reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
no siemanko wsie laski

basset - witaj podlamana kobito. zal i smutek to nasi towarzysze zwykle przy 2 tygodniowej oczekiwance. no ale dasz rade, bo jak by inaczej. powiem Ci z cala pewnoscia, ze podstaw do podlamania miec nie powinnas - bo 6 dni po to wszystko przed Toba i ani zadnych objawow nie ma coby wskazaly na porazka ani nic. Twoja glowa jest twoim najwiekszym wrogiem, wiec zajmij nia czyms innym coby nie rozrabiala i Cie emocjonalnie nie rozchwiala za duzo. Ja tam sie w medytacje po transferze wrzucilam i mocno mi to pomoglo bo sie glowa wyciszyla i zamknela na klodke
 
hej wszystkim Kobitkom co o maja ochote mnie witać ;-0...tym co nie maja też !!!
dziewczyny ja jedno pytanko ,wiem że jeszcze wcześne u mnie bo dopiero 9 dpt ale nie wytrzymałam i zrobilam sikanca ..i kumojemu zdziwieniu mam dwie krechy:szok:...czy myślicie ze sa one już wiarygodne?..jutro rano polece na bete ale już nawet zrobilam jeszcze jeden inny i tez wyszly dwie,fakt że bladziuchy ale dwie!!!

acha!!!dodam ze nie robilam z porannego moczu tylko z takiego 3 czy 4...
 
Missdior: Kochana udało Ci się!!! Oczywiście, że te dwie krechy coś znaczą, one wszystko znaczą. Jesteś w ciąży!!! Strasznie się cieszę. Zrób sobie betkę, bo ciekawe jaki będzie jej poziom. Ale nie ma wątpliwości, że będzie wysoka. Super :-D.
 
Byłam dzisiaj na betce. Niestety <2. O 16 mam wizytę u gina, zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że już w tym cyklu zabiorę znowu dzieciaki do domu.


Ewelina przytulam mocno, dobrze ze masz tyle mrozaków. wiesz juz dokladniej kiedy nastepny transfer? tylko nie wywin juz niczego dziwnego. hiper i pozamaciczna oznacza, ze wyczerpalas limit i masz teraz ladnie, grzecznie i jak najszybciej odebrac dzieciaczki.

Wszystkie swoje koleżanki
- młode mamusie i kobiety w ciąży - ignoruj. Ja tak robie. Mało tego na wszytskie dzieci mówię bachory - i mi z tym lepiej. Takie moje podejście.

uwielbiam twoje podejscie :-):-). nawet jesli to oznacza, ze mnie zignorujesz.
 
Witam wszystkie forumowiczki :),jestem tu nowa ,od 3 lat staramy sie z mezem o dzidzie ,raz udalo ale w 8 tygodniu stracilam ciaze:-(, caly czas jestem na tabletkach ,ale to nic nie daje ,aktualnie mieszkam w Holandii i zdecydowalismy o tym by podjac probe za pomoca in vitro tym bardziej ze tu 3 pierwsze proby sa za darmo, na poczatku nastepnego tygodnia mam wizyte u lekarza i mam nadzieje ze da mi skierowanie do ginekologa a on do kliniki ,niestety tutaj trzeba isc najpierw do lekarza pierwszego kontaktu ,i chcialabym sie zapytac Was jak to wszystko wyglada od poczatku ,ile to trwa od pierwszej wizyty do pierwszego zaplodnienia, dzieki bardzo za odpowiedzi :-)
 
Karina
chyba co kraj to obyczaj zwlaszcza jesli proby sa refundowane przez lokalny NFZ. ja robilam w UK, 2 proby za darmo. pierwsza wizyte u lekarza pierwszego kontaktu mielismy na poczatku 2008 roku, a pierwsza probe na poczatku w 2010, ale to nie jest standard, nawet jak na UK. po drodze zaliczylismy jeszcze wizyty u urologa i inne takie, zgubili nasze papiery oraz wyniki badan. mysle, ze gdyby nie te potkniecia to zmiescilibysmy sie w roku. w holandii moze byc szybciej wiec sie nie sugeruj. tutaj dziewczyny w roznych krajach robia, ale z holandii chyba nikogo nie ma. :( niestety.
 
Ewelinka bardzo mi przykro. trzymam kciuki by mrozaczki się przyjęły.
missdior myślę, że już możesz się cieszyć z ciąży. Jeśli w 9dpt masz 2 krechy, to ja spodziewałabym się na Twoim miejscu bliźniaków ;-)
Karina_m to zależy od tego jakim protokołem będziecie szli. My mieliśmy długi i od początku do zapłodnienia to trwa około 1,5 miesiąca. Mniej więcej tak to wygląda:
- 2 dc poprzedzającego – antykoncepcja.
- 16 (z antykami) lub 21 dc (bez antyków) poprzedzającego - wyciszanie (Diphereline lub Decapeptyl Depot - 1 zastrzyk 3,75mg lub 0,1mg codziennie lub co 2 dzień) w celu zablokowania wydzielania gonadotropin przez przysadkę.
- Ok. 2-3 dc - stymulacja gonadotropinami (Menopur/Merional = mieszanina FSH i LH lub Gonal/Puregon/Fostimon - samo FSH) - codzienny zastrzyk o tej samej porze, z 2-6 ampułek leku domięśniowo lub podskórnie. Stymulacja trwa 8-14 dni, w 8-9 dniu cyklu pobierana jest krew w celu oznaczenia poziomu estradiolu i robi się USG, żeby zobaczyć, jak rosną pęcherzyki. Wtedy zazwyczaj wyznaczany jest termin punkcji.
- 36 godzin przed punkcją - zastrzyk domięśniowo 5000 j.m. gonadotropiny kosmówkowej hCG (Ovitrelle) w celu dokończenia dojrzewania oocytów i zaprogramowania owulacji, która z reguły ma miejsce po 36-38 h.
- Punkcja (pick-up) - pobranie komórek w klinice.
- Pobrane komórki poddawane są IVF lub ICSI (docytoplazmatyczne podanie plemnika do komórki jajowej), następuje ich podział i hodowla, która trwa 3 lub 5 dni (stadium blastocysty).
- Transfer zarodków (ET = embriotransfer) - po 3 lub 5 dniach od pobrania.
- Mrożenie zarodków tylko wtedy, gdy posiadają prawidłową morfologię.
chanellini no to znowu się zrównamy, bo ja transfer też będę miała 19.05 - wybrałam hodowlę do blastocysty, stąd transfer na 5 dzień.
 
reklama
hej Karina

O holadnii tylko tyle wiem ze na zywca punkcje robia:)))))
kochana - ciezko powiedziec ile. zalezy jakie sa kolejki w kraju. to co na pewno masz przed soba to w 1 miesiacu musisz zrobic wszystkie badania. w 2gim miesiacu szpital podejmie decyzje czy potrzebne jest jakies dodatkowe leczenie czy nie. jesli nie bedzie kolejek (w co watpie) to zaczniesz protokoly tak jak Agnieszka wypisala - zajmie to najwyzej 1.5 miesiaca, minimum 2 tygodnie.
 
Do góry