak suplementować magnez to mówi, że za bardzo panikuje 🙂 ale dobra, tylko spokój mnie uratuje... Dziś miałam kontrolę, z dzidziusiem wszytko ok, dziś mamy 11TC+5 I dzidziuś ma 5.23 cm ☺️ także rośniemy.
Czekam na prenatalne za tydzień 🙃 mam je w Krakowie u lekarki, która prowadziła mój transfer i którą kocham bezwarunkowo i u niej bym prowadziła ciążę, gdy tym do Niej nie miała 200km.
A co u Ciebie, jak samopoczucie?
 
@bazylia128 jak tam dzień na obcasie? Wszystko poszło po Twojej myśli? Przekonałas towarzystwo?
@fredka84 no i jak kochana czujesz się w tych wlosach?
Co 5 min inaczej się czuję - raz mi się podoba a raz chcę się wtopić w tłum i mieć normalne włosy.
Gdybym mieszkała w większym mieście to czułabym się super, a tu w mojej malutkiej mieścinie wszyscy na mnie patrzą [emoji849]
 
Ale ostatecznie warto czekać prawda?
Jak tam czytam niektóre z Was, to tak bardzo cieszę się,że wybraliśmy Gamete. W tej klinice naprawde wiesz za co płacisz i jest bardzo komfortowo. Owszem, zdarzyły się jakies opóźnienia ale nigdy to nie jest jakoś bardzo długo. Panie na rejestracji są bardzo, bardzo miłe i pomocne. Zawsze. Położne rowniez, mamy jedna taka bardzo śmieszna, mój mąż ja uwielbia. Zawsze żartuje z nia, ze te grubsze igły do nabierania to ostatecznie w brzuszku żony moga skończyć, na co ona odpowiada, ze jak zona bedzie niegrzeczna to i owszem :) lekarza wybraliśmy konkretnego, wszystko tam takie spokojne. Naprawde, jeśli ktoras by sie kiedys zastanawiała nad wyborem czy zmiana to bardzo serdecznie polecam.
Ja w Bocianie w Warszawie, ale też nie mogę narzekać, każdy bardzo miły, lekarze, recepcja, położne itp,. Zawsze mogę zadzwonić i bez problemu skonsultować wszystko (za darmo oczywiście), nie czekałam więcej niż 5 min pod gabinetem... Jakie będą efekty zobaczymy
😁 Ale przynajmniej komfortowo się tam czuje....
 
Ja w Bocianie w Warszawie, ale też nie mogę narzekać, każdy bardzo miły, lekarze, recepcja, położne itp,. Zawsze mogę zadzwonić i bez problemu skonsultować wszystko (za darmo oczywiście), nie czekałam więcej niż 5 min pod gabinetem... Jakie będą efekty zobaczymy
😁 Ale przynajmniej komfortowo się tam czuje....
Również lecze się w bocianie i podzielam Twoje zdanie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziś cały dzień pobolewa mnie brzuch, w sensie takie rozciąganie, ale lekarz mi mowi, że to pewnie z nerwów. Nie wiem jakoś dziś stwierdziłam, że średnio mi on odpowiada, bo ciągle mówi, że muszę być spokojniejsza, najpierw pyta czy mam pytania, a jak zadaje pytania jak suplementować magnez to mówi, że za bardzo panikuje [emoji846] ale dobra, tylko spokój mnie uratuje... Dziś miałam kontrolę, z dzidziusiem wszytko ok, dziś mamy 11TC+5 I dzidziuś ma 5.23 cm [emoji3526] także rośniemy.
Czekam na prenatalne za tydzień [emoji854] mam je w Krakowie u lekarki, która prowadziła mój transfer i którą kocham bezwarunkowo i u niej bym prowadziła ciążę, gdy tym do Niej nie miała 200km.
A co u Ciebie, jak samopoczucie?
Brzuszek rosnie to chyba dlatego ciągnie;) ale już duża Wasza dzidzia [emoji7] cudownie. Cieszę się,że wszystko dobrze;) no i już za tydzień te prenatalne..Ale ten czas leci..
Co do lekarza. Pamietam swojego ginekologa, do którego chodziłam zanim zaczęliśmy się starać o dziecko, czyli 4 lata temu. Jego ciągły tekst to "wszystko ok, przyjdź jak będziesz w ciazy". Mimo,ze mu rozpisalam miesiączki z ostatnich 3 lat, cykle po 56, 43, 28, 35 itd... Czyli taka nierówna sinisoida,ze szok.. A On,że wszystko ok... od razu od niego uciekłam... wczoraj moja znajoma u niego byla i mowi,ze ma bardzo silne bóle głowy, jest na tramalu i szuka przyczyny. Zbadala tarczyce, kręgosłup, mózg, okuliste, wszystko prywatnie i zasugerowali jej sprawdzenie pod kątem hormonow A On do niej,ze niech zajdzie w ciąże to minie.. A jak ona zapytala "A co jak nie minie?" To jej odpowiedział "to będziesz wiedziała,że to z niewyspania w nocy od wstawiania do dziecka"... tacy lekarze jeszcze przyjmują... masakra.
Ja czuje się dobrze , choć brzuch tez mnie pobolewa. Nie są to żadne skurcze ale takie w środku pobolewanie. Budzę się w nocy kolo 4 i już nie mogę spać, ale to chyba że stresu hihi. No i w ciągu dnia czasami mnie jakby mdli. Jakby po jedzeniu. Ale to wszystko mnie uspokaja;) bo coś się dzieje;) [emoji110][emoji7]
 
Do góry